Jak vyplnit formulář žádosti o zřízení el. přípojky pro nový RD?

Profilova fotka
Dobrý den, hledala jsem příspěvek ve fóru s podobnou tématikou, ale nepodařilo se mi dohledat. Pokud se zde přímo již toto řešilo, tak se velice omlouvám za duplicitní příspěvek. Potřebovala bych poradit, kdy mohu zažádat o zřízení přípojky el. energie k plánovanému RD. Jedná se o kompletně nezasíťovaný pozemek, na kterém hodlám v budoucnu stavět a ráda bych si přípojku vyřídila dopředu, pokud to lze. Zajímá mě tedy: 1) Kdy mohu o přípojku zažádat, zda mohu žádat takto dopředu s tím, že stavba domu proběhne za cca 2-3 roky a do té doby nebudu ze sítě odebírat žádný proud. 2) Jak vyplnit daný formulář žádosti o připojení k distribuční soustavě nízkého napětí - konkrétně si nevím rady s tím: - jaký typ odběru zvolit - trvalý x krátkodobý - jaký typ jističe před elektroměrem zvolit - jednofázový nebo třífázový - zda je nutné vyplňovat jednotlivé připojované spotřebiče a případně konkrétně jaké, - co přesně vyplnit do kolonky k údajům o tepelném čerpadlu (jednofázové vs. třífázové) a zda se jedná o tepelné čerpadlo s přímotopným dotopem). Jsem bohužel laik a všechny tyto věci si zařizuji sama. Budu vděčná každému, kdo mi dobře poradí nebo mi pomůže společnými silami formulář vyplnit. Děkuji za případné odpovědi.
Odpovědět
Vyplnil jsem na netu. Kdyz jsem mel chybu tak mi napsali at to doplnim.Jake spotrebice je tam kalkulacka ci vlastne navod primo ve formulari, zdroj tepla jsem uvedl tepelne cerpadlo, psali mi ze chteji vedet startovaci proud i kdyz tam ani nebyla na to kolonka. Napsal jsem jim 20A. Chtel jsem pripojeni 3x25A .Po-te jsem zadost spolu s mapkou pozemku zaslal meilem na Cez, za par dni odepsali ze pripojeni pozemku je mozne. Jinak do 14ti dni mi prisel dopis se smlouvou a pozadavkem zaplatit alespon polovinu zalohy z 12500kc. Ve smlouve mam ze pripojka bude instalovana do 12 mesicu, nekdy davaji i 24mesicu. Pripojeni jsem pozadoval trvale pro stavbu rodinneho domu, takze zadejte co nejdrive bude to od podpisu smlouvy trvat nez vam privedou kabel a postavi sloupek na pozemek. Az bude sloupek tak teprve pak se budete napojovat prostrednkctvim vaseho najateho elektrikare s revizi. No a je dobre az vas vyrozumi ktera firma vas bude napojovat do te firmy zajit a mit jiz dum osazeny na pozemku mi tak dali ten sloupek tam kde jsem pozadoval. Ne ze ho praskli na kraj parcely a sbohem.
Odpovědět
Ano, je to tak jak napsal guteman, pokud si nejste přesto jistá - ČEZ má své obchodní kanceláře, kde můžete řešit Váš požadavek osobní návštěvou, někdy to má své výhody - zejména když si člověk není vším jistý, oni Vám tam poradí, doporučí. Pak až Vám ČEZ osadí sloupek a necháte si tam umístit elektroměrový si můžete zvolit druh tarifu dle využití, pokud budete teprve stavět - tak si zvolíte tarif výhodný pro stavbu a až dostavíte, tak teprve pak ten, který se Vám nejlépe hodí dle Vašich konkrétních požadavků ( např. s ohledem na způsob vytápění a pod. )
Odpovědět
A nemusí to být přímo obchodní kancelář ČEZu, většinou mají v rámci svých spolupracujících firem síť těchto kanceláří aby byly dostupné. Čím dřív zažádáte, tím dřív se na Vás dostane - nám to trvalo asi rok, než nám na pozemek udělali přívod. Sloupek je na hranici pozemku, vzhledem k tomu že současně žádal i soused, dělali přípojku pro oba a hlavní přívodní sloupek s pojistkami máme společný. K němu jsme si pak dokupovali montáž vlastního elektroměrového. Oni na základě Vaší žádosti zařídí potřebná povolení, musí se udělat projekt přípojky, vyžádají si souhlasná stanoviska a to klidně i od Vás ohledně souhlasu s věcným břemenem - kabel je zčásti na Vašem pozemku, stejně tak sloupek a oni musí mít zajištěn přístup. No a když mají vše potřebné, tak pak většinou pověří spolupracující firmu, která pro ně tyto přípojky dělá ( pokud je nedělají sami ) a firma přípojku zhotoví. Ten proces od podání žádosti je delší a i když plánujete třeba stavět v horizontu nějakého toho roku, tak si žádost podejte.
Odpovědět
Profilova fotka
Pánové, děkuji za odpovědi 🙂 Takže pokud to tedy chápu dobře, tak žádat mohu už teď. Zkusím to tedy přes internet a v případě, že si nebudu vědět rady, tak vyzkouším infolinku ČEZ či přímo osobně jejich kancelář.
Odpovědět
Ano pozadejte uz ted. Bude to rok, dva trvat nez vam pozemek pripoji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?