Pozemek 444 m - bude to stačit?

Profilova fotka
Zdravím, mám možnost opravdu výhodně pořídit pozemek na stavbu domu na kraji města. Ale má jen 444m a rozšíření není možné. Máte někdo takto malý pozemek? Pokud ano, jak jste se na něj "vešli"? Máte jen terasu a trávník, nebo jste mohli mít i bazén, trampolínu, pískoviště, houpačku, kotec pro psa, slepice, atd.? Nikdy jsem neplánovala takto malý pozemek, vždy jsem chtěla větší, ale toto by byla opravdu výhodná nabídka a v blízké době stejně nic jiného nepořídím, neb nejsou finance. Kdo máte zkušenost, prosím napiště mi jak se Vám na takto malém pozemku žije, díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme taky 444m2 :-D barák bude mít zast. plochu 55m2 terasa asi 3*4m2 pak 5,3m2 plechový domek na nářadí. Bazén až příští rok, ale jen nafukovací do 3m prům. :-) pro nás dostačující, byli jsme fin. dost omezení ale i tak to stojí za to, uplnej prcek to není :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) My máme necelých 500m2, ale zatím nebydlíme, teprve stavíme. Zast. plocha domu bude 149 m2 (přízemní dům) včetně terasy. V plánu máme nějaké záhony na zeleninu, "domek" pro psy (máme 3) a v budoucnu nějaké pískoviště atd. pro budoucí děti :-) A nějaký ten trávník snad taky bude. Měli jsme to přesně tak jako vy, nikdy jsme nechtěli tak malý pozemek, ba právě naopak. Málem se nám podařilo koupit 7000 m2... ale člověk míní, život mění :-/ Okolnosti zapříčinily, že to dopadlo tak, jak to u nás dopadlo. Teď jsme rádi, že máme i tento menší. Je to minutu chůze od lesa, tak si ten nedostatek prostoru vynahradíme jinak. Myslím, že záleží i na tom, jak je pozemek orientovaný, jaký má tvar, jak velký dům chcete. Držím palce, ať se dobře rozhodnete :-)
Odpovědět
Tak asi záleží na tom, jak to překousnete vy. Postavit dům většinou nebývá na pár let, ale na celý život. Pokud se s tak malým pozemkem dokážete smířit, tak proč ne, ale třeba stačí ještě chvíli počkat a může se vyskytnout něco lepšího, co se vám bude více líbit na čem byste chtěli strávit zbytek života.
Odpovědět
Profilova fotka
@rowan Děkuju za reakci, takto malý domeček, předpokládám že patro :-) my jsme na tom podobně, finance jsou důvod, proč o tom vůbec přemýšlíme, ale mám obavy, jak tam všechno co chceme kdyžtak naskládáme :-| :-) @krikri01 tak to máme úúúplně stejně, chtěli jsme vždy veeeliký pozemek, momentálně chováme slepice, kachny, máme 2 velký psi co jsou pořád venku, plánovali jsme ovce, možná kozu, skleník, a bůh ví co ještě bysme vymysleli :-D ale s naší finanční situací by to bylo tak za 10 let, ale je to docela těžké, vzdát se svých představ a snů, ale na druhou stranu je lákavé představit s VLASTNÍ dům :-) 7000m2 - to je síla, to je na celý stádo ovcí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta pokud nejsou finance na větší pozemek, budou aspoň na dům ? =-) zas tak malý to není, ale pro zvířata to už asi moc nebude, aby jste neměli slépky přímo u terasy :-D co sousedi těm by to nevydilo ( zvířata) ?
Odpovědět
kamaradka ma kolem 440m a myslim, ze super, ma dum 5+kk s garazi na patro, terasu s grilem a jeste nemaly travnik
Odpovědět
Jéé co já bych za takový dala..:)) vyhnat do pata a zahrada 300m2 je až až
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta Hele ber to takhle- někdy mají lidé pozemek větší, a hrknou tam tak velký bungalov, že mají okolo domu třímetrové pruhy, a za domek plácek jen na terasu. My taky výhodně pořídili pozemek- no, spíš pozemeček, zahrádku 212 m2, a je taky stavební, takže i tam jsme stavbu zvažovali. Děti odrostou, a na sekání by mi stačila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Stavíme na pozemku 504 m2. Známá mi navrhla zahrádku a já jsem jen jsem koukala, co se tam všechno vejde. Je pravda, že ideální pro mě by bylo asi kolem těch 700m2. Ale šlo hlavně o finance, takže jsem spokojená. Teď bydlíme v bytě, takže to bude krok dál.
