Dlažba, vynil, plovoučka? Plusy a mínusy materiálů

20. bře 201480

Ahoj,zajímá mě jak máte řešené podlahy v jakých místnostech?bude těžké se rozhodnout,jaké jsou plusy a mínusy jednotlivých materiálu vs cena?v přízemí máme podlahové topení,na což se doporučuje asi dlažba ale me se dlažba nelíbí z estetických důvodů,ještě jsem nenašla ani která by se i líbila a ladila se zbytkem podlahy,nemám rád podlahy tipu,v kuchyni dlažba s přechodovou lištou navazuje v obyváku plovoučka na chodbě zase dlažba ale uplně jiná,to je pak jak v cirkuse,nejradši bych jednolitou stejnou podlahu všude.jak to máte vy?

pardon za hrubku v nadpise Vinyl 😃

 • tak tohle téma je tu snad 15x 🙂 takže u nás je to např, všude třívrstvá dřevěná a dlažba jen v koupelnách

 • My máme vinyl v celém bytě (kromě wc a koupelny) a jsme maximálně spokojení. Podlaha je teplá, neklouže, nejsou na ní vidět žádné škrábance, snadno se udržuje. Máme Fatraclick, ne tedy lepený vinyl, který se kliká jako plovoučka do sebe. Viz fotky v albu 🙂

 • taky plánujeme podlahové topení - ale my ho chceme dát všude - dole v obývacím pokoji a kuchyni bych to viděla na dlažbu (která mi ale přijde studená - mimo topné období)a nebo vinyl - který je prý také vhodný na podlahové topení a je o něco příjemnější než studená dlažba......a nahoře v dětských pokojích asi necháme koberce - i když jsem slyšela názory že na podlahové topení se koberce nehodí - prý to zas až tak není pravda a naopak koberec je pak krásně teplý....

 • Sponzor fóra
 • Plovoucí vinylová podlaha + sem tam kusový koberec, třeba do dětského pokoje k posteli atp. Podle mě nejlepší varianta. Sám mám laminátovou plovoučku a byla to chyba.

 • Tohle je stručné shrnutí: http://www.cech-podlaharu.org/hlavicka/352-nevyhody-podlah
  My budeme mít s největší pravděpodobností dřevěnou plovoucí podlahu, možná vinyl v ložnici, v dětském koberec, v chodbě, koupelně a na wc dlažbu.

 • v prizemi chodby, koupelna, kuchyn dlazba, v obyvaku plovoučka a dlazba u krbu. U manzela v pracovne koberec.
  V patře ložnice a chodba vinyl, jinak dlazba, pokojicky plovoučka.
  Kazda podlaha ma svoje vyhody a nevyhody...dlazba je studena, ale nedovedu si predstavit do kuchyne a koupelny nic jineho a máme podlahove topeni, takze pohoda🙂

 • Jsem zvědav na vinyl u známého v kuchyni s podlahovkou. Je to ale ten, co se lepí, jestli se nepletu. Každopádně výhody materiálů už se tu rozebírali mockrát, zkuste projít jiná vlákna.

 • Taky budu mít podlahové topení a všude bude lepený vinyl, protože vše ostatní už jsem měla a všechno hrozný, jen dlažba bude v koupelně, předsíni a technické místnosti.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?