Pokuta za terénní úpravy

Hezký den, chtěla bych poprosit o radu. Vedoucí odboru územního plánování nechce vrátit kauci za změnu terénních úprav oproti projektu. Svažitý pozemek koupen od města s podmínkou dodržení původního terénu, tj. zachování sklonu. My a další dva sousedé jsme vykopanou hlínu použili k dorovnání pozemku, což se paní vedoucí nelíbí. Ano, není to dodržení podminky dle smlouvy, ale v řadě pod námi toto mají i další sousedé, což ale paní vedoucí nevadí, protože to není od silnice vidět. Můžeme se nějak proti této diskriminaci bránit? Předem děkuji za info.
Odpovědět
Mna skor udivuje ta kauce. Je toto vobec legalne?
Odpovědět
Bránit by se dalo tím, že dáte pozemek do původního stavu. Pokud jste se na něčem před prodejem dohodli a dali si to jako podmínku, tak se pak nemůžete divit. Navíc předpokládám, že jste pozemek od obce koupili za lepší cenu, než je běžná tržní od jiných prodejců. To že někde přimhouřili oči, kde uznali, že zásah je zanedbatelný neznamená, že to udělají i u Vás.
Odpovědět
@eternnity tak to by mě opravdu zajímala ta smlouva s odborem územního plánování ohledně té kauce, protože o něčem takovém jsem v životě neslyšel a nemyslím si, že toto má oporu v legislativě. Pochopil bych tuto podmínku například od SÚ a na základě porušení by pak s Vámi zahájili řízení, kde by teoreticky pokuta mohla padnout. Ale to není kompetence odboru územního plánování a samozřejmě by muselo proběhnout řízení dle zákonných požadavků.
Odpovědět
@eternnity To si děláš legraci - ty jsi se na něčem domluvila - že ti vrátí kauci jen když dodržíš podmínku - ty jsi tu podmínku vědomě nedodržela - a teď chceš vrátit kauci. Takové jednání ti přijde v pohodě?
Odpovědět
U nas v oblasti je jeden urad, kde oddeleni uzemniho planovani spada pod odbor rozvoje mesta. Pak by mi to smysl davalo. I kdyz ta kauce je zvlastni. Nicmene si za tu pokutu muzete sami, pokud jste nenodrzeli smlouvu.
Odpovědět
Profilova fotka
@eternnity Tyvole!! Toto jednani me dokaze nadzvednout ze zidle... Vedome neco porusim a pak se jeste divim a kdyz to resim, tak argumentem ze ostatni taky... Tendle stat je lidsky a moralne v takove prdeli ze to snad ani neni pravda...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?