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta Zkuste někde podobné omrknout, vím, že ve Svítkově byl developerský projekt a pozemky měly kolem 450m2, myslím, že je to v pohodě, ale není to na žádné velké chování zvířat a plantáž zeleniny....
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta Já myslím, že i takový pozemek jde. Samozřejmě to není na kdo ví jaké rozšoupnutí na zahradě, ale jde to. Jen si spíš ještě zjistěte, jak to tam máte s možnou zastavěností - někdy je to omezeno například procentuelně z výměry pozemku. :-)
Odpovědět
@ladyseta hodně důležité je jestli máte dobrý přístup z komunikace. Jak daleko jsou sousedi??? Bude se tam ještě stavět? Nepostaví Vám někdo 2 m od plotu další dům, nebo garáž? Mít malý pozemek a ze tří stran namačkané sousedy už moc příjemné není ani pro Vás ale ani pro ně. Jak řešíte kanalizaci a odvod dešťových vod??? Pokud bude žumpa, zabere místo, pokud musíte udělat VSAK a dešťové vody nemůžete pustit do kanalizace tak to nemusí vyjít (je na to hydrogeologický posudek a výpočet) a stavební úřad Vám bude dělat problémy (a oprávněně, protože při každém větším dešti zaplavíte pozemek svůj i sousedův) - to mluvím z vlastní zkušenosti. A co ochranná pásma? Nevede blízko voda, elektrika, plyn, optické kabely - musíte zjistit na těch institucích? Musíte pak dodržet ochranná pásma, kde nesmí nic stát třeba i 6 m. Jak daleko může stát dům od plotu a od cesty? Někde je to 2 m někde 3m, je to třeba zjistit na stavebním úřadě. My máme 568 m2 pozemku a docela velký dům s terasou a kulatým bazénem, stání pro 2 auta, boudou na nářadí,pár záhonků, bude ohniště a trávníku je akorát. Museli jsme dodržet jen jedno ochranné pásmo a vlezli jsme se na centimetry, dům máme 2 m od cesty aby zbylo na zahradu, naštěstí je to jen panelovka pro pár domů. Když tak mrkněte do alba jak jsme se s tím poprali. Problémy jsou když hodně prší, VSAK nestíhá a všude je jíl, který nesaje. Vody jen ze střechy nad garážovým stáním 6 x 6 m je po 10 min dešti plná 1000 l nádrž. A taky když jsme stavěli, musí se vytočit bagr při kopání základů, kam dát materiál, kam dát sejmutou ornici. My neměli plot a sousedi také stavěli, takže jsme mohli jezdit přez ně a zeminu mít taky na jejich straně. Musíte hodně přemýšlet a určitě to probrat na stavebním úřadě a s projektantem a vše o pozemku prověřit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my máme ještě menší, ale je to boj o centimetry, už bydlíme, ještě budeme stavět garáž, a zahrada bude opravdu malá, ale jde to ... my máme raději malý pozemek v centru města, než velký na vsi, ale je to tom, co kdo chce...mrkni do alba pokud chceš
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta
Odpovědět
Ještě si zkontrolujte místní regulace, u nás je podmínka minimum 600m2, na menší nedostanete stavební povolení.
