Vinyl Adore Monarch

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s vinylovou podlahou Adore Monarch. Uvažujeme, že ji položíme do rekonstruovaného domu na podlahové topení. Konkrétně zvažujeme dekor Cashmere nebo Fawn. Nemáte někdo doma?
Odpovědět
Ahoj, taky jsme ve fázi vybíraní vinylu, tak jsem koukla na ten tvůj poptávaný. Nejdřív se mi hodně líbil, má vše, co se mi líbilo i u jiných (hlavně IXPE podložka) a navíc ta antibakteriální úprava. Ale hledala jsem jak je to s těmi nanočásticemi stříbra a čtu, že jsou dost toxické :-/ Třeba to někdo vyvrátí...?
Odpovědět
Ahoj, o toxicitě nanočástic stříbra jsem nikdy předtím neslyšela. Nicméně teď listuju jejich katalogem a mají tu napsáno: " Technologie NanoSilver je účinná proti bakteriím, virům a plísním, ale přesto je pro člověka a zvířata netoxická...." Vzhledem k tomu, že tam píšou, že je netoxická, tak to asi už řešili.... Nevím. Nám se právě líbí ta rigidní podložka a že nemá ftaláty. Dneska nám ale přišly 2 vzorky a bohužel se mi nelíbí ani jeden.... Takže asi zkusíme kouknout ještě na tu dražší řadu. Můžu se zeptat o jaké jiné podlaze uvažuješ?
Odpovědět
@ditus_z Ahoj, o toxicitě nanočástic stříbra jsem nikdy předtím neslyšela. Nicméně teď listuju jejich katalogem a mají tu napsáno: " Technologie NanoSilver je účinná proti bakteriím, virům a plísním, ale přesto je pro člověka a zvířata netoxická...." Vzhledem k tomu, že tam píšou, že je netoxická, tak to asi už řešili.... Nevím. Nám se právě líbí ta rigidní podložka a že nemá ftaláty. Dneska nám ale přišly 2 vzorky a bohužel se mi nelíbí ani jeden.... Takže asi zkusíme kouknout ještě na tu dražší řadu. Můžu se zeptat o jaké jiné podlaze uvažuješ?
Odpovědět
Ahoj, tak snad to bude tak, jak výrobce uvádí. Já na to četla i opačný názor, proto jsem to tady raději zmínila. Nicméně teď čekám v týdnu vzorky od Bukomy a snad si vyberu. Doporučuji si přečíst jejich blogy o podlahách, především na jaké parametry se zaměřit, určitě pomůže při výběru 🙂
Odpovědět
@ditus_z Ahoj, dneska nám přišel vzorek z Bukomy. Mám tu i vzorek od Adore. A přestože mají stejné parametry v tloušťce lamely i nášlapné vrstvy i stejné zámky, tak je tam značný rozdíl. U Adore je ještě integrovaná navíc pěnová podložka (kročejová podložka nebo jak se tomu říká?). Vinyl od Adore se pokládá přímo na anhydrid, jak je to s vinylem od Bukomy? Musí se tam dávat ještě podložka nebo ne? Podle té lamely bych tipla, že ano... Teď když mám v ruce obě lamely a můžu porovnat, tak jsme rozhodnutí pro Adore... Jak jste na tom vy? Vybrali jste něco od Bukomy?
Odpovědět
@kvikvik Ahoj, my půjdeme určitě do vinylu od Bukomy. Výrobce uvádí, že celková tloušťka bez integrované podložky by měla být ideálně 5mm, lépe ty spoje pak drží. Což vinyl od Adore nesplňuje, ten má 5mm včetně té podložky. Takže sice s tím budeme mít o něco víc práce, podložka se bude muset položit zvlášť, ale zase věřím, že pak dýl vydrží. A moc mě potěšil povrch, rýhy má dovnitř podle kresby. Předtím jsem měla v ruce od dvou dalších výrobců a tam byly vroubky vystouplé a všelijak. Takže pocitově je toto příjemnější. S Adore nemůžu porovnat, k těm se teď nedostanu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech

Odpověď na příspěvek od kvikvik:

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s vinyl…
@kvikvik Ahoj, položili jste nakonec vinyl od Adore? Jste spokojeni? Díky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?