Náletové dřeviny - vyčištění pozemku

Dobrý den, nemá někdo zkušenosti s vyčištění stavební parcely od vzrostlých keřů a stromů? Pozemek 1700m2. Neumím si představit kolik by to stálo. Něco svépomocí a pak bagr? Mužu vůbec vykácet tak velké stromy nebo je třeba žádat obec o povolení? Děkuju
Odpovědět
@areka1 Jak je to s povolením nevím, ale větší stromy bych vytrhal traktorem, menší keře vykopat rýčem. Malé keře budou růst i nadále, ale čím častěji se bude sekat tráva tím dřív to keříky vzdají.
Odpovědět
@areka1 Podle mě na neovocné stromy potřebujete povolení.
Odpovědět
My jsme vykáceli bez povolení. Měli jsme dobrou džungli. Ale spíše samovýsev švestek. Nějaké pajasany. Pak nám to kamarád vytáhl bagříkem a postupně jsme je spálili. Zeptejte se na obci. Myslím, že to nejsou žádné hrubé vzrostlé stromy, tak my bychom se neptali. Ale zase nevím, co máte za sousedy, jak velké město, obec jste.
Odpovědět
@areka1 Povolení není nutné v případě, kdy dřevina má ve výšce 130 cm nad zemí obvod kmene menší než 80 cm a není součástí stromořadí. Přesně to upravuje vyhláška č. 189/2013. V opačném případě obec rozhoduje podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, přičemž musí být náležitě vyhodnoceny zdravotní, ekologické a estetické funkce dřevin(y). Jinak kořeny vytrhat, protože stejně budete muset udělat skrývku a u toho by vám to vadilo.
Odpovědět
@areka1 jak píše doog, akorat na městě mi řekli, že to můžu kacet od listopadu do března, nevím, jestli to není místní vyhláška. Ke kácení, dělal jsem to nedávno. Na víkend si půjčil profi krovinorez a motorovku, půjčovny mají u nás o vkend 50% slevu. Co šlo tak křovinořez a stromy motorovkou. Orezal vetve, nahazel na hromady s nálety. Pak přijel bagr a vytrhal co šlo, svahovkou vzal kořeny náletů, srovnal rovnou nerovnosti. Z malých hromad udělal velkou lžíci 3 velké, které jsem spalil.
Odpovědět
Povolení je třeba na kácení dřevin s obvodem 80cm a více ve 130cm výšky kmene nebo "zapojeného" porostu 40m2 a více...Ovocné dřeviny mají vyjímku bez povolení pouze na pozemcích které jsou v KN vedeny jako zastavěná plocha a nádvoří a zahrada, všude jinde je nutné povolení...kácení by mělo probíhat zpravidla v tzv. mimovegetační dobu (cca 1.10. až 31.3) jelikož v jinou dobu se může na/v /pod stromech rozmnožovat a mít hnízda, doupata...
Odpovědět
Děkuji všem za pomoc! Do podzimu to povolení snad vyběháme a pak si dáme brigádu 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?