Jak přimět starostu, aby dal pozemek do územního plánu?

Profilova fotka
Prosím o radu jak přimět starostu obce, aby dal náš pozemek (orná půda) do územního plánu, aby se po dalších jednání na úřadech začalo stavět. Už to trvá více jak dva roky co to slíbíl a pořád nic. Teď se mu chystáme napsat další dopis, tak jsem zvědavá co odepíše :-( Hned u pozemku je příjezdová nová cesta a přípojka sití. Děkuji
Odpovědět
Odpoved je bohuzel jasna, bez uplatku to zrejme nepujde, ale i to neni jiste a jeste z toho muzete mit velke problemy. Takze jedine to obejit tzv. sponzorskym darem na nejakou obecni stavbu: skola, skolka, lavicky, atd.a td. Kazda obec neco buduje a tak by to mozna bylo fajn si o tom se starostou promluvit, nebo se dostat do vedeni obce.
Odpovědět
Profilova fotka
Změna územního plánu obce je docela drahá záležitost a vytvoření nového územního plánu obce, tj. projektu a různých předepsaných studií a jejich projednávání může trvat i pár let :-( Konkrétně u nás: projednání požadavků na zpracování změn územního plánu zastupitelstvem, pak schválení pořízení souboru změn, zadání souboru změn, následovalo opět jejich projednávání, pak se vyžadovalo stanovisko nadřízeného orgánu územního plánování a až teprve poté bylo zadání schváleno zastupitelstvem - celý tento schvalovací proces trval 2 roky + doba na přípravu projektu a studií. Takže jestliže vám změnu již starosta přislíbil, spíš než na úplatek bych se zeptala, zda-li již obec s přípravami projektu začala a jestli na to má vůbec peníze...
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně pevné nervy, čekáme už 3 rok, změny ÚP se mohou dělat nejdříve po 4 letech, tzn. u nás je to tak, že obec měla ÚP z roku 2007, a loni obec zažádala o změnu, už rok se vyřizuje.... snad se brzo dočkáme................. nechápu proč nějaké úplatky???!!!!! Akorát si zjisti bonitu půdy a jestli pozemek navazuje na zastavěnou část obce ....aby vám to vůbec povolili úřady.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 letech
Profilova fotka
Také něco k problému... Z dědictví mám tři pozemky v obci - zahradu, sad a pole celkem 1 ha. V obci nebydlím! Chtěl jsem si na zahradě postavit zahradní domek, abych nemusel vše dovážet .Na stavebním mi hned řekl, že tam nesmím nic stavět ani "boudu" .Na územním odboru příslušného stavebního úřadu, ale mi poslali sdělení, že stavbu pro zemědělství ano, ale ne rodinný dům a že musím požádat obec a dát podnět na změnu Ú.P. .To jsem udělal, ale obec mi napsala, že již nemohu být zařazen do změny ÚP. č.1. a že budu zařazen do změny č. 2. Po roce mi obec napsala, že /i když mi to slíbila/, že do změny Ú.P. nejsem zařazen, protože se nebude v 2.změně dělat grafická příloha....Přestože jsem v žádosti mého podnětu slíbil finanční spoluúčast! Napsali závěrem, že budu zařazen do změny Ú.P. až se bude dělat i změna grafická....Tak to vypadá, že se toho také nemohu dožít....A o stavbu pro zemědělství jsem požádal. Z Územního souhlasu mi vše překlopili do řízení a na kůlnu musím mít projekt. No čert to vem ty prachy, ale dali mi na doplnění naprosto nesmyslnou lhůtu ani ne 1 měsíc....Projektanti/ nabídli 3 měsíce na projekt/ a protože na Závazná stanoviska na OŽP a i "uzemka" je 30 dnů a také je ten "covid" tak jsem se odvolal. Z diskuze kolemjdoucích mého pozemku, z písemných nabídek na koupi a i dalších info. se mi zdá, že někdo "demokraticky" na mě tlačí.... Tak tedy nevím co si mám o tom myslet-asi mi zbývá počkat 2 -4 roky....A jakákoli stavba /skleník ,rozvod elektriky po zahradě/ bude stát asi další a další prachy. A to se chci o své pozemky starat jako řádný hospodář. Přitom pozemek je v 5-té stupni ochrany /postradatelný pro zemědělství/
Odpovědět
@milan_marek tak ono jde taky o to, co tam vlastně chcete stavět. Prvně píšete o zahradním domku na nářadí a pak z psaného textu spíše rozumím tomu, že tam chcete "chatu"? jinak projekt na zahradní domek (pokud se nejedná o chatu) si nakreslíte na čtverečkovaný papír i sám a pokud tam bude něco chybět, tak vás SÚ vyzve k doplnění, případně přepracování.
