Vinyl vs. dlažba v dekoru dřeva - váš názor?

Zobraz úvodní příspěvek
Vybíráme podlahu a rozhodujeme se mezi vinylem nebo dlažba v dekoru dřeva. Budeme mít pdolahové vytápění (teplovodní). Prosím o Vaše názory.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@houzkova @puhelin ono se většinou mluví o vinylu ve dvou podobách, ale on má tři, tzn. v rolích ala lino, klikací ala plovoucí podlaha a pak ty lepené dílce. Lidi si pod tím lepeným často představí ten v rolích, který se také lepí k podkladu. Mně to chvíli trvalo, než jsem se v tom vyznala.
Odpovědět
@ptjj Ja myslela, ze ten velky je lino :) No tak to zas vim vic. Diky
Odpovědět
@jajuskaa my mame doma lepeny vinyl od ConceptLine a jsme velmi spokojeni - pocitove se na tom moc prijemne chodi, at uz v lete (nestudi to moc), tak v zime, kdy pod tim jede teplovodni podlahovka. Dlazbu mame jen v koupelne a na WC a pocitove je to velky rozdil - v teplote i tvrdosti. Skrabanec na vinylu se nam zatim povedl jen jeden, kdyz spadl v kuchyni nuz primo hrotem do podlahy, jinak to drzi v pohode. Na nohy nabytku, ktery hodne presouvame (jidelni zidle, taburet) jsem nalepil ze spodu takove ty ochranne podlozky a funguje to skvele.
Odpovědět
@bayt Náš vinyl teda rozhodně nehet nepoškrábe. Před koupí jsem do něj zkoušela rýt i nůžkami a taky nic. Poškrábali jsme ho jen vlastní nešikovností, když jsme posouvali velkou plnou skříň a dostal se nám pod ní šroubek, který se vzpříčil...
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin lino je linoleum, tzn. přírodní materiál, lidově tak podle mě říká většině podlahových krytin v rolích, i když můžou být různé (PVC - tzn. vinyl, i linoleum - tzn. marmoleum) možná jsou i jiné materiály v rolích, ale to už jsem nezkoumala
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 můžu se zeptat, co máte za vinyl?
Odpovědět
@noemi77 Tak to je dobré, v tom případě ale bude i o dost tvrdší - tedy i pro nohy 🙂 Měkký a zároveň oděru odolnej materiál neexistuje...
Odpovědět
Jestli máte psa, tak vinyl ne. Dlaždba je v tom případě určitě lepší. A dřevo taky není k zahození 😄 V domě ze 30. let si tchán před 10 lety zbrousil starou prkenou podlahu, která byla hnusná, zašedlá, až černá. Po zbroušení jako nová. K neuvěření. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Máme stejnou dlažbu s dřevodekorem od zádveří přes chodbu do velké místnosti (kuchyň, jídelna, OP) a v obou koupelnách a na WC. Vytváří to dojem jednolitosti. Když přišla návštěva, ptala se, jestli je to dřevo. Při bližším pohledu lze pochopitelně poznat, že jde o dlažbu, ale dojem je velmi dobrý. Napomáhá tomu i reliéfní povrch. Barva na fotografii bohužel moc neodpovídá. Nám tvrdost nevadí, je to odolné, dobře se to udržuje a ideální do kombinace s PT (pozn. v ložnici máme 3-vrstvou dřevěnou a na PT taky OK).
Odpovědět
@puhelin I to je možné! :-)
Odpovědět
@houzkova Je, prave na nem stojim v nasem obyvaku :)
Odpovědět
Mame v celem dome krome koupelen a technicke vinyl od Quick Step v dekoru prirodni kastan (BACL40029). Nevypada vubec spatne, ale samozrejme jde videt, ze to neni prave drevo. Poskrabat se nam ho zatim nepodarilo, a to jsme po nem posouvali skrine, pohovku, montovali na nem veskery nabytek, .... Rozhodne je mnohem prijemnejsi jak dlazba, co se teplot tyce (nemame podlahove vytapeni). Je i prijemnejsi na chuzi / sednuti.
Odpovědět
Článek se načítá
máme 6 let dlažbu + el. kabely a jsme maximálně spokojení. Důležité si je ujasnit si jak budete doma fungovat a co je pro vás prioritou: 1. Budete mít teplovodní podlahovku a proto bych volila spíš vinyl, protože je teplejší. My s kabely můžeme mít celý rok nastavenou minimální teplotu, kterou ta podla má, takže není nikdy úplně studená (není problém třeba v květnu nebo i v létě přitopit podlahu). V případě teplovodního topení je potřeba počítat s tím jakým způsobem budete vodu ohřívat - zapínat kotel kvůli pocitově studenější podlaze asi nebudete. 2. Budete chodit doma i v botech? pokud ano, dlažba je odolnější vůči kamínkům a různým nečistotám. To samé platí pokud máte psa - ten se taky nebude přezouvat. 3. Jak jste šikovní nebo nešikovní? - největší problém dlažby je, že když nám doma něco upadne na zem, tak se vždy něco rozbije = buď ta věc nebo tu dlaždici, která pak nejde vyměnit. V případě poškození vinylu je možné lamelu vyměnit. 4. Dlažba nejde spálit, takže pokud plánujete krb (nebo jste jako já zvyklí dávat na zem horký plech z trouby) je dlažba lepší řešení 5. Jak jste zvyklí uklízet? - dlažba je lepší na jemný prach/písek, protože má spáry vyplněné spárovačkou (dnes už můžou být úplně malé). Vinyl sice vypadá, že spáry nemá, ale ve skutečnosti má cca 1 mm spáry, které se podle teploty zvětšují/zmenšují a které jsou na hloubku celé lamely. Pokud něco zateče do spáry, tak už to odsud nedostanete. :-)
Odpovědět
@awakened a prosím,co to je za značku té dlažby?
Odpovědět
Profilova fotka
@edcbubu některé body se ale týkají jen vinylu v dílcích nebo jen lepených dílců, ne?.... já třeba horký plech budu dávat do špajzu, kde bude dlažba
Odpovědět
@ptjj Gerflor v dílcích
Odpovědět
@bayt Jasně, tak měkké jako původní komunistická "lina" to není, ale to jsme ani nechtěli...
Odpovědět
Profilova fotka
My máme taky dlažbu v celém domě a vyhovuje nám to. Ale my věděli do čeho jdeme. 4x jsme se stehovali, než jsme postavili svoje... A po tom všem byla kvalitní dlažba jasná volba. Pro nás ma nejvíce výhod.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakal Atlas Concorde Axi Golden Oak.
Odpovědět
@puhelin U té dlažby je výhoda, že dobře vede teplo a při kombinaci s podlahovým topením je to ve finále příjemné.
Odpovědět
@ales_hracek Ja jsem v tom "bydlela" 2 mesice pres leto a i kdyz venku bylo ke 32 stupnum, podlaha byla neprijemne chladna a chodila jsem po ni obuta v ponozkach.
Odpovědět
@ales_hracek V zime zapnute jsem to bohuzel nezazila.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?