Menu Forum

Menší novostavba do 2 000 000

19. srp 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 Pro vsechny co chteji jit do hypoteky jen s minimalni rezervou a vzit si 100%:
Mate cas do zari. Pak uz ji nedostanete.
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/banky-pritvrdi-vuci-hypotecnim-klientum-zprisni-pozadavky-pro-pujcky-1309372#utm_source=hp&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss
19. črc v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 100 příspěvků.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 99 příspěvků.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 To není až tak úplně pravda. Ani dnes se v podstatě 100% hypotéka nedává, jelikož jsou na ni potřeba šílené příjmy a hodnota (čtěte odhad) domu, resp. nemovitosti musí být opravdu přesná nebo vyšší. Již delší dobu se to řeší 10%, možná 20% úvěrem pomocí stavebního překlenovacího úvěru na 18 nebo 21 let a zbytek jde na hypotéku, takže dokážete jít až na 1.89% úroku s hypotékou a na 4.5% s překlenovacím úvěrem.
19. črc v 10:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1780 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 My jsme 100% hypo na pozemek dostali, ale museli jsme ručit bytem. Bylo to loni, takže věřím, že 100% hypo problém je, pokud člověk nemá neco, co může nabidnout.
19. črc v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @sabejn nove naji dle pokynu cnb banky zjistovat celkove uverove zatizeni tedy i ty stavebka. Takze ano dnes se to dela ale v budoucnu to bude temer nemozne
19. črc v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 100 příspěvků.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 99 příspěvků.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @slabici Přesně tak. Jde o to, že jste mohla ručit nemovitostí, takže jste měla lepší status. To ovšem mnoho, řekl bych, že spíše drtivá většina, lidí nemá a proto musí cestou stavebních spoření a hypoték.

Je ovšem zajímavé, že pokud člověk dostane solidní podmínky od banky a dostane například 1.89% u hypotéky a 4.5% u stavebního spoření, vychází pak úvěr na 2 miliony levněji právě s úvěrem ze stavebního spoření - což je nějak nelogické, ale nevím jak u Vás, ovšem já dostal nabídku na úrok 2.99% u stoprocentní hypotéky.

@jumpmans Je to hloupost. ČNB nemůže a nemá právo diktovat bankám, za jakých podmínek může rozdávat vlastní peníze. Vše co řekne ČNB je pouze doporučení, které pramení z toho, jak je na tom v současné době trh. I dnes se dívají banky na to, zda není klient zatížen jinou půjčkou a mnohé banky s tím mají problém, ovšem neznamená to, že by nebylo možné dostat hypotéku, pokud máte půjčku. Stačí mít dostatečný příjem.
19. črc v 10:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @sabejn cnb ma mechanismy jak banky donutit aby se jejimi "doporucenimi" ridily. A banky se jimi opravdu ridi. Ale muzeme si vice rict v lednu pristi rok.
19. črc v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @jumpmans Je otázka, jestli banky pak malinko neuvolní politiku odhadů, aby ve finále půjčily stejný objem peněz...
19. črc v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1780 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @sabejn úrok. Jsem měla. 1,99% na 100%hypo zajištěnou nemovitostí. A je to už druhá hypo, na tu nemovitost, kterou rucim, mam taky hypo. Takže asi záleží na bance, příjmech a jak mi řekli v bance na platební morálce.
19. črc v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarkatr
2
Registrovala se 22. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 2 přátele. Region Chrudim.
fotoportrét
fotoportrét
sarkatr
2
Registrovala se 22. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 2 přátele. Region Chrudim.
 Ahoj.
K té 100% hypo mám celkem čerstvou zkušenost. Ještě v březnu to u KB nebyl pro mne žádný problém 100% hypo na koupi pozemku získat. Ničím jiným neručím a pozemek byl odhadnut přesně na výši kupní ceny. Příjmy mám řekněme jen statisticky lehce nadprůměrné, žádné dluhy nemám a započítali mi do nákladů i syna a přesto jsem v pohodě u KB 100% hypo získala. Takže teď to ještě jde, od toho září už by to mělo být nemožné úplně. Ale ono vždy záleží hlavně na odhadu. Člověk pak může mít našetřeno i několik set tisíc, říká si, že se ho 100% hypo netýká, jenže pak nevyjde odhad a najednou to musí řešit.

