Dřevěná podlaha do kuchyně - ano či ne?

Máte někdo dřevěnou podlahu v kuchyni, popřípadě dali byste? Máme kuchyň s obývákem a asi bych chtěla stejnou podlahu. Máme vybranou dřevěnou dubovou.
Odpovědět
Profilova fotka
Rád bych, ale asi bude muset být dlažba. Máme i nyní a když to vidím, tak dřevo by opravdu strádalo. No a následně i já, při pohledu na něj :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkakll zatim je slozena v balikach, ale bude dub po celym baraku krome technicke mistnosti
Odpovědět
Právě máme v plánu v celým baráku krom TM, koupelny a zádveří.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Můžu se zeptat, jakou jste vybrali? S přihlédnutím k tomu, že budeme mít vstup přímo ze zahrady do velké místnosti (jídelna/OP), mám obavu z "opotřebování" podlahy v tom místě. Nedělám si iluze, že bychom byli nějak extra opatrní a dokonale si očistili nohy. Vím, jak to dělám u rodičů :). A ta kuchyně, z toho tady obavy nemáte? Vidím, jak se "prasí" dlažba při běžném provozu v kuchyni teď a nevím, jak by to dřevo dávalo za pár let. Tak jako tak mě to stejně pořád láká, dřevěná podlaha je prostě paráda.
Odpovědět
Profilova fotka
@awakened mam masivni dubova prkna od ESCO podlahy, sila 18 mm, sirka 150 a 170 mm, nater olejem pokud mne to vyjde planuju to i do koupelny, ja osobne mam nyni v kuchyni dlazbu a zadne "praseni" nepozoruji :) jedine co resim je co udelat se vstupem do baraku, tam napr. v zime by drevo dostavalo skutecne dost na frak, takze zatim nevim zda dam kus dlazby a nebo proste v dobach snehu a bahna dam na podlahu nejakou velkou rohoz
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Tak "prasí" je trochu přehnaný výraz, ale při běžném provozu v kuchyni se člověk občas nějaké kapce nebo drobku na zemi neubrání a dřevo to bude nepochybně snášet hůř, než dlažba. Navíc u nás masiv nepřichází v úvahu kvůli podlahovému topení. Do zádveří dřevo nebudeme dávat v žádném případě.
Odpovědět
Profilova fotka
@awakened Tak nejaka kapka apod. to drevo snese v pohode, staci to vcas utrit. Podlahovku kvuli masivu nemam. Obecne si myslim ze drevo snese hodne, pokud tam ale bude clovek hledat kdejaky vryp apod. tak je lepsi aby si dal radeji dlazbu.
Odpovědět
Profilova fotka
máme v obýváku s kuchyní dřevěnou (2 vrstvou kvůli podlahovce) a dala bych si ji znovu znovu znovu. Všichni mi říkali, ať si jí nedáváme. Riskli jsme to a jsem ráda. Dřevo je prostě dřevo :-)
Odpovědět
@sarkakll máme a dokonca dlazkovicu z mäkkého dreva - olejovany sibirsky smrekovec. A dali by sme znova :-) tvrdej dubovej podlahy by som sa nebála vôbec, do akéhokoľvek priestoru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jako olej (vyprskanej, vylitej), upadlá či vyteklá červená řepa a podobné kousky podlaze samozřejmě nepomůžou. ale právě v rámci celistvosti KK+OP mi to prostě nešlo jinak. na nejnamáhanější místa (dřez, sporák) dávám pruh koberce, furt mi něco padá. zatím dobrý. v nejhorším, říkám si, se kousek přebrousí...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
ahoj, taky o tom zrovna premyslim, mate nekdo aktualni zkusenosti pro a proti? diky moc
Odpovědět
Máme dřevěnou smrkovou podlahu v dětském pokoji a ložnici - obě jsme pokládali sami. Vypadají krásně, ale nejvíc trpí ta v pokojíčku, máme malé děti a je to prostě znát - po roce už je samá rýha. V kuchyni je původní dřevěná podlaha z měkkého dřeva, která byla natřená nějakou tmavě zelenou barvou a na tom býval koberec. Tuhle jsme nechali přebrousit a nalakovat. Podlahář použil nějaký lak, kterým se lakují parkety v tělocvičnách. Po roce podlaha vypadá stále stejně. Jediné co mi trošku vadí, jsou ty široké spáry, ale s tím se musí u staré podlahy počítat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@gaudi Taky jsem řešil, jestli do kuchyně dřevo ano nebo ne. Nakonec ji tam máme a podlaha v konečném důsledku trpí míň než v jídelně nebo obýváku. Takže bych se toho nebál.
