CEZ - pilířek

Dobrý den, poradí prosím někdo, co vyplnit do žádosti pro CEZ o napojení. Jedná se o stavbu patrového domku o užitné ploše cca 120m2, klasické vybavení, vytápění TČ ( příkon 9kw) do podlahovky. Jaký jistič před elektroměrem ? pak tam chtějí vyplnit položky, které tam ani nebudou např. elektromobil. Díky za rady.
Odpovědět
V těch příkonech je to jedno, jen v celkovém součtu nepřekračujte hranici, co je maximum jističe (počet fází x hodnota jističe x V) - tedy třeba 3x25x250 (v běžném případě tedy cca 18 kW). Pokud nevíte charakteristiku čerpadla, tak si hold vymyslete - 1 fáze má vždy vyšší startovací proud než 3 fáze (určitě dohledáte u nějakého modelu v katalogu/technické specifikaci).
Odpovědět
Profilova fotka
@krolok Jo taky jsem nevěděl jak a co, nakonec jsem to nějak propočítal a vyšlo to na cca celkem 19 kW charakteristika B ta je běžná pro RD a jistič 3x 25 A takže 3 fáze. U elektromobilů Zadat 0 kW a u všech spotřebičů co nebudou tak také musíte vy vědět co vše budete mít. Indukční desku , bojler, prihrev k TČ atd .
Odpovědět
Profilova fotka
@krolok Tak máme dokonce ještě víc kW 😄 mrkněte na foto.
Odpovědět
diky za reakce uz sem tam nacpal 3x25 A, coz by mel byt takovy standart u mensich RD, jeste se zeptam do jake faze to cez po zaplaceni dotahne ? lze se s nima domluvit i na postaveni sloupku a vse v jednom ? diky
Odpovědět
Profilova fotka
@krolok ČEZ vám postaví pilíř s pojistky a na vás je si zařídit elektromerovy pilíř , od nich to bude drahé. Já to řešil tak ze jsem si ten pilíř s jisticem koupil na e-shopu elektromalinsky a vyšlo mě to levněji než my nabízel elektrikář, ten my ho pouze zapojil a usadil za revanz za práci při výrobě brán. Realizační firma co si najal cez na zhotovení přípojky my nabízela pilíř z rozvadecem stavebním za 16500,- já ho sehnal za 6250,- ten samy akorát bez rozvadece stavebního, ten mám pujceni od elektrikare. Takže asi tak no
Odpovědět
Tak na 9kW TČ to chce nejméně 3x25A ale skoro už bych šel do 3x32A a nejlépe do 3x40A Těch 9kW udělá 3Kw z fáze/230 vychází nějakých 13A, 3x25A unese trvale snad 28A nebo 29A a krátkodobě vím, že snese klidně 40A z každé fáze na pár vteřin, ale 3x25A bude na hraně vypadávání, když pojede TČ, pak postačí sporák a bojler s pračkou a už to bude škrtat tak nějak na pomezí při 3x25A, pak to jakékoliv zapojení silnějšího elektromotoru vyhodí. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy Vapka 3,5kW vyhodí někdy 3x40A jistič s chráničem pro dům při rozběhu, když doma něco jede k tomu dalšího, nemluvě o tom, že u nás při běhu elektrokotle dokáze vyrazit hlavní 3x50A, ty rozběhové rázy jsou obrovské u elektromotoru, kor když je napájen z jedné fáze, takže tady bych zvážil, zda li 3x25A bude dostačující, ale radši bych volil, pokud se v domě nachází nějaký takový spotřebič asi o třídu vyšší jistič nebo alespon 3x25 ale v Céčku.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Naši mají 16 kW TČ 3 lednice, 3 TV , 3 PC, 2 Pracky, 2 susicky , 2 mycky, jsou to dvě domácnosti dotoho má otec dílnu takže nějaký menší soustruh, pila, vrtačka.... a mají 3x25 A a nestává se že by to pořad vyhazovalo jistič. Ale je možné že TČ je zapojeno na svůj jistič který je napojeny rovnou od hodin čili před jisticem ten je 3x25 A ale C charakteristika. Ale to nevím to jen hádám.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?