Zda se zjistit zda určitý typ vinylu obsahuje ftaláty?

Profilova fotka
Ahoj. Mám dotaz, dá se někde vyčíst, zda určitý typ vinylu obsahuje ftaláty? Případně, zda se dá někam předat vzorek, aby se dalo rozborem zjistit, zda určitá krytina obsahuje ftaláty? Díky za odpověď.
Odpovědět
@koffen na tohle tema je tu nejlepsi @neyaa_cr
Odpovědět
Profilova fotka
psala jsem do pár firem vyrábějící vynil.... bez odpovědi. nakonec jsme se rozhodli pro dřevěnou podlahu a v koupelnách dlažbu :) hodně jsem se toho u podlahového topení bála, tak jsme našli jinou variantu...
Odpovědět
hledala jsem tuto informaci u nějakých firem a většinou firmy odpověděli, že mají všechny potřebné certifikace k prodeji podlah.krytiny na území evropské unie/čr...+ nepoužívají ftaláty, které jsou prokázány/uznány jako zdraví škodlivé...
Odpovědět
Ale reagujem na posledny prispevok - je technicky nemožne aby bol vinyl bez zmakčovadel - ved vdaka nim je taky prijemny na chodenie. Na druhu stranu maju zmakcovadla ftalaty - a to preto ze maju zložku Pvc. Vyslovene mi predajca povedal ze zmakčovadla tam su ... A mam pocit ze firmy si len napisu do reklamniho letaku ze ftalaty nemaju a ked som si vypytala technicky list s parametrami tak vsetko mozne bolo popisane ale o zlozeni pvc sa nevyjadrovali. Skor ako oblbovak uvedu ze to nema formaldehydy. Ale ako najdete v zlozeni Pvc tak je jasne ze su tam ftalaty. chcela som dat robit rozbor cena asi 4000 kc ale za nic si nevpomenem kde sa dela. Nakoniec som uplne od vinylu ustupila lebo keby som i nasla nejaky cisty (napr. disano by haro) tak ten je drahy skoro ako drevo. Ale na tych bežnych vinyloch by mi vadil zivot na "velkej plastovej ploche" skus si najst video "plastova planeta" https://m.youtube.com/watch?v=8X2LebK... a mala som problem vyrieseny. Uz nemam potreby ani robit rozbory, lebo dane video ukazalo dalsi negativny pohlad na život v tejto platovej dobe.Cista podlaha je drevo, laminat, marmoleum, dlažba. Nie lino ci vinyl...
Odpovědět
Ted jsme prave resili podlahu. Chteli jsme vsude dlazbu.. Kvuli cene jsme se rozhodli jit do vinyl zamkove plovoucku. Ted se koukam na drevene podlahy a ty jspu skoro cenove stejne jak dlazba.. To je opravdu ten vinyl tak spatny?
Odpovědět
My jsme se rozhodli pro PURETEC...je to laminatova podlaha,no ma vyhody vynilu,je ekologicka, bez ftalatu...ide to podlahy Meister...je to myslim nejaka novinka z minuleho roku,tak skuste mrnout...
Odpovědět
Wineo Designline u svých podlah nepoužívá ftaláty.
Odpovědět
Wineo designline je stejná sračka jako ostatní chemky. Přátelé příroda to je chrám! Všem ostatním dejte si dřevo nejlépe v oleji a kartáči a uvidíte jak budete spokojení již podlahu nebudete měnit a chtít jinou.
Odpovědět
Zdravotně nezávadné podlahy jsou, i když momentálně přichází v úvahu jen dvě značky. Téma o tomto je tady: http://www.modrastrecha.cz/forum/podl...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@cumprlicek Dobrý den. Jak jste po čase spokojení s Meister Puretec? Je odolná? Manžel má parametr hlavně voděodolnost. BUdeme ji mít v kuchyni, v předsíni. Jak je hlučná? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Máme vinyl v horním patře z Fatry a já ten "plastový smrad" cítím pořád, osobně už bych do vinylu nešla, ale mám na plasty a umělé látky hodně "citlivý nos", můj manžel to třeba vůbec necítí, a to ho už máme asi 8 roků nainstalovaný.
