Dřevěné třívrstvé podlahy Barlinek - zkušenosti, rady?

11. kvě 2022140

Ahoj všichni,

máme vybranou dřevěnou třívrstvou podlahu od polského výrobce a chceme se poradit jestli s nimi má někdo zkušenosti https://www.barlinek.cz/ 

Podlaha by měla být do dětských pokojů, ložnice a kanceláře na podlahové topení což by něměl být problém. Ale trošku se bojíme ceny, kvality a údržby. Máte někdo zkušenosti ev. nějaká rady?

Díky Lukáš

PS: Vybrali jsme CALVADOS GRANDE 😉 https://www.barlinek.cz/dubova-podlaha-calvados-grande/

• Dobrý den,
    podlah od firmy Barlinek se vůbec nemusíte bát, máme je na chalupě , konkrétně jasan, vydržely kocoura, v zimě se netopí a dokonce jsme na nich kvůli kolaudaci byli nuceni na čas postavit příčku z ytongu . V bytě máme Karhs, mohu zodpovědně říci, že jsou podlahy srovnatelné a dokonce se přikláním k názoru, že jsou ty z Polska kvalitnější. Původně jsem je volila hlavně z cenových důvodů, ale pokud bych se měla znovu rozhodovat- tak by pro mne byly jasným favoritem ( ale už je to pár let a samozřejmě se kvalita mohla změnit).

• @norita1  Dobrý den, změnilo se něco za ty dva roky od Vašeho příspěvku a vzal si je nakonec i Lukáš? Hodlám také nakoupit (jen to budou jejich 130mm dubové parkety)

• To nevím, u nás pořád podlaha dokonalá, ale myslím, že Barlinek byl z Maďarska.

• Sponzor fóra
  • @dojan  mohu se zeptat jaké máte konkrétně vybrané? a budete si pokládat sami? děkuji moc.

• @jajinka121  taky uvažujete o dřevěné podlaze ? to je fakt hrůza... budeme mít všechno stejné 😃 já už bych ráda vybrala, ale je těžké vybírat když se nikde člověk nepodívá, a vybírat podlahu jen z fotky opravdu nechci - kor u dřevěné, která je dost drahá. Nějaké tipy?

• @lucka_dc  Vybral jsem bělený dub olej, ale kdybych mohl znovu, tak bych bral ten s méně suky - musel jsem rozdělat všech 143m2 a vybírat pěkné do obývací části. @jajinka121  Pokládal jsem sám a lepil přímo na anhydrit v jednom kuse. Dvě části s opačným zaklikáváním (v protisměru) byla chuťovka, ale nechtěl jsem mít přechody.

• @jajinka121  zatim jen z katalogu předvybrané dubové RAMSLEY stromeček 110. Ale musím zajet do vzorkovny. Pokládat sam urcite nebudu. Dam za podlahu 40tis, tak chci aby to bylo položený profi😹

• @dojan  já chci dub a široká prkna a málo suků, tak si asi bohužel u barlinek nevyberu, mají je už taky drahé. kamarádka od nich má už asi 15 let podlahu masiv koupenou v Hornbachu a je úžasná, bohužel se mi nepovedlo ji nikde najít a už jsem tam myslím psala i dotaz do Polska s fotkou zda nemají podobnou a nic, bez reakce. jenže my máme podlahovku takže to mě dost limituje. já bych nejraději palubky na podlahu 😃

• @lucka_dc  jojo, to už bylo jasno od začátku, akorát ta cena 😞 tak uvidíme. chtěla bych dubovou s málo suky. asi mě nejvíce oslovila podlaha od Planet parket dub naturale - ten jsem tu někde viděla na střeše. A nejvíc dubová od Bohemia parket, ale jen přízemí - někde dlažby - nás dřevo pak vyjde 150 000 asi 70m2 😞 tak uvidíme, možná zvolíme něco jiného 😞

• @radim2015  Mohu se zeptat, zda máte podlahové topení? Také máme anhydrit a ideálně bychom to položili přímo na něj, ale u některých podlah ještě doporučují nivelační stěrku a případně snad nějaké izolační fólie, ale to mi v běžných místnostech, kde není vlhko přijde zbytečné? Jakou značku lepidla jste použil? Děkuji🙂

• Podlahové topení nemám. Anhydrit lehce zbrousili a stěrka je pod třívrstvou dřevěnou podlahu zbytečná - bylo to dostatečně rovné. Klikací podlahu Barlinek jsem navíc plošně lepil. @xlencax

• Ahoj, obnovuji diskuzi, jste stále spokojení s dřevěnou podlahou Barlinek? Děkuji 🙂

• @rulexnone  můžu se zeptat, koupili jste nakonec tuto podlahu?

• @fifina86  zatím ne 🙂 teprve kopneme

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Technologie i vybavení koupelny konečně z jednoho zdroje. Geberit nabízí řešení pro celou koupelnu
    Jak si vybrat kvalitní markýzu pro stínění terasy nebo balkonu?
    Nenechte si ujít letošní online konferenci HELUZ od A do Z
    Archiv článků od partnerů