A k původnímu dotazu této diskuze: ano podle zkušeností lidí v mém okolí i tady na MS jde postavit malý domek do 2mil., svépomocí se o to plus mínus pokusíme také. S firmou a na klíč to už by bylo podle mne hooodně o kompromisech, ale i tak to asi lze. S tím ale nemám zkušenost ani z rodiny ani z okolí, tak bohužel neporadím. Když jsem si zjišťovala ceny domů na klíč já, tak vždy jsem pak narazila v ceníkách na nějaký háček - cena bez základové desky, cena bez DPH, úplně minimální zateplení, cena bez vytápění apod. Když jsem pak nasčítala všechny vícepráce, byla cena úplně někde jinde než ty původně hezky vypadající 2mil. Ale třeba jsem jen moc náročná emoticon Každý má jiné nároky a potřeby.
2. srp v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jenies
18
Registrovala se 23. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 595 příspěvků. Má 14 přátel. Region Žďár nad Sázavou.
fotoportrét
fotoportrét
jenies
18
Registrovala se 23. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 595 příspěvků. Má 14 přátel. Region Žďár nad Sázavou.
 ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, ale přijde mi divné tu spát , že pokud člověk na dům nemá ( tzn. má si brát hypotéku), je to vlastně magor, protože za pár let se zvednou úroky a on bude v koncích. Stejně tak i uvedené od některých náklady na úpravu zahrady - 100 000 ročně - ano, pokud na nic nesáhnu sám, nechám si dělat návrh architektem, úpravy firmou a mám tam japonské topoly, bazén na 100 000 atd.. pak jasně. Ale pokud chci postavit levně, předpokládám, že zvednu zadek a zahradu si udělám sama - např. ji prostě jen obyčejně zatravním - co je na tom špatného? plot jde udělat za xxx, ale taky za mnohem méně, pokud chci prostě jen plot a ne nějaký poslední žhavý tip z časopisu. A že někdo dělá dům a zahradu 7 let? A co? naši prarodiče a rodiče to brali jako normální, že nemají všechno hned, jen naše generace chce mít do roka postavený a vymazlený dům, plně vybavený nábytkem na míru, zahradu jako z cukru a ideálně bez hypotéky? Ano, lidi , co si berou hypo na krev jsou opravdu blázni a nezodpovědní, ale ne každý, kdo chce postavit levně musí být nutně hloupý a ne každý, co nechce všechno hned nebo v určité kvalitě totéž - pro každého je standard něco jiného a někdo bude šťastný v malém domku 80m2 s kuchyní z ikea a podlahou za 100/m2 a někdo s kuchyní za 1000 000 a baráku 250m2..
2. srp ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
Registroval se 4. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
Registroval se 4. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Ostrava.