Odpovědět
@fidorka86 dobrý den, hlučná není, vodeodolna ano, ale už bychom ji nedali, je na ní vidět každý škrábanec 🙄
Odpovědět
Článek se načítá
@fidorka86 dobrý den, se vším souhlasím s @cumprlicek, máme Meister DD 800 Life a teda poškrábe se asi snadno. Zatím máme asi 3 škrábance (o kterých víme) a nevíme ani od čeho jsou, a to jsme si dávali pozor. Bydlíme teprv půl roku. Jsou ale vidět jen někdy, jsou jen povrchové. Ale je to vždy asi něco za něco. Hledala jsem kvůli dětem bezpečnou podlahu, to bylo hlavní kritérium. Do disana by haro jsme nešli z důvodu toho, že jednak dekor jsme si úplně nevybrali v požadované tloušťce, druhak se nám nezdála deklarovaná voděodolnost (podklad byl tuším nějaká dřevotříska s něčím a jakmile by se dostala voda do spár, tak nevím, co by to pak udělalo). Jinak disano by byla teda volba číslo 2, kdyby meister nebyl. Ale nevím, jak je odolná vůči škrábancům, netestovali jsme vzorky v prodejně.
Odpovědět
@cumprlicek @annysek11 Děkuji. Moc jste mě nepotěšily. Za tu cenu bych čekala lepší odolnost.😞 Tak jsme opět na začátku. Ješte mám v užším výběru Wineo Puretec. Tam ale nemaji žádné certifikáty, podlaha je asi více plastová. A dále jsem našla podlahu Ecoline Aqua, ale u ní nejsou žádné reference, má přísnější certifikat na emise (Greenguard Gold) a nikde v našem okolí ji nenabízejí. 😞
Odpovědět
@cumprlicek @annysek11 U Meister podlahy se mi líbí, že se neskláda jen z plastu jako u klasických vinylů. Disano jsem zatím ani nehledala. Bylo mi řečeno, že Meister podlahy jsou kvalitní a léty prověřené.
Odpovědět
@fidorka86 Měla jsem v hledáčku i další eko podlahy, ale nechtěli jsme jet přes půl republiky do showroomu a zas zpátky. Teď si ale nevybavuju, které to zrovna byly. Meister podlaha vypadá moc dobře, složení se mi libilo. Jediné negativum je ta mechanická odolnost. Zkusím ještě na odřezku vyzkoušet, jak se chová třeba když na ní padne nůž špičkou apod. Při běžném "chování" se nepoškodí. Spíš je potřeba dávat pozor, když se šoupe těžký nábytek, aby se nezavadilo hranou apod. Židle a stůl máme opatřený filcama, takže ty jsou ok. Jen pokud budete pokládat sami, tak dbejte na důkladné sklepávání v místě zámků. Manžel pokládal poměrně narychlo a na hodně místech se to na té krátké straně zvedá. Někde to jde dodatečně sklepnout, jinde zas ne, protože tam už je treba kuchyň nebo jiný nábytek. V patře už si dává víc záležet. A teď mě tak napadá, že ty škrábance, co tu máme, můžou být od toho, jak tady truhláři montoval kuchyň, tak možná něco nebylo na kartonu, šouplo se s tím a problém byl na světě, ale nevím... Jinak meister má jednu obrovskou výhodu - až do délky a šířky 15m se nemusí dělat žádná dilatační spára, takže pokládáte plynule bez přerušení 🙂
Odpovědět
@fidorka86 Jinak doporučuji poptat podlahu u jiných dodavatelů, než u hlavního distributora (hlavní sklad), dostanete se na lepší cenu. V základu je cena meister DD 800 life click 999,- bez DPH. My jsme měli na celou zakázku slevu 50 tisíc (bez DPH). Objednali jsme 174m2 podlahy,k tomu podložku silent grip a lišty.
Odpovědět
každej vinyl v sobě bude mít ftaláty, jde jen o to, kolik jich bude, čím měkčí a příjemnější vinyl, tím více jich tam bude...
Odpovědět
@plaintruth ano toho si jsem vědoma. Ale pokud má certifikáty, není vyrobena v Číně, tak je to ok. Horší látka je formaldehyd. Meister podlahy jsou laminatové. Tady třeba hezký přehled, jak je česka norma benevolentní vůči škodlivým látkám. https://www.dobrepodlahy.cz/vinylove-...
