Napojení pozemku na vodovod- Z přívodního nebo zásobovacího řádu?

Dobrý den. Lze pozemek napojit přímo z přívodního řádu? Podle všeho je zásobovací řád poměrně daleko od hranice pozemku (cca 100m) a navíc by moje napojení vedlo přes cizí pozemky/stavby. Nevíte, jak se toto případně dá řešit? Má někdo zkušenosti s podobnou situací? Vím, že s takovou věcí se chodí především na vodárny ale tam se díky nemoci dostanu až tak za 14 dní, tak se ptám zde. Přikládám zákres jak to u pozemku vypadá. Předem díky za reakce. Jinak informaci o existenci sítí jsem na vodárny posílal online a přišel mi zákres jen o tom zásobovacím řádu který vede u cesty pod pozemkem. Což je právě těch cca 100m.
Odpovědět
To tady nikdo neporadí protože nevíme jak je řád veden. Přívod může vést do vodojemu a až potom přes úpravnu zásobovacím řádem do domu. Toto vám řeknou jen vodárny jestli vám dovolí se napojit nebo zjistit od sousedů.
Odpovědět
Pokud myslíte přívodním řadem vodovodní řad, který je do vodojemu a zásobovacím řadem - vodovodní řad, který vede již upravenou vodu pro odběratele, tak na přívodní Vás nikdo nenapojí. Jednak by to byla voda neupravená a ta je do vodojemů tlakována zcela jiným tlakem, než je pak distribuována z vodojemu pro odběratele. Jak píše edison101 - Vaši sousedé kteří jsou napojeni by Vám podali přesné info, navíc můžete kontaktovat s dotazem telefonicky místního dodavatele vody, když nemůžete osobně. Jinak jestli tu mapu dobře chápu, tak můžete vést přívod vody ulicí, přes soukromé pozemky Vám to nikdo nedovolí, takže nechat zpracovat projekt vodovodní přípojky, vyběhat povolení a pak se připojit. Podmínky připojení Vám sdělí dodavatel vody.
Odpovědět
@franti_p @edison101 Díky za reakce. Vše budu řešit na příslušných místech hned jak to bude možné. Zatím aspoň dávám dohromady informace dohledatelné z internetu a na toto jsem teď narazil. Tak zkouším. Jako přívodní řád je to zapsáno přímo na mapě kterou jsem našel na mapovém portálu o vodovodních řádech. Tedy ten červeně vyznačený. Ten prochází celým městem od vodojemu kus za městem a pokračuje dále. Z něj se po městě šíří ten modře označený (zásobovací) Jestli dobře chápu, tak teoreticky na něj musí jít nějak něco napojit . Otázka je, jestli se z něho dá napojit pro jeden dům (teoreticky dva a někdy v budoucnu další dva) a jestli to lze kdekoliv, v tomto případě přes silnici cca 7 metrů.
Odpovědět
Samozřejmě se musíte připojit přes silnici. Jiná varianta snad nepřipadá v úvahu. Buď vám ji dovolí překopat nebo protlakem. Záleží na místních podmínkách. To Vám řekne zase správce silnice.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?