Menu Forum

Jak vyřešit problém s id.1/2, na kterou je uvalen exekuční příkaz?

23. dub 2017  • 
fotoportrét
fotoportrét
vikpet
Registroval se 23. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
vikpet
Registroval se 23. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Nový Jičín.
 Dobrý den,

jsem vlastníkem id.1/2 pozemku a chtěl bych na něm postavit dům. Problém je v tom, že druhou 1/2 vlastní moje matka a na tuto druhou polovinu je uvalen exekuční příkaz. Rád bych tuto část odkoupil třeba v dražbě, protože dluh mé matky dávno převyšuje hodnotu pozemku. Ta však neproběhla, ani nebyl podán návrh na dražbu.

Zajímalo by mě, kdy nejdříve může dojít k návrhu na dražbu, anebo jestli se nedá pozemek odkoupit přímo od exekutora? Vůbec netuším, jak postupovat emoticon Pokud máte někdo s podobným problémem zkušenosti, napište prosím. Budu rád za každou radu. Děkuji. emoticon
23. dub 2017 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
patiperra
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
patiperra
Registrovala se 11. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků.
 Já dražila id 1/2 nemovitosti. Trvalo to dlouho, čekala jsem dohromady cca 7 let. Po cca 6 letech kdy měl ex první z exekucí, mi jednoho dne přišel dopis od exekutora s tím, jestli bych měla zájem účastnit se dražby a jestli hodlám uplatnit předkupní právo (bylo to před novým zákoníkem), měla jsem se do 14 dnů ozvat, tak jsem obratem odepsala, že mám zájem účastnit se a využít předkupní právo. Po pár měsících přišlo od exekutora, že se máme dostavit k ohledání nemovitosti znalcem, tam se mě zeptali, jestli by mi nevadila dražba přes elektronický systém dražeb (to jsem uvítala) a pak trvalo dalšího cca 1/2 roku než mi přišly od exekutora podklady, jak se mohu přihlásit do dražby. Registrovala jsem se na portále, musela ověřit formulář s identifikací, to jsem na úřadě nechala ověřit, a konvertovat ověřeně do pdf. Soubor jsem nahrála do svého profilu na portále a přihlásila se k té konkrétní dražbě. Přišly mi podklady, kam složit jistinu a do kdy, to jsem udělala a exekutor mi u této dražby udělil právo posledního příhozu. A pak se dražilo, byla jsme jediný účastník, ta jsem potvrdila vyvolávací cenu. Po skončení dražby mi exekutor poslal instrukce kam zaplatit cenu, a příklep. Po zaplacení to šlo rychle, exekutor mi poslal všechny ty podklady a rovnou poslal i vše na katastr, já jsme si vyřídila daň z nabytí nemovitých věcí (platí s ei u dražeb). Pak se ještě čekalo cca 3 měsíce než bylo rozvrhové jednání a na nabytí právní moci a potom exekutor dal pokyn na katastr k výmazu všech zástavních práv. Takže to chce trpělivost, ale vyplatí se to - já získala tu druhou polovinu za 2/3 ceny znaleckého posudku. Asi bych doporučila na exekutora se obrátit, jestli se dražba chystá s tím, že bys měl zájem se toho účastnit.
23. dub 2017 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí