Soklová lišta Dollken MD63 117, nemáte jí někdo?

Prosim Vás nemate niekto doma Soklove listy DOLLKEN MD63 BIELE 0117 ?? Chcem si objednat ale u nás na SR sa velmi malo predavajú a potrebujem vedieť ako ste spokojný s kvalitou, farebnou stálosťou, údržbou, vzhľadom ... jednoducho pozitíva a negatíva. Sú to lišty oble a bez chloru, vyššie cca 6 cm. Dakujem za pomoc
Odpovědět
Mám je a právě je instaluji. Lišta je vskutku bílá, je z něčeho na bázi polystyrenu, velice pružný materiál, povrch není úplně hladký, takže se tam možná bude trochu chytat špína. Spojky jsou plastové a zdají se mi malinko do žluta, ale po namontování to působí celé jednotně bíle a na bílých stěnách s tmavší podlahou vypadají opravdu moc moc hezky. Můžu porovnat s SLK50 a ty MD63 se mi líbí jednoznačně víc. Díky měkkým okrajům jsou přizpůsobivé nerovnostem stěn a podlahy. MD63 je nacvaknutá do základního profilu GP20, který se objednává zvlášť. Po tom nacvaknutí do profilu je lišta pořád napružená a okraje tlačí na stěnu a na podlahu, což je dobře z hlediska mezer, ale současně z toho vyplývá, že je třeba spodní profil dobře upevnit. Osvědčily se mi natloukací hmoždinky, nebo lepidlo Mamut, ale to musí být naneseno ve vlnovce po celé délce, nestačí to lepit po 30cm, utrhlo se mi to pak s omítkou. Důležité je ten profil přitlačit po celé délce až k podlaze, případně zatížit než lepidlo zatuhne. Ve spojkách je uvnitř perforace ve tvaru půlelipsy, po vylomení vznikne otvor pro vyvedení kabelu. Nechápu, proč to neudělali ve tvaru čtverce nebo obdélníku, šla by to toho pak zasunout instalační lišta nahoru k zásuvce. Tohle je jediné úskalí, které teď řeším, jak nejlépe napojit zásuvky, ať už na omítce nad lištou, nebo v soklové krabičce, ale ty právě v tomhle tvaru nemůžu sehnat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?