Podlaha Egger Cork - zkušenosti

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s podlahou Egger CORK+. Je to korek, který se pokládá na zámky, stejně jako plovoučka? Máme podlahové topení a rád bych to položil sám? Díky za postřehy
Odpovědět
Dobry den, chtela bych se zeptat, zda jste sli do teto podlahy. Uvazuji o ni totiz taky. Moc děkuji, Pelantová
Odpovědět
@claves Dobry den, chtela bych se zeptat, zda jste sli do teto podlahy. Uvazuji o ni totiz taky. Moc děkuji, Pelantová
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobrý den, ano podlahu jsme nakonec dali a musím říci, že jsem spokojen. + na pošlap je měkká (porovnávám s dlažbou v přízemí :) ) ale rozhodně "neklape" jako plovoučka + v pohodě jsem si jí položil sám, zpracování zámků je kvalitní + provozuji z podlahovým vytápěním a krásně přenáší teplo + pocitově se na ní i dobře pohybuje, sedí, hraje s dětmi +- ostřejším předmětem lze velmi snadno poškodit - přeci jen je na vrchu korek ale to asi každou podlahu kromě dlažby - a pokud jí polejete vodou tak se mírně zvedne na spoji, ale není problém pokud to včas utřete, což se nám na jednom místě bohužel nepovedlo - každopádně lze rozebrat a vyměnit díl Rozhodl jsem se pro ní, protože jsem hledal něco : 1/ co si položím sám(nechtěl jsem lepit... ) 2/ nebudu muset dělat nějakou spec. nivelaci( i když byl anhydrid rovný) 3/ a aby to neklapalo a nebylo to na boso studené Ve výsledku jsem velmi spokojen a myslím, že podlaha snese srovnání s mnohem dražším vinylem .
Odpovědět
@claves Moc dekuji, velmi jste mi pomohl s rozhodovanim:-)
Odpovědět
není zač, jestli Vás ještě něco napadne, klidně se ptejte :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dobrý den, dávali jste pod podlahu fólii nebo jste pokládali přímo na zem? V doporučení od výrobce je pokládka podlahy včetně fólie, ale podlahář ji vidí jako další izolant.
Odpovědět
@rominakon zdravím, já bych se držel doporučení od výrobce... jak jste to vyřešili?
Odpovědět
@rominakon Ano folii jsme dávali. I známý prodejce mi potvrdil, že tam prostě má být a v rozpočtu to je pár kč/m
Odpovědět
@ales_hracek Děkuji za reakci. Podlahu budeme pokládat až v příštím týdnu. Parotěsnou fólii nakonec dávat nebudeme, prý se používá, pokud není podlahové topení (a to my máme). Mohli bychom použít podložku určenou přímo k podlah. topení, kdybychom přece jen něco pod podlahu chtěli. Vybírali jsme podlaháře s praxí a zkušenostmi, tak snad ví, co dělá ☺️
Odpovědět
@claves Děkuji za odpověď. O peníze nejde, hlavně, abychom neměli později problémy. Jak už jsem psala, nakonec fólie nebude. Snad nebudeme litovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@rominakon dobrý den, velmi zvažuji tuto podlahu dát do pokojů v patře, můžu se, prosím, zeptat na vaše dojmy, ať budete mít položeno? Také jsem nikde nenašla žádné informace o odolnosti této podlahy třeba při používání kolečkové židle. Chtěla bych ji dát i do pracovny, ale nevím, zda je to dobrý nápad, přece jen je asi o dost měkčí než třeba vinyl. A mohu se ještě zeptat, kde jste pořizovali? Nevíte, zda se dá někde objednat vzorek?
Odpovědět
Článek se načítá
@ptjj Dobrý večer, určitě se s dojmy podělím (snad tedy nezapomenu). Výrobce uvádí jaká kolečka u kancelářské židle jsou vhodná. Na netu se dá najít návod, kde tato informace je. Kupovali jsne ji v podlahovém centru v Benešově u Prahy. Měli zrovna výprodejové ceny na určité kolekce, takže nám to přišlo vhod. A o vzorcích k sehnání bohužel nevím.
Odpovědět
@rominakon Já jsem kdysi měl lepenou korkovou podlahu. Byla velice fajn, ale je hrozně citlivá na poškození a cca po 15 letech jsem ji zrušil. Z hlediska podlahového topení je korek jedna z nejhorších krytin. Nezapomeňte, že čím vyšší je tepelný odpor krytiny, tím víc tepla půjde do podkladu. Pokud máte podlahové topení v přízemí nad terénem, nemáte pořádnou izolaci a navíc topíte elektřinou, tak to není zrovna dobrý nápad.
Odpovědět
@zubr487 O vyšším tepelném odporu této podlahy víme. My v době, kdy jsme podlahu kupovali, byli spíše blíže k variantě, že podlahovku dávat nebudeme, proto volba korku. Nakonec jsme ale rozhodnutí přehodnotili a máme rozvedené teplovodní podlahové topení. Dům je zčásti podsklepený bungalov a izolovaný. A tato konkrétní plovoucí korková podlaha není čistě jen korek, ale korek tvoří až 4. a 6. vrstvu.
Odpovědět
Já vím, že to není jen korek. Krytina je vhodná pro PT, pokud ztráty nepresahuji 10%. U těchto krytin jsem doporučeni nenašel a ani jsem nenašel tepelně izolační parametry. Podstatné je, kolik máte izolace v podlaze a čím budete topit, neboli cena energie.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dnes byli v Hornbachu a tuto krytinu tam měli, jen tedy v tloušťce 0,8 a ne 10mm. Nevím, v čem přesně je rozdíl oproti té 1 cm verzi (je to zřejmě lowcostová verze pro hobby markety), ale tato šla velmi snadno poškodit byť jen nehtem, takže do toho zřejmě nepůjdeme, u nás by byla denně v zápřahu kolečkovými židlemi a podle mě by to dlouho nevydržela.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@claves dobrý den, mohu se zeptat na pocity z podlahy i po pár letech ? děkuji
Odpovědět
@beruska03 krytina stále odolává 2 osmiletým dětem. Smrt je ale voda, musí se zavčasu utřít jinak se dostane do spár a je to pak znát. Jakoby nabobtná na hraně. Máme jí pouze v patře, kde není takový provoz. V přízemí kde se prohánějí děcka na skate a koloběžkách by to nepřežila....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?