Hledáme pozemek Brno a okolí

Ahoj, myslím, že nás tady bude více, kteří hledáme vhodný pozemek kolem Brna, ale mám pocit, že je to jako hledat jehlu v kupce sena. Už jsme se dívali i směrem na hotové projekty (Ledce, Holubice, Brno-Jundrov), ale nic nás úplně neoslovilo. Nemáte tip, v jaké lokalitě by se v dohledné době mohly nabízet třeba obecní pozemky?
Odpovědět
@cbr Obecni pozemky? To je dost utopie. Hledali jsme 10 let zpatky.... pozemek jsme hledali v okoli Brna 4 roky az jsme v roce 2013 koupili v Kanicich. Uz zde mame dum a jsme spokojeni. Ale pozemky tady ani v okoli temer uz nejsou, a pokud ano, tak Kanice 6tis za metr, Ochoz 8tis za metr. My jsme kupovali tenkrat jeste za 1700Kc za metr. Idealni projet si mista, ktera se vam libi, kde jsou volne parcely, na katastru se podiva kdo to vlastni a napsat jim dopis, jestli to nechteji prodat. Takhle koupil loni nas kamarad pozemek u nas v Kanicich. Proste obepsal vsechny volne parcely a dva meli zajem prodat.
Odpovědět
@mitote Není to tak dávno, kdy byly obecní pozemky třeba v Jiříkovicích, ale zjistila jsem to až pozdě. Člověk mimo tu obec se k informacím hrozně špatně dostává.. My bychom rádi spíš na západ Brna, šel by i jih vzhledem k dojezdnosti do práce, ale tam už zase není ta příroda, která by se nám líbila. Ceny vysoké všude, v Brně klidně 10 i 15 tis. Kč za m2, to už moc pro normální lidi není 😄
Odpovědět
@cbr my jsme tenkrat take pidili po obecnich pozemcich, tenkrat byli tusim Pozorice... ale vicemene to bylo stylem.. vypisem prodej obecnich pozemku a poslete obalky s nabidkama za kolik je koupite. Vim, ze po obecnich pozemcich se pidi take @kucinkaa tak ta bude mit vetsi prehled. Jinak ano, ceny nerealne... strasne to slo nahoru, ale nejen pozemky, i prace.... jeden rok nam nejak nacenili fasadu, za rok o 100tis vic
Odpovědět
@mitote Tak ono nějaký trochu větší byt v novostavbě stojí taky osmičku, takže to už je prašť jak uhoď. Na Kamechách, které mi jsou sice blízké okolní přírodou, ale ne už tak stylem a množstvím staveb stojí 4+kk 7,8 mil. a dva pokoje z těch čtyř mají necelých 9 m2. Jako to fakt někdo kupuje? A jak se vám dojíždí z Kanic do práce do Brna, dojíždíte-li teda?
Odpovědět
@cbr jj ja o tom vim, v Lisni stoji 3+kk 10 micu 😄 Strasny. Dojizdime denne, uplne v pohode... oba mame praci v Brne, deti skolku a skolu a krouzky... autem je to do centra 20min, busem a vlakem na hlavak 30min. Kdyz jsem bydlela na Vinohradech, tak jsem take jezdila MHD pul hodky do centra 😄 Na druhou stranu mela jsem i tu cest bydlet v centru a uz nikdy. Jinak tady v okoli je pekne, vsude kolem lesy, v Lisni jsem za 7min, nebo na druhou stranu 10min do Obran.
Odpovědět
Profilova fotka
@cbr my jsme hledali okolo Znojma a přímo jsme obvolavali obce nebo tam chodili osobně a ptali se.. bohužel většinou to funguje tak, že lidi si už předem podají žádost o stavebni pozemek a až obec nějaké má tak jedou podle žádostí. V jedné obci řekli, ano budeme mít na prodej 8 pozemků ale máme tu na stavebni pozemky 27 žádostí. Takže jsme měli obrovský štěstí, když jedna obec předem žádné žádosti nebrala a až měli pozemky, pak se teprve žádosti podávaly. Jen díky tomu jsme pozemek po 2 letech hledání sehnali. Tady v našem okolí u Rohlenky co vím, tak byly na prodej vždycky jen domy a ty byly ihned pryč.. byly to dvojdomky za 7-8mil., my za měsíc až doděláme druhou část zahrady dame do prodeje náš, ale za 10😄ať to podojíme.. taky přízemních domů je málo a jsou teď dost žádoucí, kdybychom chtěli o milion méně máme už tři zájemce od sousedů. Ale já nejsem troškař no😄ceny pozemků už v tomto okolí stouply na 5tis metr což je teda taky šílený .. ale tak to je no.
Odpovědět
@kucinkaa silene to vyletelo... u nas v ulici je na prodej du, 4+kk s pidi zahradou za 11micu 😄 nechci vedet kolik bude stat ten nas az bude hotova zahrada a vse okolo
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote jj přesně ..na prodej domu je teď ideální doba
Odpovědět
Já se pořád ještě držím myšlenky, že za ty prachy si to raději udělám podle sebe než koupit něco, co si na míru tvořil někdo cizí, aby to vyhovovalo jemu. No uvidíme, jak dlouho mi to ještě vydrží, ten pozemek je vážně problém. Dneska krásný, ale 15 tis. za m2 😞
Odpovědět
@cbr 15k/m2? proboha to kde? můžu vidět odkaz?