 Lidi asi jste nepochopili otázku.. Otázka byla jestli nevíte o nějakém způsobu bydlet v novostavbe do 2mil.. NEZAJÍMAJÍ MĚ vaše rady jestli na to mám nebo nemám... že vy bydlíte v 150m2 a platíte tolik a tolik a máte tam to a to a a stálo vás to nevím jaký balík peněz komu to cpete? Na to já se neptal. děkuji těm kteří otázku pochopili a odpověděli podle toho. emoticon
13. srp ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
 vznikla tu zrovna nová skupina - tak ji zkuste http://www.modrastrecha.cz/group/6692/
a pozemek i projekt vždy dobře prověřte - nevěřte nikomu emoticon
13. srp v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
 celkem mě baví číst ty vaše nesmysly jak jste dali 35k do zahrady.. 60k za dlažbu u baráku atd.. Nevíte co jsem zač jak žiju, jaké jsou mé nároky na bydlení kolik vydělám atd.... PRO PŘEDSTAVU některých lidí.. dlažba za 60k? stačí vědět kde nakoupit... břidlice obrovské šlapáky nádherné 1,6 tun vím kde sehnat za 120 kč... sám jsem tam byl sám jsem je vybíral sám jsem to platil.. Dále zahrada za 35k? Budiš někdo na to nemá někdo to neví jak udělat.. já dělám zahrady jako druhou práci takže si pozemek srovnám sám výsadbu udělám sám... Co si neudělám sám to je BARÁK... já potřebuji ať bydlím zbytek není důležitý ten se může kdykoli udělat kdykoli jindy.. tak mě laskavě nesuďte když mě absolutně neznáte.. emoticon
13. srp v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
 @klarushe dobrý den, je celkem úsměvné jak já zalozim téma, potřebují poradit a nakonec ve výsledků lide radi vámemoticon teda spis kritizují viz.. Nesmyslné názory paní lendy... Nicméně jak jsem to tu procital máme celkem dost společného.. Vy jsem z OV Hrabůvky já také vy také resite domeček a jste v podnájmu emoticon byl bych rad kdyby jste mi pak dala vědět jak jste se rozhodli a jak budete své bydlení řešit emoticon přejí krásný den emoticon
15. srp v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
Registrovala se 11. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 80 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
Registrovala se 11. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 80 příspěvků. Region Ostrava.
 @vernon33 No já se ze začátku snažila vysvětlit, že jsem tu diskuzi nezakládala a že tím pádem ty názory nepatří mně, ale nějak to vyšlo do ztracena tak jsem to nechala tak:D už jsem pak moc neměla sílu oponovat ještě u tohohle emoticon)) Jinak my už se předběžně rozhodli a v září budeme vše řešit s fin.poradcem a podle toho co nám řekne, uvidíme... ale představu máme. Takže pokud ještě stále nevíte, napiš mi do zpráv, můžu ti nastínit náš plán emoticon
15. srp v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
 Já ctu tady ty skeptiky a vychytrale lidi co si mysli ze všechno ví ale ani neporadi na jednoduchou otázku... Zavrhnou te a dal iu jen pak kritizují... Nejraději bych toto téma uzavřel a vymazal.. Jinak od doby kdy jsem. Toto téma zakládal jsem dost přečetl vystřídalo se u me 5 FIN. Poradců a nyní máme jasno a už řešíme realizaci emoticon a vůbec jsem nedal na řeči těm zbohatlikum kteří si můžou dovolit např. Po 5 letech přestavět kuchyň.. Ale hlavně ze ještě nemají všechny místnosti dovybavene a chybí jim nějaká strana plotu.. Jak já se tu nasmal u tech názoru nekterych... emoticon takže paní klarushe budu rad když tohle téma obejdeme a pokecame pres SZ😊
19. srp ve 02:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
Registrovala se 17. června 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 40 příspěvků. Má 4 přátele. Region Třebíč.
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
Registrovala se 17. června 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 40 příspěvků. Má 4 přátele. Region Třebíč.
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @vernon33 taky sem tady nad nějakými názory kroutila hlavou, navíc když znám hodně lidí kteří mají do např. 2 milionů dům s krásnou zahradou a bazénem a jsou to průměrně vydělávající lidé. No tak každej nemusí mít přeci dlaždičky 2500 kč/m2 emoticon
19. srp v 07:55  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
fotoportrét
fotoportrét
vernon33
 @rmarcelilinka no přesně tak.. Lide tu maji asi těžké love a tak si asi chtějí něco dokázat ze písku to co pisou.. Tohle nejsou rady tohle je jejich zkušenost která není obsolutne k tématu na ktery jsem se ptal..navíc se tu akorad hádají jakou nemají pravdu.. Prostě debata o NICEM... už si vyměňujeme zkušenosti s paní klarushe. To je normální člověk s normálním platem a problémy podobným naším takže s takovými normálními a seroioznimi lidmi já si budu psát a vyměňovat zkusenosti.. Lidi typu nemáš nasetrene nestavej.... Já mám 220m barák a ty si menší ani nestavej... Atd.. Atd..
