Tloušťka podlahy - anhydrit 30-35mm

10. kvě 201860

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o názor.
V novostavbě mě vylévali anhydrit podlahu. Plánovaná skladba podlahy: 160 EPS, 50 systémová deska (20 polystyren + 30 pupek) a 40-45mm anhydrit CA30 nad pupky systémové desky.
Realita je ovšem jiná. Bohužel, přestože jsem před vylitím zadal výšku a zaměřovali ji na laser 2 lidé, je nyní po zaschnutí výška podlahy cca o 10-14 mm nižší než bylo plánováno. V místě, kde jsem podlahu šaloval, je po změření nad pupkem tloušťka anhydritu v rozmezí 30-35mm + je samozřejmě anhydrit mezi pupky.
Pominu-li, že mám nyní pod rámem francouzkých oken díru 30mm a ne plánovaných 15mm, bojím se, aby v budoucnu anhydrit o menší tloušťce nepraskal.
Chci se zeptat na váš názor. Je to ještě v pořádku? Dá se to vůbec ještě nějak opravit?
Předem děkuju.
Jirka

 • Je to ještě v pořádku. POkud vám nevadí rozdil u oken neřešil bych to.

 • Ono je otázka lokální rovnosti, ty vaše skladby jsou krásné hlavně na papíře, možná u u bednění je jen výš polystyren tzn. Leží na nějakém hrbu. Takže ovpul metru dal už tam je tich požadovaných 45 mm na nopkach. Ale samozřejmě to může byt špatně zaměřeno a celý dum může být vylity níže než bylo dohodnuto vůči vahrysu, navíc mate ještě 30 tku anhydrit takže bych se nějakého praskání nebál

 • Výška podlahy je opravdu o 10-15mm menší než bylo plánováno. Soudím tak nejen podle měření u bednění, ale i podle větší díry mezi podlahou a fr. okny.
  Ještě se zeptám, pokud bych chtěl zvednout podlahu na požadovanou míru (protože fr. okna), jaké mám možnosti? - Další vrstva anhydritu, stěrku nebo to nedává smysl a spíše se pokusit ten rozdíl pod okny zamaskovat?
  Děkuju.

 • Sponzor fóra
 • @bocca  anhydrit už tam nedate, jedině nivelacku, ale to bude dosti drahe , jen materiál vyjde v centimetru tak na 120 -200 Kč/m² spise se dohodnout s realizační firmou na nějaké sleve pokud to zmrvili oni nebo at vám aspoň vyleji tu nivelacku s tím ze zaplatíte materiál

 • a co tam dát dlažbu??

 • @spaly , také mě to napadlo, ale už je zakoupená laminátová podlaha.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat