Je velký problém nedodržení odstupů mezi chatami?

Je velký problém nedodržení odstupů mezi chatami.. Starou chatou sousedů a tou budoucí co se teprve bude stavět ? Základová deska už je hotová..Jedná se cca jen o 20 cm
Odpovědět
@adam2020 Chcete říct, že je máte od sebe 9,80 m?
Odpovědět
@milanq ano tak jsem to myslel
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že už stavíte (píšete, že už máte hotovou základovou desku), tak zřejmě stavíte bez povolení. Protože jinak byste se neptal, měl byste to i s tím odstupem 9,80 m povolené. Takže pokud to postavíte a někdo na to upozorní, zahájí s Vámi stavební úřad řízení o odstranění stavby. Umožní Vám podat žádost o dodatečné povolení, tu žádost podáte a uvidí se, jestli Vám to bude povoleno i s tím odstupem 9,80 m. Já bych ale skoro doporučil, aby Vám projektant do situačky napsal, že je to 10 m. Nikdo to měřit nebude, pokud teda nebude např. soused namítat, že to není 10, ale 9,80. No a pokud by se zjistilo, že to není 10, ale 9,80, tak z odstupové vzdálenosti se dá udělit výjimka a opravdu nepředpokládám, že by kvůli 20 cm nebyla udělena. Pokud někde narazíte, tak určitě jinde, např. při posuzování souladu s územním plánem, přístupu na pozemek nebo ke stavbě apod.
Odpovědět
@milanq zvětšil jsem desku a Mezi tím jsem podal žádost o změnu stavby před dokončením.kterou teď budu předkládat na stavebním úřadu..ale teď jsem zjistil že to nemám 10 m ale 9,80 jak píšu..ano moje chyba měl jsem dříve přemýšlet než jednat . Ale i tak díky
Odpovědět
@adam2020 To jste ale podal spatnou zadost. Co na to ti na urade? Nevadi jim to?
Odpovědět
@adam2020 A tu stavbu jste měl v tom původním tvaru (před zvětšením základové desky) řádně povolenou? Pokud ano, tak ta Vaše žádost o změnu stavby před dokončením je naprosto v pořádku.
Odpovědět
@milanq I kdyz to povolene zvetsili bez predchoziho projednani? Ptam se asi zas jak laik, ale u nas bohuzel uz hotova stavba (bez predchoziho projednani, ze se povolene bude zvetsovat) neni zmenou pred dokoncenim, ale cernou stavbou, takze na dodatecne povoleni. Uz me s tim zacinaji stvat.
Odpovědět
@puhelin To není tak jednoduché a tady není prostor na velké rozepisování se. Omlouvám se, ale jen stručně: Postup vždy záleží na tom, o jakou konkrétní stavbu se jedná, jakým způsobem byla povolena, zda je třeba změnu i umístit, v jakém je stavu rozestavěnosti, atd. Je to popsáno v § 118 stavebního zákona. Pro konkrétní případ, který tady řešíme, je třeba aplikovat ustanovení § 118 odst. 2 SZ, kdy stavebník podává žádost o změnu stavby před dokončením a SÚ o žádosti rozhoduje ve společném územním a stavebním řízení. Rozumím tomu, že se Vám tam míchá i postup řešení černé stavby. Ta "černá" část se v tomto případě týká jen základů, protože tazatel píše, že nic víc zatím nemá. Takže SÚ nemůže chatu řešit jako černou stavbu, když chata zatím neexistuje. Takže spojí "černé" základy a zamýšlenou změnu nadzemní části a celé to povoluje jako změnu stavby před dokončením. Kdyby SÚ chtěl postupovat velmi rigidně, tak by opravdu mohl obě části řešit odděleně. Tu část zákl. desky, která přesahuje původně povolený rozměr, by řešil jako černou stavbu (takže by vedl řízení o odstranění části základové desky s možností dodatečného povolení této části). Zbytek základové desky by neřešil vůbec. A o nadzemní části by vedl řízení o změně stavby před dokončením, u této chaty by se postupovalo zřejmě podle § 118 odst. 4, tedy na ohlášení, přiměřeně podle §§ 105 - 107 SZ. A protože nelze povolit stavbu bez základů, tak by ještě výroky jednotlivých rozhodnutí musely být podmíněny právní mocí těch předchozích. A ještě do hry vstupuje možný problém, že u některého z těch dílčích řízení by došlo na opravné prostředky. Myslíte si, že toto některý stavební úřad bude dělat? Ani omylem. Prostě to spláchne jedním řízením - o změně stavby před dokončením. Je to jednodušší nejen pro stavebníka, ale zejména pro stavební úřad. Znovu ale připomínám: Toto je zrovna konkrétní postup pro tuto posuzovanou věc, každá jiná může být řešena jinak, podle konkrétních okolností.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?