19. srp v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
 @vernon33 držím palce emoticon
19. srp v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
Registrovala se 2. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
  • Zařizuji dům
    Příbram na Moravě, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
Registrovala se 2. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
  • Zařizuji dům
 @klarushe Některé názory jsou tady fakt zajímavéemoticon
S přítelem máme oba průměrný plat a rozhodně si nepřipadám chudáemoticon
My šli teda jinou cestou než novostavby i když v plánu původně byla.
Chtěli jsme si nechat postavit malý domeček, ale když jsme zjistili, že pozemky okolo Brna stojí kolikrát 2x víc než samotný dům, tak jsme to zavrhli. Další nápad byl, že si pořídíme chatu jen tak na víkendy. Za chaty v okolí, kolikrát bez vody i tak, že tam ani voda být nemohla, chtěli hezkých pár set tisíc a to už se nám zdálo moc. Nakonec jsme zvolili cestu starého domu, komplet k demolici.
Koupili jsme dům za necelých 200tis, který naštěstí ani nemusíme celý bourat.
Máme v plánu si brát hypo kol 1 800 000kč. Vesměs svémpomocí, takže za práci hodně ušetříme - jen to chce sebezapření a makat víkend co víkend na domku - ale pro nás je to zábava a relaxemoticon

Pokud domek chcete a v bance vám peníze půjčí, tak nevidím důvod proč do toho nejít.

Jinak bych doporučovala s rodinkou počkat aspoň do té doby než vám přiklepnou hypo.
19. srp v 10:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @vernon33 my sme šli do hypotéky na byt taky bez našetřených peněz a do budoucna bychom i rádi stavěli a nemáme tak velký platy a nemusíme se omezovat abychom vyžili, ale to tu někteří nechápou, zde jsou na modré střeše i lidi s hodně zkušenosti co stavěli svépomocí i za milion ale nechtějí se dělit o zkušenosti kvůli těmto kecům a to je docela škody.
19. srp v 10:53  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
  • Zařizuji dům
 @rmarcelilinka Jo přesně tak. Většinou nejvíc keců mají ti, co buďto něco zdědili nebo dostali a mohli si tak hned stavět bez hypotéky nebo jen s malou částí. Pak tihle lidi plodí takové řeči, jako že do starého domu by nikdy nešli, novostavba nebo nic apod.
19. srp v 11:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @zuzana_ka někdo přece musí rekonstruovat staré domy, nebo se jako májí všechny zbořit, to je trochu nelogický, ale u nás jsou starší domy hodně drahý. Původně sme taky mysleli že koupíme nějakou barabiznu a opravíme, ale zatím podle cen vychází finančně líp malý domek, třeba se nám ale také poštěstí. emoticon
19. srp v 11:02  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
Registrovala se 30. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků. Má 39 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
denisaho
32
Registrovala se 30. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků. Má 39 přátel.
 @vernon33 Ahoj, švagrová staví s HP domy - http://www.hp90.cz/ a dům je v základu za 2 mil., mají teda nějaké nadstandardy (nelíbila se jim typová koupelna atd) a samozřejmě v tom není kuchyň a vybavení... pak se podívej Rýmařov, ale vše je bez pozemku, ta nabídka, jak píšeš v úvodu je výhodná v tom, že je tam i pozemek emoticon my stavěli svépomocí, takže jsme se krásně vešli... jinak tedy ani jeden nemáme velké příjmy, takové normální, hypotéku takovou, abychom ji utáhli emoticon hodně lidí nám říkalo, že jsme blázni, že jdeme do baráku, že to bude stát plno peněz atd., jo stojí, je to pravda... ale dá se to emoticon a rozhodně teda neživoříme emoticon
19. srp v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
 @zuzana_ka Je to tak, i lidi s průměrnými příjmy můžou mít baráček, třeba menší a třeba o polovinu levnější než má zbytek, ale proč by nemohli? Když to stačí... My taky neustále ještě přemýšlíme o koupi staršího baráku, ale zatím jsme na výhodnou nabídku nenarazili a asi je fakt, že by to musela být velká pecka, abych do toho šla... jelikož vím, že malý baráček si postavím v podstatě jen o něco dráž než starý barák, do kterého se ty peníze budou muset cpát pořád... S rodinou ještě určitě počkáme, taky vím, že by se těm bankám moc nechtělo půjčovat, kdyby mě viděly s břichem emoticon Jinak teda sehnat tak levně barák, to jste šťastlivci, my většinou pod milion nenašli. Ale zase chápu, že je hloupost dávat za pozemek tolik, co za barák. Nás se naštěstí toto netýká, protože chce stavět víc jak 30km od Ostravy a tam už je cena pozemků úplně jiná.
