Biokoridor přes pozemek. Co dělat?

3. úno 201520
avatar
Autor

registrovaný 1. 2. 2015

2 příspěvky ve fóru

1. úno 2015

Dobry den, pritelkyne ma ornou pudu ale tu by jsme chteli nechat predelat na stavebni parcely. A nasledne stavet dum problem je ale v tom ze pres pozemek vede biokoridor. Nemate nekdo tuseni co se s timhle da delat? Tchan uz si s mestem pise asi 5let ale nikam to nevede zatim vzdy vse zavrhli. Posilali jsme zadost na zmenu uzmeniho planu. Ale tu nam samozdrejme zamitnou (biokoridor). Takove dopisovani si s mestem podle me nikam nepovede, da se to resit nejak normalne nebo se bude muset sahnout po pravnicich popripade televizi?

 • avatar

  registrovaný 7. 1. 2015

  203 příspěvků ve fóru

  1. úno 2015

  @frotasek  Toto je hodně blbý. Zde mělo nastat to, že při schvalování územního plánu, ve kterém se to prvně objevilo, jste měli podat nesouhlas. Bohužel schvalování územního plánu probíhá zastupitelstvem a následným vyvěšením na úřední desce bez další informace občanů. Takže se to v tomhle směru dá hodně blbě usledovat a je to pěkný sviňstvo.
  V této věci bude každá rada drahá a myslím, že v tomto případě nepomůže ani televize, neboť ta postupovala dle platných zákonů.
  Jediná šance je počkat na tvorbu změny územního plánu, zažádat o zrušení nebo zmenšení rozsahu biokoridoru, což budete mít podložené nějaký znalecký posudkem.
  I tak si ale myslím, že Vás čeká běh na těžkou a dlouhou trať s nejistým výsledkem.

 • avatar

  registrovaný 9. 4. 2014

  22 příspěvků ve fóru

  3. úno 2015

  do dvou let od územního plánu musí obec dělat aktualizaci a to je doba kdy to lze ještě změnit.....náš případ. Jakmile mají hotový územní plán a aktualizaci, je to konečná. Potom jedině zajít na obec a zeptat se, kolik by stála změna územního plánu a následně zajít na úřad územního plánování + životní prostředí. Nám úřad povolil změnu a je to taky biokoridor, záleží jaký bude úředník.

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?