Skladba podlahy pod zásobníkem TUV 300l

Ahoj, chci se zeptat, jak vyřešit podlahu pod stacionárním zásobníkem TUV. Normálně bude skladba podlahy: hydroizolace, 80mm polystyren ve kterém bude vedena voda a elektrika, folie PE s rastrem, 55mm betonová mazanina s otop trubkami 18x2, navrch vinyl. Celková výška skladby 150mm. Jak ale udělat podlahu pod zásobníkem TUV 300l? Jeho celková hmotnost s vodou je 422kg. V projektu mám nakreslené podlahové topení i pod tímto zásobníkem, ale mě to připadá jako nesmysl. Nebo to podlaha unese? A co tepelný most když tam podlahovka nebude? Jak to máte řešeno vy? Děkuji za rady.
Odpovědět
@paja_a_daj 1) podlaha s EPS100 unese cca 10t/m2, takže zbytečně obavy. 2) dávat PT pod bojler je zbytečně, ale ničemu to nevadí. 3) normální projektanti nenavrhuji jen 8cm izolace pod PT. Zbytečná obava z tepelneho mostu, když máte tepelny most pod celou podlahou
Odpovědět
@zubr487 nevite kolik unese eps 200? Diky.
Odpovědět
@zubr487 Děkuji za rady. Člověk se trošku té váhy bojí, tak asi aby podlaha nepraskla to PT tady vynechám. Co se týče skladby podlahy a síly izolace, snad projektant věděl proč to takto udělal. Jinak máme pod ZD ještě tepelně izolační zásyp z Liaporu a v projektu doporučení použít izolaci s lambdou 0,034 W/mK, což je např. od Isoveru EPS200 s nosností 3,6t/m2.
Odpovědět
@vetor3x to číslo v označení eps udává nosnost v kPa/cm2 pro stlačení 10%. Takže EPS200 unese 20t/m2 pro stlačení 10% a 2t pro stlačení 1%
Odpovědět
@paja_a_daja předpokládám, že máte i svislou izolaci základů. V tom případě je to v pořádku. Já jsem řešil podobnou otázku před instalací krbu s váhou cca 400kg. Mám to horší v tom, že mám pod krbem 19cm EPS a žádné problémy nejsou
Odpovědět
@zubr487 Ano i svislá izolace je. Děkuji za odpověď, měl jsem tedy zbytečné obavy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?