Pokládka terasové dlažby

Dobrý den, budeme pokládat betonovou dlažbu na terasu (do štěrkového podkladu). Dlažba má rozměr 60x40. Nemůžeme se s manželem shodnout na způsobu skládání dlaždic. Já bych chtěl ukládat pravidelně jako šachovnici, ale manžel tvrdí, že se musí dlažba skládat jako cihly (do poloviny předešlé řady). Prý jak by se dlaždice časem pohnuly, tak by byly rožky v jiné výšce a nevypadalo by to hezky. Skladba CIHLY se mi ale pohledově nelíbí, proto prosím o vaše zkušenosti, zda je opravdu nutné v našem případě dodržet skládání dlaždic do poloviny.
Odpovědět
Určitě je ukládejte pravidelně jako v šachovnici. Většina terasových dlažeb má v sobě "zámky", aby to na sebe lícovalo, a zároveň se minimalizoval pohyb. Stejně tak, když to bude položeno kvalitně, tak se ta dlažba ani nehne. Argument manžela, že by se dlažba časem hnula je zcela zcestná. Já sám, teď pokládal dlažbu 50x50x5 do štěrkového lože v garáži, a nedokážu si představit, že bych to prokládal jako cihly. Přikládám foto z mé práce, pouze pro inspiraci 🙂
Odpovědět
@luk92 To jste mě potěšil. Hned to ukážu manželovi ;-)
Odpovědět
@zbranda ty zámky jsou vidět na té dlaždici vpravo dole
Odpovědět
Taky to právě řešíme (zatím jsme tedy nepokládali). Mě osobně se více líbí šachovnice, jako na přiloženém obrázku. Ale většina mi tvrdí, že to má být přes sebe. Asi záleží na tom, co se komu líbí, nemyslím si, že by jeden nebo druhý způsob byl praktičtější.
Odpovědět
Na stránkách výrobce máte doporucene kladeci plány. Většinou jsou možné oba způsoby.
Odpovědět
Tak nám přišla dlažba a nemá zmiňované zámky. Nebude tedy problém ve skládání do šachovnice? Na stránkách výrobce není uveden způsob skladby...
Odpovědět
@zbranda Pokial budes po nej len chodit problem nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
To nejsou ani tak zámky (zámek je např. u plovoučky - zacvakne do protikusu a drží), ale spíše distanční výstupky, aby se dodržela snadno jednotná šířka spáry.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?