Bourání starého a stavba nového Domu

Profilova fotka
Dobrý den, jelikož jsem už zmatená jak lesní včela, hledám radu zde. Od manzelovych rodičů jsme dostali pozemek. Na tom pozemku stojí starý dům-rozuměj stodola s dvěma svetničkama uvnitř, zbytek hospodářské užití. Prostě tak jak to bylo dříve. Krovy už jsou na konci své životnosti. Takže chceme zbourat a postavit na tom místě nový domek. Ale teď nevim co k tomu vše potřebuji. Dům má číslo popisné. Možeme zbourat sami? Musí se někde hlásit? Nový dům bude typovka od firmy, tam je mi vše jasné. Díky za rady.
Odpovědět
@martina995 Meli jsme to take jako vy. Projektant vytvoril projekt na demolici. SU nam demolici schvalil. Demolicni firma nam stary dum zbourala. Pak jsem obehala urady s papiry o likvidaci odpadu, ktere mi dala demolicni firma a prilozila jsem fotografie, ze je objekt opravdu zdemolovany + tam mozna byl nejaky formular. Myslim, ze mi prvne vydal SU potvrzeni o neexistenci stavby a s tim jsem pak sla na katastr, kde dum vymazali.
Odpovědět
Presne jak pise @islandia
Odpovědět
Profilova fotka
Takže není šance to udělat bez úřadu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, jak píšou přede mnou, bez úřadu ani bez projektu na demolici nelze. Také jsme bourali starý a stavěli nový. Demolici jsme prováděli víceméně svépomocí, ale měli jsme k tomu i firmu, která se tím zabývá, od níž jsme na to museli mít papír. Vše bude uvedeno v rozhodnutí stavebního úřadu, co můžete a nemůžete. Papír o dokončení demolice jsme, myslím, nikde nedokládali, zatím nemáme nový zkolaudovaný.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?