Vinyl cvaká

Nemáte někdo stejnou zkušenost, že by vám cvakal vinyl při chůzi? Mám podlahu Design Vinyl Extreme Click (Rigid) / 0,55. V zámcích podivně cvaká, klape. Točí se u nás podlaháři a nikdo neví co s tím. Beton je prý dobře vylitý, spáry všude dostatečné.. Nejhorší je to v kuchyni, pod kterou je vinyl taky, takže udělali řez před soklem, jestli to nebylo zatížením a nic.. Dělá to dál a už nevíme co s tím.. V menší míře to je po celém domě, ale zrovna podlaha v kuchyni je hodne frekventovaná a šlape se víceméně na ty samá místa, tak je to cvakání už nepříjemné 😠
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@katherinaa je pod nim nějaká izolační podložka? Nebo mate přímo na betonu.
Odpovědět
@jarin1 na to jsem se ptala taky, má nějakou 1mm.. Přijde mi to málo, ale prý je to dostačující 🤷‍♀️
Odpovědět
To dělá normálně, nám plovoucí podlaha lupe co dva kroky chůze, stačí když kočka jenom jde, už to lupe a hned to slyším, s tím se nedá nic moc udělat, Nám to lupe po celém domě a at to je dřevo nebo vynil je jedno, lupe obojí, hlavně, když se topí, tak se to roztahuje a pracuje, proto nám odskákaly všechny lišty v celém domě od podlahy pryč.
Odpovědět
Profilova fotka
jakmile je to plovoucí, čili click, tak to dělat bude, ať děláte co děláte. Vinyl jedině lepit...
Odpovědět
@mr_falko no ja myslela ze cvaka jen laminatka nejaka levná... a ne tak drahej vinyl 😵‍💫
Odpovědět
@katherinaa 700,- za metr je běžná cena u vinylu. U clicku spíš nižší. Dražší je okolo 1500,- , drahy okolo 2500,-. Není nad klasické nalepení. Klidně rozeberte i clicka a nalepte ho. Popř pod něj dejte ještě podložku.
Odpovědět
Profilova fotka
máme teď v byte klasika plovoucí lamino a psa slyším všude, právě proto jsme do baráku chtěli něco jiného. Pes chodil do showroomu s námi a musel povinně "cvakat" . U té plovoucí je tohle prostě tím, že ta podlaha není ukotvená ani k podlaze a ani ke zdem, prostě si tak jakoby volně plave - tzn. se to prostě pořád hýbe a je pod tím větší prostor k vytvoření nepříjemných zvuků. Když to srovnám teď v baráku, tak je na baráku ten pes skoro neslyšitelnej....
Odpovědět
@petrincak my platili ale za metr kolem 900, to mi nepřijde jako úplně levný.. To ano, ted bych dala uz lepenej, ale v obchodě nam tohle nikdo nerekl🤨
Odpovědět
@mr_falko ono je cvakani a cvakani.. Ze to cvaka po celym baraku budiz, ale v ty kuchyni je to fakt uz hodne... Nelíbilo se ti ani tem podlaharum.. Ještě jsem se v obchodě ptala na rozdíly - lamino x vinyl x lepený x click.. a doporučili vinyl v clicku, o žádným pohybu a zvukach se nikdo nezminil🤦‍♀️
Odpovědět
je úplný nesmysl že click podlaha automaticky znamená klapot, jak tady uvádí @vladimir_sacha a @mr_falko. Za mě je volba clickové (než lepené) lepší, mám porovnání, ale PROBLÉM je ve volbě typu clickové podlahy, kdy je to zřejmě sendvič - vinyl nalepený na velmi tvrdé nosné desce, která v zámcích klape. Navíc ta výše uváděná 1mm podložka je myšlena zřejmě jen ta, co je INTEGROVANÁ. Homogenní celovinyl to nedělá, To už ale nezměníte, možnosti : Ověřte, zda máte dostatečnou dilataci podél zdí a v přechodech, jestli není třeba podlaha přizvedlá - ať se má kam roztahovat Dodatečná podložka by mohla pomoct, zvýšite tím "polštář" Krajní řešení je to natvrdo přilepit
Odpovědět
@katherinaa Lebo drtivá většina rádoby "odborných prodejců" nedejbože "odborných poradcu" neví z praxe nic. Vědí jen to, co mají nalito do hlavy že školení, respektive co je nejlepší prodávat pro firmu. A pak to dopadá přesně jako nyní u Vás. Nikdo nikdy nedávejte na rady těchto oveček, a když už, tak si ty informace ještě před koupí ověřte. A nakonec Vás ještě oškubou o 100 tisíc 😅.
