Je nutná samonivelační stěrka pod pvc/plovoucí podlahy?

31. bře 201890

Prosím o radu, zda je nutné stěrkování pod pvc či plovoucí podlahu? Naivně jako neznalci jsme si mysleli, že se položí pouze pvc či plovoucí podlaha a je hotovo 😃 . Koupili jsme baráček, podlahy jsou vylité, na radu podlaháře beton jen zarovnal lepidlem a následně zahladil, teď ovšem co se všude dočítám že stěrkování je přeci jen nutné 😕 . Četla jsem o pvc Gerflor, prý u něj to nutné není, má někdo zkušenost, popř. poradí 🙂 ?

 • Ahoj, v horním patře máme beton,mirelon, na tom plovoučku a je to v pohodě. S pvc neporadím, nemám zkušenost 😉 .

 • Co ja vim tak pod plovouci podlahou se sterkovat nemusi. My se nakonec rozhodli pro lepenou a tam teda sterka byt uz musi.

 • ano je to tak, pod lepené podlahoviny tl. např. 2mm se samonivelační stěrka dává, pod ty plovoucí stačí vyrovnat - jsou vynilové i přírodní linoleum

 • Sponzor fóra
 • @jammiee25  Máme Gerflor texline HQR - je to lepené v roli a stěrku jsme dávali (tloušťka 3,1mm). Před tím jsme měli Thermofix - lepené dílce a stěrku jsme tam teda taky měli. Raději bych pár tisíc připlatila a měla jistotu.

 • Děkuji všem, obvoláme ještě pár podlahářů a uvidíme 🙂. Já chtěla plovoucí podlahu a byla mi rozmluvena hned, pokud stěrkovat nebudeme ... pvc se prý lépe přizpůsobí ... co teď tady ovšem čtu, tak je to spíše obráceně 😮 .

 • Zdravím všechny.
  Obnovuji tuto diskuzi. Potřebuji znát vaše postřehy, či zkušenosti s děláním stěrky pod vinil či linoleum.

 • My máme v domě taky pvc gerflor, v jedné místnosti stěrku máme, ale tam se vyrovnávala výška dvou částí kuchyně a pvc je nalepené (prý kvůli posunováí židlí a celkově většímu provozu). V dalších třech je jen položené na betonu, podlahář k nám jel s tím, že stěrku dělat bude, ale naznal, že máme velmi pěkné a hladké betony, tak není třeba, takže asi záleží na struktuře povrchu.

 • @xajaneckova  Dobrý den, můžu se zeptat ohledně nivelace. Pokud bude podlaha plovoucí nebo vinylová se zámky (click systém), tak stěrka být nemusí? V případě lepeného vinylu je nutná stěrka? Děkuji za odpověď.

 • Dobrý den, zkusím jestli náhodou tu někdo neporadí. Dnes jsme byli obhlednout pvc a bylo nám také řečeno že samonivelacni stěrka byt musi. Vůbec jsme s tim nepočítali. Betony mame podle me taky hladke a plánovali jsme jen tu textilii. Udělal jste to takhle nekdo? Na kolik vas vyšla ta sterka? U nás se jedna o linoleum na 80m2 a tam už je prodrazeni znát, tak si nevím rady. Díky za pripadne postřehy

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?