Odpovědět
@annysek11 děkuji. Na Meister se jedeme podívat ve čtvrtek. Uvidíme, co nám řekne podlahář. Manžel si chce také pokládat sám, ale já bych raději přeci jen zkušenější. Stojí to dost peněz. Můžu se zeptat, kde jste podlahu poptávali? Klidně do IP. My potřebujeme cca 110m2. Co se týká odolnosti. Jde mi hlavně o oděry a díry např. po spadlé skleničce na zem, příborů ze stolu atd. Máme děti a stále je něco na zemi😕
Odpovědět
@annysek11 můžete mi dát ještě tipy na další eko podlahy, které jste měli ve výběru? Nam se také nechce jezdit přes půl republiky. 😕 např. do Brna. Tam mají Ecoline Aqua. Dále přemýšlím o wineo Purline.
Odpovědět
My máme podlahu asi 14 dní od Vinyl Floor Forever, máme Rigid podlahu, takže obsahuje minerální vrstvu a píší že jsou téměř bez ftalátů.
Odpovědět
@papayaa na tu jsem se také dívala. Na stránkách mě odradilo jejich tvrzení "bez přidaných změkčovadel" , což tedy znamená, že tam změkčovadla a ne asi moc dobrá jsou. NAvíc skoro nikdo s nimi nemá zkušenost. Certifikáty také klasické pro ČR a EU. Takže ty jsem vyškrtla. Hlavně, abyste byli vy spokojení 🙂
Odpovědět
@fidorka86 Wineo a ecoline jsem měla v hledáčku taky, ještě jsem koukala na tyto podlahy https://www.dobrepodlahy.cz/vinylove-..., ale právě kvůli vzdálenosti jsem je odepsala, jinak by se mi líbily, mají ten Greenguard Gold. Taky jsem ještě koukala na značku Ceramin (řada Neo classen), píšou, že jsou bez ftalatu atd,mají modrého anděla, ale z nějakého důvodu jsem je vyskrtla, už si bohužel nevzpomínám. Jinak jsme poptavali zde http://podlahyhozman.cz/ (od pana Hozmana jsme i objednali) a ještě třeba tady http://www.parkpodlah.cz/ (o trochu dražší).
Odpovědět
Poptavali jsme ještě u několika dalších dodavatelů, ale ceny se pohybovaly třeba i o 30 až 50 tisíc víc než nejnižší nabídka. Jinak dodání bylo rychlé. Z Německa dováží prý každý týden.
Odpovědět
@annysek11 Moc děkuji za odkazy. Zkusím také poptat u dodavatlů, u kterých jste měli podlahy nejlevnější.
Odpovědět
@fidorka86 Nemáte vůbec zač. Tak hodně štěstí s nabídkami 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@fidorka86 My jsme nakonec objednali Wineo Pureline. Pokládat budeme během dubna. Byli jsme se dívat i na ekologické podlahy Meister, ale tam jsme si nevybrali z dekorů. Myslím, že jedině tyhle dvě jsou zárukou toho, že se z podlahy nebudou uvolňovat toxické látky. Ještě teda Disano od Haro, ale ty jsme neviděli, protože nemají v Brně showroom.
Odpovědět
@evule1982 Děkuji. Ono je údajně více ekologických podlah a mají přísnější certifikáty než Modrý Anděl, ale nejsou prověřené, jsou poměrně nové a toho se bojím. Např. Ecoline, pro nás pro změnu daleko. Schowroom mají v Brně. My jsme si také bohužel z dekorů Meister nevybrali. 😞 Teď je na trhu novinka M5 Rigid od Meister, není to tedy už lamino, ale vícevrstvý vinyl, uvádějí "ecovinyl", bez ftalátů a problematických sloučenin. A mají daleko hezčí modernější dekory. Je levnější než Puretec od Meister i Purline od Wineo. My budeme teprve ale poptávat.
Odpovědět
Profilova fotka
@fidorka86 Ty Ecoline vypadají dobře, na ty jsme při hledání nějak nenarazili. Tak ať nakonec dobře vyberete!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?