Odpovědět
@iveta_89 Žebětín. Pozemek za 13 300 tis. - no neber to 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Když si vezmete, že ceny bytů v Brně jsou kolem 70tis za m2 tak 13.300kc není nic neobvyklého nehledě na to, že Žebětín je opravdu skoro Brno
Odpovědět
Článek se načítá
@iveta_89 to je uplne normalni cena v Brne... i vic. Takovy prumer. 15km od Brna je to cca 6-8tis za metr.
Odpovědět
Profilova fotka
Miluju náš pozemek s ještě rozumnou dojezdnosti do Prahy za 400/m 😂😂😂 cim dál tím víc 😁
Odpovědět
Drsné ceny, Brno předčilo Prahu, koukám 😄
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme kupovali před dvěma roky za 2700kč/m2 kousek od Slavkova u Brna, což je 25 km od Brna. Ještě nemáme postaveno a už nám psalo na fb několik lidí, že by parcelu odkoupili za mnohem lepší peníze. Pozemků je málo a kolem Brna je to šílené. Sami jsme hledali skoro dva roky..
Odpovědět
Tak už jsem v Brně viděla i 50 tis. za m2, ale to byla proluka v nějaké superluxusní čtvrti mezi prvorepublikovými vilkami. Mně by bohatě stačil ten Žebětín, ale kde vzít 13 mega na pozemek úplně nevím 😄 😄
Odpovědět
@lenip Známí právě kupovali v těch Jiříkovicích snad za 2 tis. za metr. Teď je tam cena dvoj až třínásobná.
Odpovědět
Profilova fotka
@cbr Ano ty ceny jsou teď šílené. Jen jsem chtěla říct, že je běžnou praxí lidí hledat parcely, kde ještě není postaveno, přes katastr najít majitele a toho pak oslovit. Dělá to tak spousta lidí...
Odpovědět
@bayt Brno a okolie ma problem, ze pozemkov je malo. Takze tie, ktore su, okamzite astronomicky letia cenovo hore. Dalsi problem okolia Brna je dopravna dostupnost, kde z vacsiny smerov je to katastrofa kvoli chybajucemu obchvatu/dialnici. Tam, kde dostupnost je OK, odrzkadluje sa to na cene.
Odpovědět
@deto_oesya To jo, ale u Prahy jich je taky malo 🙂 Plus prazsky ceny🙂
Odpovědět
@lenip Já vím, taky jsem to zkusila. Ale spíš to cenu vyšroubuje ještě výše. Pokud už by to opravdu někoho ponouklo k tomu prodat pozemek, proč by to nabídl prvnímu a nezkusil nejprve prodat za co nejvíc? Byl by sám proti sobě. Už i byty se teď prodávají stylem "kdo dá víc".
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Ahoj, to co tu napíšu se vám bude možná zdát jako kacířství....a budu vás chápat, protože před nedávnem by se mi to tak zdálo stejně 🙂 Ale uvažovali jste vzdát se Brna a těch ukrutných cen a zkusit jiné větší město? My to před nedávnem po dlouhých debatách udělali a nalákal nás Zlín. Je to pěkné krajské město, hned vedle se táhnou kopce a nádherná příroda, kterou máme rádi (proto vyhrál nad Olomoucí kde je to placka, nad Jihlavou kvůli tomu že tam není rozumná univerzita). Pozemky, byty i ceny prací jsou tu mnohem levnější (i když poslední dobou celkem rostou, lidi už si toho Zlínska asi začínají všímat). Báli jsme se chvíli akorát nabídky práce, ale to nakonec dopadlo dobře (bankovnictví a IT). A mysleli jsme že nám bude chybět brněnské gastro, ale nakonec stačí ve městě 2 místa na tacos, nemusí jich být 10 🙂 Před nedávnem bychom si na to nevsadili, ale opravdu jsme Brno opustili a není čeho litovat. Když se nám zachce, jsme tam za hodinku autem. Takže kdo jste "odvážní", můžete koukat i mimo Brno a okolí, nabídka je pak mnohem větší a za stejnou cenu se dá postavit lepší dům.
Odpovědět
Nie je to zle uvazovanie, akurat treba mat gule na opustenie toho, co tu clovek budoval a prestahovat sa niekam, kde nikoho nepoznas, nemas tam ziadne vazby, atd. Inak ja davno tvrdim, ze byvat v Brne/Prahe a okoli pri standardne platenej praci je nezmysel. Oplati sa tu zostavat jedine ak mas "well paid" job.
Odpovědět
@vlasach Díky za tvůj pohled na věc. Samozřejmě tohle je taky možnost, ale ještě stále jsme ve fázi, kdy si nedokážeme představit přestěhovat se kamkoli ani v rámci Brna, natož někam úplně mimo, kde to neznáme a vůbec nevíme, jak to tam chodí. Také část rodiny máme v Brně, hlídání pro děti. Nyní bydlíme v (pro nás) skvělé lokalitě, kde nám nic nechybí kromě většího prostoru, takže se nechceme přestěhovat jen tak někam a nic se nám nezdá dost dobré..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?