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 Je to divné, právě kdyby tam byla tvrdá podložka jak je třeba u klasických laminátových podlahách tak si nemyslím že by ty zámky cvakali, jelikož to má pevný podklad, plovoučky máme po celém bytě různého výrobce a neslyším nějaké cvakání či pohyb v zámcích a to jsem si vše pokládal sám na mirelon 3 mm. Tady u toho vinylu bych to viděl spíše na buď špatnou pokládku nebo na výrobní vadu, popřípadě jak píšeš ty dilatace kolem stěn co se uvádí tak cca 5 mm. Teď kamarád co staví svépomocí si pokládal clik vinyl sám a neříkal nic že by něco cvakalo. Jediný co jsme se bavily tak to že když dával dilatační špalíky tak mu samy druhý den odpadli jelikož se ta podlaha smrskla o pár mm. A to byl vinyl z hornbachu za cca 500 kč/m2.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katherinaa Tak 1 mm je minimum asi bych taky dal alespoň 1,5 mm, ono asi dost záleží na podkladu jak je rovný každý výrobce to bude mít jinak ale co se uvádí tak rovinnost na 2m max 2 mm. Ale je to vinyl takže by se měl podat, když jsem se byl dívat třeba v brenu tak my tam slečna ukazovala clik vinyl od quick stepu a to bylo dosti ohebný takže z nějakou nerovností by si to poradilo, předvedla nám jak se jednoduše skládají do sebe zámky, řekl bych že lépe než u klasické laminátové podlahy. A co jsem i chodil po obi a zkoušel jsem si různé druhy tak skoro všechny byly takto ohebné. Je to fakt divné navíc když si s tím nevědí rady ani podlaháři. Ale každopádně to chce řešit třeba i formou reklamace u výrobce ať se k tomu i písemně vyjádří jestli to je vlastnost nebo vada tohoto typu. Nenechal bych to takto, určitě to stálo nemalé peníze. Mě to přijde jako špatná pokládka nebo vada výrobku.
Odpovědět
Profilova fotka
@katherinaa tak jasně, že prodejce neřekne nic, co nemusí, že? Člověk si musí dost přečíst na netu, pobavit se s okolím, zeptat se nezávazně v pár prodejnách a pak musí vzít rozum do hrsti a musí se rozhodnout sám. @mp77 nasla jsem info od vyrobce a mas pravdu, ta 1-1,5mm je integrovana podlozka viz zde: Kolekce Design Vinyl Extreme Click (RIGID) určená pro plovoucí způsob pokládky patří mezi podlahy, kde jednou ze složek materiálu je kámen/minerál pro ještě větší odolnost a stabilitu podlahy. Záleží jen na vás, zda zvolíte některý z dekorů 3001, 3004, 4001, 4002 s nášlapnou vrstvou 0,55 mm, celkovou tloušťkou 6 mm (1 mm integrovaná podložka) a s rozměry lamel 218 x 1210 mm, nebo si vyberete svůj odstín mezi dekory 5001 Dub Sunderland, 5002 Dub York, 5003 Dub Kingston či 5004 Dub Cambridge, pro něž platí nášlapná vrstva 0,5 mm, celková tloušťka 6,5 mm (1,5 mm integrovaná podložka) a rozměr lamel 175 x 1210 mm.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
@katherinaa prosím mohu se zeptat jestli jste nějak problém vyřešili? Máme novou podlahu po celém domě právě click v podobné cenové relaci jako jste kupovali vy, takže nic levného a také nám postupně spousta zámku začíná cvakat. Je to na více a více místech a pěkně nás to stve. Měli jsme tu technika a čekáme na vyjádření, také pod něj nic špatně neni. Vinyl měl právě také podlozku integrovanou takže nám bylo řečeno, že už nic jiného dávat nemusíme.
