Podlaha s dyhou

Dobry den,mate prosim nekdo dyhovanou podlahu na HDF desce?Horni vrstva matny lak,dyha kartacovana..Zajimala by mne vase spokojenost,prakticnost..opravdu je lak tvrdy a neni dyha samy skrabanec?Cim podlahu cistite,je potreba necim natirat/osetrovat?Pokud se jedna o matne provedeni-pokud se chodi na boso,nezustavaji otisky nohou?Dekuji.
Odpovědět
@jowana hezky den, nejvice jdou skrabance videt na lesklem laku, nejmene na olejovanem matnem povrchu. Po par letech samozrejme skrabance videt nejake jdou. Proc volite dyhu? Ja bych radeji volila masiv, ktery muzete prebrousit, znovat natrit a mate po xx letech zas novou podlahu.
Odpovědět
@t_makovice bude podlahove teplovodni topeni..Uprimne,zatim rozmyslime.Chteli jsme dlazbu,ale po vyzkouseni u zname,kdy i pres podlahovku byla pocitove vyrazne chladnejsi nez vinyl mi to nesedli,je tvrda..U vinylu nedrzi casto zamky,meni vic barvu nez lamino,je horlavejsi,muzou byt patrne otlaky pri tezkem nabytku-proste mi prijde ted moderni,ale me neoslovil,lepit ho nechceme.Takze se rozhodujeme mezi kvalitnim laminem a dyhou.
Odpovědět
@jowana my mame na podlahovem tepl.topeni masivni dubovou podlahu 15mm od Bohemia Parket. Olej. Funguje to. Taky jsme zvazovali ruzne vicevrtsve podlahy s par mm dreva na povrchu, ale nakonec jsme zvolili celomasiv. Firma nas presvedcila,ze to tak delaji jiz mnoho let....
Odpovědět
@t_makovice a jak dřevo vypadá? Je poškrábané? Když se chodí na terasu, nosí se písek? Když se jde naboso, jsou vidět stopy?
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana ještě nemáme, ale v horizontu měsíce nám ji budou pokládat. Konkrétně budeme mít tuto: https://www.floorforever.cz/dekory/du... V prubehu kvetna/cervna bychom se meli stehovat, takze do par mesicu bych mohla mit i info o udrzbe 🙂
Odpovědět
@jowana poskrabana neni. "Rypance" tam jsou- od tezsich nebo ostrejsich predmetu/hracek. Rodice maji lakovanou drevenou podlahu, tam ty skrabance jdou videt vice nez na nasi olejovane. Otisky od nohou na podlaze nejsou, pisek si domu nenosime. Pred vstupem mame rohozku. Chodime doma vsichni bosky. Mame drevenou podlahu i v kuchyni, tam samozrejme dostava vice zabrat. Takhle-pokud chcete mene starosti a udrzby a chcete drevo, jdete do laku matneho🙂 Ale ten pocit chodit po olejovane podlaze, sedet na ni, je jiny. Je to tezke vybirani, preju, at se rozhodnete dobre a jste spokojeni!😉
Odpovědět
@t_makovice můžete prosím foto z kuchyně? V domě u rodičů je v pokoji dřevěná podlaha (pravda, nějaká měkkčí, smrk..už nevím) a byla poškrábaná dost, taky v čase mění barvu - lamino je pořád stejně. Prostě nevím.. @arwene děkuji, budu ráda, když se pak podělíte o postřehy 🙂 Ještě máme čas, zatím bohužel jen deska..ale řeším kuchyni (rozvody, elektro) a s tím bych chtěla mít rozhodnutý i druh podlahy.
Odpovědět
@arwene mě oslovila tato podlaha https://www.meister-podlahy.cz/produc...
Odpovědět
@jowana smrk meni barvu, pokud neni nejaky nater s bilym pigmentem a UV. Navic lak opravdu ukazuje vice skrabance a smrk je mekci nez dub. Chci prave k dceri do pokoje nabytek ze smrku,tak zjistuji,jak se zloutnuti vyhnout atd🙂....Posilam foto z kuchyne.
Odpovědět
Profilova fotka
@t_makovice Jak dlouho už ji máš, vypadá jako nová ? Já mám jediný problém s vodou, která se částečně vpije do podlahy a na chvíli vytvoří tmavší místo - asi budu muset naolejovat.
Odpovědět
@radim2015 mame ji presne rok,takze opravdu skoro nova. Planuju preolejovat za rok, za 2. Pochodovali nam tady pres ni jeste ruzni delnici, stolari pri dodelavkach....s vodou to je jak rikas, vpije se a je tmavsi flek, pokud se hned nesetre. Vytiram 1x za mesic, to se srovna zase "barevne" 😄 Uz mi vytekla i mycka po montazi, to jsem skoro obrecela, ale taky se to nejak srovnalo casem. Proto jsem pani rikala,ze pokud chce mene starosti, at jde do laku. Ale tam jdou videt vice skrabance a na omak/pochoz to neni tak prijemne.......Vse ma sve pro a proti🙂
Odpovědět
@t_makovice vypadá moc pěkně 😉 No, fleky mě taky trochu děsí..Mě nejméně problémové přijde lamino, ale ta dubová prkna když jsem v reálu viděla, byla moc pěkná. @radim2015 můžete taky foto a jaký druh prken jste zvolil?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jowana Foto nemám, ale zvolil jsem třívrstvou Barlinek, dub bělený, drásaný. Položil jsem v jednom kuse 145m2, pouze přechody mezi dlažbou jsou tmelené.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@t_makovice Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jste s podlahou stále spokojeni. Zvažujeme ji, ale samozřejmě často slyšíme, že masiv ne, že radši třívrstvou. A ještě bych se zeptala, co jste zvolili za tip?
Odpovědět
@resare hezky den, ano jsme stale spokojeni🙂 Mame celomasiv dub od Bohemia Parket, 15 mm. Delaji tusim i dvouvrstve,ale pan Sekulu (majitel) doporucil celomasiv, ze jsou s nim dobre zkusenosti. Mame podlahovku v celem dome a rekla bych,ze funguje🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?