Menu Forum

Je pozemek ÚP určen jako plocha smíš. obyt. pro stavbu RD?

6. led 2011  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
mitote
313
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
313
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 ahoj lidi,

chceme s manzelem kupovat pozemek, soucasne i v pripravovanem UP je pozemek veden jako plocha smisena obytna. Jde na takovemto pozemku postavit rodinny dum?
6. led 2011 v 19:12  •  To se mi líbí
 Přidej svoji odpověď
fotoportrét
fotoportrét
niccky.z
103
Registrovala se 16. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 6740 příspěvků. Má 89 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
niccky.z
103
Registrovala se 16. února 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 6740 příspěvků. Má 89 přátel. Region Praha - západ.
 Ahoj Mitote, podla toho co se pise v tymhle clanku tak by na smisenej ploche ktora je oznacena jako obytna nemal byt problem ale pro istotu by sem si to overila na najlbizsim KUemoticon

Definice dle stavebního zákona č. 183/2006 Sb. a jeho prováděcích vyhlášek
§ 8 Plochy smíšené obytné (1) Plochy smíšené obytné se obvykle samostatně vymezují v případech, kdy s ohledem na charakter zástavby, její urbanistickou strukturu a způsob jejího vyuţití není účelné členit území na plochy bydlení a občanského vybavení a je nezbytné vyloučit umisťování staveb a zařízení, sniţujících kvalitu prostředí v této ploše, například pro těţbu, hutnictví, chemii, těţké strojírenství, asanační sluţby. (2) Plochy smíšené obytné zahrnují zpravidla pozemky staveb pro bydlení, případně staveb pro rodinnou rekreaci, pozemky občanského vybavení a veřejných prostranství a dále pozemky související dopravní a technické infrastruktury. Do ploch smíšených obytných lze zahrnut pouze pozemky staveb a zařízení, které svým provozováním a technickým zařízením nenarušují uţívání staveb a zařízení ve svém okolí a nesniţují kvalitu prostředí souvisejícího území, například nerušící výroba a sluţby, zemědělství, které svým charakterem a kapacitou nezvyšují dopravní zátěţ v území.
Vyhláška MMR č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, ve znění pozdějších předpisů.
6. led 2011 v 19:44  •  To se mi líbí