Odpovědět
@kronecka007 Davali jsme reklamaci a zamitli to.. udelali ze mě akorát blbce a nepochopili co mi vadi 🙄 ze prý je 2mm vůle normalni a cvakat to může, kdyz neni vinyl na pevno. Podle me máme špatně vylity beton a jak je to krive, tak to cvaka, ale furt se odvolavali na tu povolenou odchylku 2mm. Rozrezali kvuli tomu i podlahu pod kuchyni, ze prý je tezka a cvaka to kvůli tomu - nepomohlo. Cvaka to skoro vsude uz a je to cim dál horsi...😐
Odpovědět
@katherinaa to je právě chyba si kupovat vinyl click a pak se divit že cvaká. Kdyby jste si koupili vinyl silent, nikdy by se to nemohlo stát 😄 Teď vážně, to cvakání vinylu je dáno konstrukcí (profilem) těch zámků. Řešilo to již více výrobců. Jinak výmysl, že za to může kuchyň, protože je těžká je taky fajn argument. Nemá náhodou ta podlahová krytina specifikaci pro maximální zatížení? Být Vámi, neuznal bych zamítnutí reklamace s odvoláním, že cvakání podlahové krytiny je vada a ne standard, což lze doložit na výrobcích konkurence (ale předpokládám i na jiných vinylech stejného výrobce - může odzkoušet v nějakém showroomu).
Odpovědět
@katherinaa Chápu, že to štve, ale můj názor je, že nelepené dílce, jakékoli, prostě mohou pracovat a pracují. Sedají si po pokládce, v průběhu prvních měsíců a pak pořád v průběhu roku, jak se mění teplota a vlhkost. Já z tohoto důvodu prostě plovoucí podlahy už nemám rád. V současném domě máme lepený click. Někdo si klepal kvůli tomu na čelo, ale bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme udělali. Navíc máme lepenou voděodolnou, takže jako bonus se nemusím bát při vyplavení, a už se bohužel stalo.
Odpovědět
Podlahu máte jakou - z čeho, nějaká nivelačka? Řekl bych, že je problém v nerovnosti podkladu. Ono to sice může splnovat 2mm na 2m, ale když ty 2mm jsou už na půl metru, tak je pak jasné, že se to bude v zámcích pohybovat. Pokud by byla podlaha ideálně rovná, pak by se to mělo hnout a tudíž nic slyšet. Já vím u sebe jen o jednom místě a je to tam i vidět, musel tam zůstat nějaký kamínek, jinak to slyšet není.
Odpovědět
@katherinaa no tak já jsem také zvědavá co řeknou nám, ale nedělám si iluze, že by reklamaci uznali. A to máme kuchyň na betonu, nedávali jsme pod ní podlahu takže tím to není. A také nám to dělá čím dál více a to bydlíme měsíc. Jsem z toho také naštvaná i když podlaha jako takova se nám líbí moc. Premyslime jak by to šlo vyřešit, třeba nějak nalít opatrně nějaké lepidlo mezi ty zámky ale to si nedovedeme predstavit bez rozebírání. Kdyby nam oni aspon nějaké řešení navrhli.
Odpovědět
@martin_s tak my máme SPC podlahu, manžel tu lítal s vodovahou, takže fakt se snažil a neříkejte mi, že všichni co mají click podlahu mají naprosto rovne betony. Co tu byl technik tak měl vodovahu také a rikal že také dobré. A cvaká to stejně
Odpovědět
@kronecka007 Tou vodováhou měřili podklad nebo ten vinyl? Já nepoznám podle zvuku, jestli chodím po plovoučce nebo po dlažbě. Mám to na anhydridu a rovinnost je plynulá, kdežto když jsem viděl betonové podlahy, tak jsou také v toleranci, ale ty přechody jsou prudké - např. 1mm na 10cm a to už prostě může zlobit a některé plovoučky jsou na to možná náchylnější.