Odpovědět
@doog Nakreslit si sám na čtverečkový papír můžete, ale úřad bude chtít autorizovaný 😉
Odpovědět
@doog Souhlasim. K ziskani casu to staci, pak to doplni, az bude mit projektant cas. Podle stavebniho zakona ma stavebni urad stavebnikovi pomoc, ne mu hazet klacky pod nohy nesmyslnym terminem.
Odpovědět
@panlorenc na zahradní domek si myslím autorizovaného projektanta nepotřebujete. Teda záleží na velikosti a využití - nicméně zahradní domek slouží pro účely skladování nářadí etc. čili zde by možná stačil jen souhlas s umístěním stavby, pokud by neměl pevné základy.. Pokud mluvíme o chatě, tak to jsme samozřejmě zase někde jinde..
Odpovědět
@doog I kdyby to byla psí bouda, tak pokud to jde na úřad (jakože můžete 😬 , ale nemusíte), tak potřebuješ autorizovat. Teda abych byl přesný, tak pasportizační dokumentaci netřeba (úřad od úřadu).
Odpovědět
@panlorenc Na uzemni souhlas fakt neni vzdy autorizace potreba. Ani na plot, ani na boudu, ani treba na branu (a to ani kdyby s ni souvisely treba rozhledove trojuhelniky). Maximalne produktovy list, nebo technicka dokumentace. Autorizace nemusi. (vim to, protoze autorizaci nemam a uz mi toho dost pres souhlas proslo bez autorizace nadrizeneho) Tady bude asi problem jinde, proto to musi kreslit projektant. I kdyz vlastne ani nepise, jestli ma mit autorizaci. Tak kdovi, jak to je...
Odpovědět
@puhelin Vlastně jsem tam nikdy neorazítkovanou dokumentaci nedával a to ani na ÚS, ale máš teda pravdu a nejedná se o vybranou činnost dle Z183.
Odpovědět
@panlorenc pokud jde opravdu jen o zahradní domek, tak se bude jednat o umístění stavby nebo o ohlášení a zde není potřeba razítko autorizovaného projektanta. Pokud se nemýlím, tak tato povinnost je zákonně vyžadována jen u stavebního řízení dle § 108.
Odpovědět
Článek se načítá
@doog Je to paragraf 158. I rodinny dum na souhlas + ohlasku musi mit autorizacni razitko.
Odpovědět
Profilova fotka
@doog O.K jen pokud je to v zastavěné části obce a je to pozemek "SV" stavební venkovský....
Odpovědět
@milan_marek Proto to preklopeni do rizeni? Jak velkou zastavenou plochu mate?
Odpovědět
Profilova fotka
25m2
Odpovědět
Profilova fotka
@doog je to "kůlna" na zahradní věci.
Odpovědět
@moncal uzemní plán a jeho tvorba je běh na dlouhou trať a finální podoba výsledku nejistá...není to jen o starostovi obce či zastupitelstvu (ti sice mají právo veta něco ještě na začátku rovnou vyhodit) ale na mnoha dalších úřadech a taky všech lidech v obci a okolí... pokud už se rozběhne změna či tvorba nového ÚP je to běžně nĚkolikaletý proces (znám případy i 15 let) tudíž Vám nezbývá (pokud jste podala oficiální žádost na změnu vašeho pozemku v úp) než čekat a dotazovat se na obci jak to vypadá (popř na příslušném odboru územního plánování) úplatek starostovi nic nevyřeší (tedy pokud on či zastupitelstvo obce nejsou ti kteří pozemek do návrhu dát ani nechtějí) Váš pozemek může ztroskotat na nesouhlasu odboru žp (ORP, Kraje...)hygieně....držím palce 😉
Odpovědět
@milan_marek Tak si tam postavte kurnik na kolech a jednou za mesic s nim popojedte.
Odpovědět
Profilova fotka
O.K.-to je poslední řešení.Ale stejně si myslím, že by se to nemuselo někomu líbit.....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@doog Stálo to 50 tisíc /projekt a studie, že to tam může být/-univerzální sklad stavba pro zemědělství. Na elektriku již "nabíjím"-mám ČEZ víkend sazbu. A změna ÚP -uvidíme co letos, ale je ticho po pěšině i když od jednoho občana jsem se dozvěděl, že obce mají zpracovat nové "podněty"...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?