Odpovědět
@jakuda diky moc, asi to tak pravdu bude, ten prostor neni moc veliky na to abysme davali 2 ruzne podlahy...
Odpovědět
Profilova fotka
@awakened mám naprosto stejné dilema jako vy....po dřevěné podlaze hrozně toužím, tím spíš, že máme doslova ve vedlejší vsi hlavní sídlo firmy ESCO, kterou zmiňuje @geodett, a já ráda podpořím místní firmu, ale na druhou stranu si přesně jako vy představuju, jak moc by u nás trpěla, zrovna právě u vstupu z terasy do obýváku a v té kuchyni a bojím se toho....jsem zvědavá, jak to nakonec rozsekneme
Odpovědět
Profilova fotka
@kulashaker1 a máte něco tvrdého? Dub? Dělají se tam třeba v kuchyni barevné fleky? Nedávno se mi třeba stalo, že mi děti v kuchyni rozšláply zakutálenou borůvku. Z vinylu jsem to utřela a jede se dál, ale nevím, jak by tohle dávala ta dřevěná podlaha :-|, kobercema v exponovaných místech to řešit určitě nechci. A co přechod terasa - obývák, v pohodě?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj ja tam mam velkou rohozku celorocne (cca 2,5x1 m) a v pohode zadny problem
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj u nás dřevěná podlaha schytala zásah foukacím permanentním fixem na textil. A taky to rozchodila.
Odpovědět
@ptjj esco mame také vybráno a po úvaze jej dáme i do kuchyně. Prinejhorsim to pak vyndame a dáme dlažbu. Prosím, nemá esco nějaké lepší ceny přímo u nich v sídle?
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra myslím, že tam mají průběžně nějaké skladové výprodeje, ale ty jsou i na webu...jak to mají přímo na prodejně nevím, ještě jsem tam nebyla, ale chystáme se tam nejspíš tak v půlce srpna, když nám to vyjde
Odpovědět
@ptjj tak pak když budete mít chuť tak napište,jak to tam mají. Na web jsem koukala. Děkuji a hezky den.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra když si vzpomenu, dám určitě vědět
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj S odstupem od mého předchozího příspěvku - nakonec jsme dali dřevěnou (třívrstvou) podlahu pouze do ložnice a pracovny. Ve velké místnosti (OP, jídelna, kuchyně - 60m2) jsme dali kvalitní dlažbu s velmi věrným plastickým dekorem dřeva (už několik návštěv to zmátlo) a jsme spokojení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@luckavra omlouvám se, že jsem nenapsala dřív, zapomněla jsem.... ještě to řešíte? My jsme tam byli až někdy září/říjen. Ceny jsou stejné, jako mají v těch akcích na webu. Vybrali jsme třívrstvou dub kolonial naturel....dneska musíme rozseknout, jestli ji dáme jen do obýváku a jídelny nebo i do kuchyně. Je to celé jedna místnost, tak pořád nevím ☹️ momentálně máme v kuchyni každou chvíli na zemi něco vylitého, ukápnutého a bojím se, že ze dřeva to pak nevyčistíme a bude to tam za chvíli jak u prasátek.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj fascinuje mě, že se všichni bojí dřevěné podlahy právě v kuchyni. Taky máme jednu velkou místnost a dřevěnou podlahu v celé ploše. A můžu zodpovědně říct, že v kuchyňské části je v nejlepším stavu. A to vaříme několikrát denně. Nejhůře je na tom asi pod jídelním stolem, ale v obyvakové části, kde si kluci hrají nejčastěji dostává taky solidně zabrat. Ale celkově to podlaha zvládá s grácií a položil bych ji znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
ano, mame a nemenila bych
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj kdyz se rozslapne boruvka a najde se a utre, nic se nestane. nejhorsi je olej, co se zasakne. stejne ale klady o HODNE prevladaji. klidne ten flek rano vyfotim
Odpovědět
@ptjj nic se neděje. My jsme se nakonec rozhodli pro parador. Je to Německa značka a v Polsku se prodává za stejnou cenu jako ten kolonial. Má ale lépe prokreslene suky. A dáme ji úplně všude, mimo koupelny, technickou a zadveri. Olejovanou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@jakuda že jsem si tento příspěvek nepřečetla dříve. Bych to manželovi jinak vysvětlila. Konečně chlap, který nemá problém s dřevěnou podlahou v kuchyni. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?