Jak nejefektivněji vysušit anhydrit?

Zdravím, vylili jsme anhydrit začátkem června a tento týden nám nainstalovali TČ a zapojili teplovodní podlahovku. První měsíc jsme sušili průvanem,když bylo pěkně a vysoušečema v noci. Teď jsme zapli topení a přes nechávám dokořán když je velké teplo, noci ventilačky. Je to správný postup? Nebo raději zavřít a intezivně naráz vyvětrat? Děkuju, trošku nás tlačí čas
Odpovědět
Mě anhydrit schnul 3 měsíce 😄 ale bez jakéhokoliv zásahu, jen větráním. Dle mého postupu se mi nejvíce osvědčilo: topit ve dne v noci (propojit s nátopnou zkouškou), všechny dveře a okna zavřít a pak druhý den naráz třeba hodinu větrat. Předpokládám, že máte podlahu již obroušenou, pro schnutí je to celkem zásadní.
Odpovědět
Strhli jsme to rejžákem hned třetí den. A od té doby hodně větrali, po třech týdnech to ještě pořád měřák nenaměřil kvůli velké vlhkosti. V jakém období nebo počasí jste sušili? Nevim jestli přes noc úplně zavřít nebo nechat radši ventilačky když je relativně teplo a neprší. Zítra budu měřit znova, potřeboval bych se vejít do 2-2,5 měsíce kvůli prodeji bytu
Odpovědět
Profilova fotka
Za měsíc se mi to povedlo na jedné akci, druhý den jsme hrablem na led seskrabli šlem, po třech dnech jsme začali intenzivně větrat a k tomu jsme zapojili ventilátory...
Odpovědět
Dělal jsem to v únoru 😄. Takže celkem velká vlhkost, jenže v létě, když je teplo, je vlhkost kupodivu daleko větší. Zavřít nebo ventilačky, toď otázka. Já sem toho názoru, že pokud jsou ventilačky otevřené i přes noc, tak to prostor uvnitř pořád kvůli proudění vzduchu ochlazuje a při topení se tak vlhkost drží spíše uvnitř. Když jsou zavřená okna a topí se, tak se naakumuluje teplo, které pomáhá k odpařování a pak ráno vlhkost naráz vyvětráte a proces opakujete. Řekl bych, že je to pro urychlení odpařování, daleko lepší.
Odpovědět
Tak jsem velmi mile překvapen 👍🏻👍🏻🙂 vylito 1.6, od 8.6 hodně větráno celé dny a v noci občas vysoušeč, od 11.7 zapnutá podlahovka. 15.7 naměřené hodnoty vlhkosti v průměru 0.57%!! Minimální hodnoty pro vinyl či dlažbu jsou 0.5%
Odpovědět
@tomi_28 Nechci vám kazit radost, ale tohle měření je docela k ničemu. Zkuste metodu s odsekánim větší vrstvy a měření vyvinem acetylenu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?