Odpovědět
@martin_s měřil to uz na té podlaze, máme ji už položenou. Tak chápala bych být to jen na některých místech, ale problém se cvakanim se rozšiřuje na další a další, proto si myslím, že je problém spíš s těmi zámky. Jako v bytě jsme měli podlahu křivou a laminatku z Obi za 200 m2. Dělala to po čase až také takze tam jsem to chápala, ale tady mě to vysloveně se.e protoze podlaha draha, podklad manžel ještě na spoustě místech raději niveloval a stejně. My jsme bohužel z click vinylu zklamáni.
Odpovědět
@kronecka007 tak to jsem zvedava jak dopadnete.. u nas asi nema další reklamace smysl, prostě jasne rekli, ze je to normální defakto.. a navic mame barak přes developer. projekt, takže nemam kontakt ani na nikoho konkretniho😒 Cvaka to silene, nekde je i jakoby vzduchová bublina, kdy cítím ze se to nadzvedava od zeme, taky nic příjemného na naslap.
Odpovědět
@katherinaa dopadli jsme samozřejmě tak, že řekli že je to naše chyba. Že byla naměřena vyšší vlhkost. Betony byly dělané 3/4 roku předtím a bylo léto, takže fakt nechápu a měřil to v zádveří pod rohozi, tam samozřejmě se zouvame, bylo všude mokro takze bůhví. A pak že nemame dilatace mezi místnostmi. Ty jsme prostě nechtěli, ale četli jsme že SPC se dá pokládat i bez dilatační až do 400 m2 ale to prý jen obdélníkové místnosti nám teď bylo řečeno. No je to už jedno, asi jsme ani nečekali že to uznali. Cvaká to také více a více a dilataci to určitě není.
Odpovědět
@kronecka007 co to znamená s tou vlhkosti? 🤔 Ja právě ze začátku přemýšlela, jestli jsem to neudělala sama - příliš mokry hadr, parní mop atd. My máme take vinyl po cele plose i mezi mistnostma. Bydlime rok a půl, takže jen tak podlahu menit nebudeme, kort kdyz byla tak draha, ale představa, že při kazdem kroku neco cvakne, je šílená 🙄
Odpovědět
@katherinaa jedna se podle nich o vlhkost podkladu. Takže betonu. Jako hadrem to by vám tam musela ležet voda jak dlouho a i tak se max podlaha nafoukne, nevím proč v začala cvakat. Navíc o vinylu stále tvrdí, že je voděodolný takže to bych se nebála. Podle mě jsou prostě vadne ty zámky. A máme to stejně, podlahu určitě měnit nebudeme, ale štve me to také pořád.
Odpovědět
@kronecka007 ja zjistila ze po vytreni to cvaka méně, jenze chozenim se to opet rozcvaka.. uz mam pár mist, kde je to masakr a snazim se tam neslapat🙄 přemýšlela jsem i nad nejakyma olejema do tech zamku nebo lepidel 😒
Odpovědět
@katherinaa ano i my už o tom přemýšleli. Až se ještě nějak více zabydlime a manzel to pořádně prostuduje, přemýšlel o nějakém lepidle, které zatvrdne pod UV zarenim či co😀Tak kdyby se nám nebo vám podařilo něco vymyslet aby to fungovalo, dáme si vědět. Jinak i my po ten chvíli bydlení máme místa, kterým se snažím vyhýbat. Bohužel to jsou zrovna ty nejfrekventovanější.
Odpovědět
@kronecka007 možná budu za hloupého, ale nemůžete to rozebrat a přilepit k podkladu? Vy ovšem asi nemáte dílce s integrovanou podložkou. Technicky a "logisticky" bych se toho vůbec nebál. Rekonstruoval jsem dům a tam jsem podlahy tady dělal postupně, nábytek šoupal, byla škatulata..., ale v pohodě se to dá předělat po částech. Klidně to ignorujete, pokud je to mimo.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?