Jaký vinyl vybrat?

Dobrý den, mám problém se rozhodnout jaký vinyl vybrat, jestli lepený který je velmi slabý a trochu se bojím aby nebyl hnedka zničený nebo o něco drařší click který bych snad zvládl položit sám. Děkuji za každou radu.
Odpovědět
Dobrý den, tohle je doopravdy věc názoru. My jsme se rozhodli pro lepený. Co jsme se tak ptali tak dostkrat se shodli na tom pokud jsou velká okna tak clik by se mohl rozléhat. Dokonce i známí který má rekreační byt to kuli tomu dvakrát předělával.(nevím možná mohl být je špatně položený) co se týče oprav. Tak lepený v případě opravy by se měl pouze vyříznout dílec a nalepit jiný kdežto u cliku se musí rozebírat. To byli hlavní argumenty u nás proč lepený. Ale věřím že kdo má klik tak bude zase pro clik 😀
Odpovědět
Máme 1,5 roku lepený vinyl, především kvůli podlahovému vytápění. Za sebe musím říct, že jeho výběr byla ta nejlepší volba. Dostává zabrat a není to na něm znát. Údržba je velmi snadná, mám malé dítě a zvířata. Vybrali jsme značku Wineo, je sice dražší, ale opravdu kvalitní. Celý obývací pokoj s kuchyní máme prosklený a na západ, spáry jsou pořád stejné. Oproti clik verzi je i v létě příjemný není tak studený.
Odpovědět
Ten click je stejny material, drazsi je jen proto, ze je ten samy dilec nalepeny na MDF nebo lepe na celoplastove desce. MDF bych zavrhla - vlhkost jej muze znicit. Lepeny se da vymenit ale zase potrebujete lepsi pripravu podkladu, kde nejsou nerovnosti. Ja bych volila lepeny. Pokud se bojite zniceni, tak vybirejte vyssi tridu odolnosti.
Odpovědět
@lacatej nemáme vinyl, ale i tak máme lepenou podlahu o tl. 5mm. Jak píše @edcbubu, při vašich pochybnostech se zaměřte na zátěžovou třídu. Naše podlaha má 23/33 a záruku od výrobce 25 let pro použití v obytných prostorech. Co ty hodnoty zátěžové třídy znamenají naleznete např. zde: https://www.eamadeo.cz/casto-kladene-... https://www.kobercehit.cz/faq/1034-2-... Hodnotu zátěžové třídy a jiné parametry naleznete v technickém listu dané podlahy. Máme malé děti a zvířata a po roce a půl vypadá stále naprosto bez problémů. Mám známého, co si koupil vinylovou podlahu v nějakém hobbymarketu v akci a i když ho metr nestál snad ani 200kč, tak pak říkal, že asi po dvou letech byla podlaha na výměnu.
Odpovědět
@lacatej Mame rok a pul lepeny vinyl a jsme naprosto spokojeni.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@mitoma Uvažujeme také o Wineo. Můžete mi prosím napsat, jakou máte řadu? Designline nebo Purline? Děkuji
Odpovědět
@fidorka86 podívám se,pokud to najdu. Co se týče různé chemie, tak dle měření máme vše v pořádku.
Odpovědět
@mitoma děkuji. To by bylo fajn. Ony se totiž podlahy stejné značky, ale v jiných řadách dost liší.
Odpovědět
Reseni problemu je dlazba v drevodekoru m
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Obnovuji vlákno a diskuzi o vinylu wineo. Je opravdu kvalitní? A obecně o vinylu - je lepší mít vinyl s přiznanými spárami nebo ne? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@jirijozak aspoň topnu, také mě zajíma
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Mám vinylový koberec z https://kobercomat.cz/ už 3 roky a nic špatného se neděje
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?