19. srp v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
zuzana_ka (28 r.)
13
  • Zařizuji dům
 @klarushe my chtěli domek právě k demolici abychom získali stavební parcelu, ale nakonec se bourat až tak nebude i když se hodně oholíemoticon
My už jedno dítě máme, druhé bychom chtěli až po hypotéce s tím, že bychom taky chtěli našetřit na ty tři roky co bude jen mateřskáemoticon
19. srp v 11:26  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @klarushe radím koupit pozemek od soukromníka, ne přes realitku nebo obec to je nejdražší. od soukromníka navíc není podmínka že máte do toho a toho data stavět atd.
19. srp v 11:27  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
 @zuzana_ka No právě, získat parcelu za 200 000, je fakt super cena, navíc jestli je to někde u Brna, kde jsou ty pozemky fakt drahé! A určitěš budete mít super, když našetříte a druhé mimi budete mít pak pěkně v baráčku emoticon

@rmarcelilinka No ono by to sice bylo nejlěpší, ale kde takové inzerce soukromníků najdu? Všude na internetu vidím jen realitky nebo přímo na stránkách obce jsou taky pozemky k prodeji, soukromníka jsem snad ani nikde neviděla, lidem se nechce kolem toho lítat a radši to dají realitce k prodeji, která se o vše postará... každopádně pokud víš o nějakém portálu, sem s ním! Znám akorát Bezrealitky.cz, ale tam se málo kdy objeví něco zajímavýho...
19. srp ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (26 r.)
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @klarushe hodně co jsem slyšela tak lidi si najdou na katastru pozemek napíšou třeba dopis nebo zazvonit na trvalém bydlišti a zeptat se jestli náhodou pozemek neprodají (třeba není stavební) a někdy se domluví, někdy ne, ale někdy třeba řeknou že ví o někom kdo pozemek prodává, hodně lidí to tady tak udělalo. My to možná taky tak uděláme, teď máme něco vyhlídnutého přes známou, ale nevím zda to vyjde. Nebo když člověk jede někdy po vesnici tak mají na plotě třeba na prodej atd. je to složitější, ale určitě se po nějaké době takto najít pozemek dá, třeba i za zlomkovou cenu než v realitce.
19. srp ve 13:24  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
fotoportrét
fotoportrét
klarushe
 @rmarcelilinka Aha, tak to si po pravdě neumím vůbec představit, protože nevím, jak bych v katastru poznala, zda se daný pozemek nějak udržuje a tím pádem se dá předpokládat, že ho nikdo prodávat nechce a jediná reálná šance mi příjde to objíždění, kdy se např. někoho člověk v dané vesnici zeptá, zda neví o někom, kdo prodává nebo se vidí právě ty billboardy, ale ty většinou bývají od realitek.... možná je to fajn, když člověk potřebuje bydlet v nějakém přesném místě, popř. má na výběr pouze pár vesnic, ale my hledáme v poměrně rozsáhlé lokalitě, tak si to moc neumím představit... každopádně zkusit to můžeme, věřím, že pokud člověk najde, hodně ušetří.
19. srp ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš