Menu Forum

Jakou plochu využití zanést do územního plánu

12. dub 2015  • 
fotoportrét
fotoportrét
luci987
6
Registrovala se 3. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 174 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Praha - západ.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
luci987
6
Registrovala se 3. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 173 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Praha - západ.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 Mám problém s pozemkem, který je veden v katastru jako orná půda a je v zemědělským půdním fondu. Ráda bych ho zanesla do územního plánu, tak aby mi to bylo schváleno a zároveň tam v budoucnu mohla postavit rodinný dům. Problém je v tom, že je to asi 300 m od zastavěných ploch obce, tak že pan starosta (je to můj příbuzný) mi řekl, že z tohoto důvodu to nepůjde. Dům by byl daleko od obce což obec nechce. V okolí této části obce je pár malých farem, tak že výsledku inženýrské sítě by nebyl problém. Napadli mě dvě věci. První je ta, že jsem zjistila, že farmička, která je přesně před mým polem má postavený rodinný dům na orné půdě právě z toho důvodu, že je to farma, tak že postavit nějakou králíkárnu a vést to jako farmu by mi nevadilo mj. tam už jedna taková farma opravdu je. Bohužel na toto řešení mi vedoucí pro územní plánování řekla, že toto šlo dřív a že jsou podmínky zpřísněné. Druhá věc je jestli by mi třeba neprošlo kdybych podala návrh na "plochu smíšenou rekreační"?
Další věcí je, že změna ÚP proběhla a má jediná šance jak podat návrh na změnu je připomínkou.
Jak byste postupovali? Moc děkuji
3. dub 2015 v 15:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
wettu
1
Registrovala se 22. dubna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 25 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
wettu
1
Registrovala se 22. dubna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 25 příspěvků.
 Pokud už je změna ÚP hotová a platná, tj. vydaná, tak už připomínku určitě dávat nemůžete. V tomhle případě můžete dát jen podnět na další změnu ÚP. Ale pokud teď jednu dodělali asi nebudou chtít začínat hned další. Taková změna trvá třeba 2 roky (nový ÚP běžně 4 roky i víc).
Pokud ale probíhá změna, potom v některých fázích můžete dát připomínku/námitku.
A o jakou plochu žádat? To je otázka. Každopádně pokud se to obci líbit nebude, prostě vám tam dům nepustí a hotovo. S tím nic nenaděláte... S tou farmou je to zajímavý nápad. Můžete žádat o plochu např. pro zemědělství, kde bude možné postavit jeden RD pro hospodáře. Nějak to okecáte, že tam budete třeba mít ovce na prodej nebo malou farmu pro děti. Prostě nějaký byznys plán, který by byl trochu prospěšný. Ale...otázka je, jak to potom bude posuzovat stavební úřad. Může vám povolit dům s tím, že farma bude později. Ale taky může požadovat, že to postavíte najednou... Těžko říct. Záleželo by hodně na tom, jak přesně by to bylo v tom ÚP napsané.
Každopádně....pokud teď neprobíhá žádná nová změna nebo nový ÚP, tak tam rozhodně jen tak nepostavíte.. emoticon navíc když v obci nemají vůli vám to tam zanést jako zastavitelné...
12. dub 2015 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí