Podlahové topení - různé úrovně podlah

25. čvc 201860

Chci se zeptat, jestli jste někdo řešil různé výškové úrovně podlahy (dlažba a vinyl) s podlahovém topením. Z firmy, která bude dělat betonovou podlahu mi říkali, že mám dát do místností, kde bude dlažba o 1cm méně polysterenu, v tom není problém, ale jak se v tom případě řeší smyčky podlahového topení na těch výškových přechodech polystyrenu. Řešil jste to někdo?

 • @da68ni  Asi bude betonový potěr na hraně tloušťky a tedy chtějí o cm méně eps aby pod dlažbou byla vrstva betonu stejně silná jako pod vinylem i když bude o cm níže pod nulou. Já bych dal eps do stejné výšky a pod vinylem by bylo o cm více betonu než pod dlažbou. Přechod různých výšek eps taky není problém. Ten přechod bych jen trochu zbrousil "do ztracena". Někde se vedli diskuze, že topení má být ve stejné úrovni, kvůli odvzdušnění a tak, ale nakonec to bylo vyvráceno odkazem na topení stěnové.

 • @da68ni  já měl PS i hada v jedné rovině a rozdíl výšek udělali na betonu. Kde je dlažba udělali schod o rozdíl tloušťky krytiny s tím, že u dlažby byla zachována požadovaná minimální tloušťka betonu.

 • Tak to u nás si s tím hlavu vůbec nelamámali, v celém přízemí krom dvou pokojů, kam jde vinyl, dlažba a udělali beton v jedné rovině, když jsem je na to upozornil, odpověď zněla že nějaký vinyl neřeší že to dělají takto v jedné rovině.

 • Sponzor fóra
 • já to řešil různou výškou anhydritu - řešit to pčes polystyren asi ani nikoho nenapadlo.

  Je potřeba správně spočítat výšku, resp. jejich rozdíl. a to zadat těm, co vylévají - je to trochu práce navíc, ale nic strašného.

  Pokud to úplně neklapne, existují elegantní přechodové lišty, které dokáží i nemalý schod skrýt

 • @demolitionman  Jestli ti nevadí přechodové lišty, tak to je v pořádku. Já dávám tam, kde bude dlažba o 1cm níž.

 • @da68ni  Si ten vyšší EPS také třeba metr před vstupem do koupelny sniž - 1 cm je zanedbatelný. Lepší než platit o 1 cm v celé ploše za anhydrit či beton.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?