Odpovědět
Ahoj, my máme 421 m a bez problému na dům a malou zahradu dostačující, spíše bych opravdu zvážila jen sousedy, my jsme se trochu unáhlili, máme je ze všech stran, ze 2 je to v pohodě, ale z jedné nás hluční sousedé začínají obtěžovat:( kdybych se měla znovu rozhodnout, tak bych do toho nešla,ale pro nás byla cena rozhodující, jinak bychom se u Prahy na nic lepšího nezmohli:)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je územní plán, jde o ten pozemek co je na něm myš, ta žlutá je popsaná jako plocha bydlení - nízkopodlažní, ale domy v celé ulici jsou patrové ... pozemek je zatím jen zahrada, ale snad by neměl být problém s převodem na stavební. Sítě jsou všechny v chodníku před pozemkem, vjezd technikou by měl být možný přes sousední pozemek, ke kterému tento momentálně patří a kde by se udělalo věcné břemeno, aby se tam dalo dostat technikou během i po stavbě. Vše je zatím ve stádiu zvažování a měření a přemýšlení a zjišťování. Vždycky jsem chtěla žít na vesnici, takže mě tato nabídka trochu zaskočila, ovšem bylo by to za pakatel a mohli bychom začít zařizovat, ale na druhou stranu takhle malý pozemek bychom i na té vesnici našli za pár korun, tak pořád nevím ... vždy jsem všem tvrdila že pod 1000m určitě nejdu, nejlépe poblíž nějaký potok, les, louky, přesně na takovém místě žiju teď a kdyby to nebylo tak daleko od rodiny, je to tu perfektní, klid, do města 5 km, k lesu máme 50m, vyrazíme si procourat potok kdy chceme, sousedy nemáme (louka, sráz, neobydlená chata) a je klid a pohoda, na zahradě máme spoustu místa pro všechny koníčky a věci co si vymyslíme, nemusíme se bát, co se nám kde vejde, ale nejsme ve svém, takže třeba 1 koupelna na 5 lidí je docela mazec. Nikdy bych nevěřila, že to bude tak strašně těžký. Hlavně když vám chce pomoct rodina a tím vám to ještě víc komplikuje, i když o tom asi ani neví ... @verunka01 @davescz @l_baruska @kkaccullka @xsona @denisaho @diviska156 @zamilovanadonej
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta Hele, a co přesně je ten pakatel? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta jak už tady někdo psal, zjisti si hlavně odstupové vzdálenosti a ochranná pásma... My máme pozemek 560m2, ale jen před domem máme nevyužitých cca 100m2, protože jsme museli dodržet vzdálenost domu od silnice 7m, no a rázem z toho pozemku máme k dispozici jen 460m2 :-| Pokud by jste tam měli takových věcí víc, tak by vám toho využitelného prostoru moc nezbylo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@catt82 No tady je na parcele dole dům nalepený na chodník a na parcele nahoře je asi 2m od chodníku, takže tohle je asi v pohodě ... ale ze 444m jen ploty zabírají tak 20m2, protože mají silnou podezdívku, další by zabrala zeď aby se oplotila ta strana ke spodní parcele, a jak je ta šikmá strana, tak tam je sráz dolů asi 2,5 m vyztužený zdí, to nevím v jakém je stavu, no a nejsem si jistá, jestli vedení vody není přes silnici, to jsem v tom územním plánu moc nepochopila, musím zajít na městský úřad, tam by to měli vědět ... a na stavební úřad asi taky ;-)
Odpovědět
@ladyseta jaký je provoz na té silnici, vypadá to jako křižovatka, nebudete mít moc hluku a prachu od cesty?? Nejlepší bude, když zajdete na stavební úřad, tam se hodně dozvíte. Pak bych taky oslovila sítě (vodovody, kanalizace, plynaře ČEZ, O2 atd...).kteří tam mají nějaké sítě ať se Vám ke stavbě vyjádří, jde to většinou přes internet, to by Vám taky mohli poradit na stav.úřadě, koho se máte ptát, většinou to mají docela podchycené. Stačí na plánek z katastru načrtnout přibližný půdorys a nebo poslat jen snímek s tou parcelou a oni ze své databáze vytáhnou co jim tam vede. Taky bych vzala špagát a na pozemku si zkusila půdorys domu vytýčit, to hodně pomůže pro představu, zda a jak se domek vleze. A neznamená že když je vedle barák nalepený na silnici, Vám to taky povolí, na to pozor. A to věcné břemeno? To Vám dá kdo? Obec? To si taky ověřte, na stavbu nemusí být věcné břemeno ale souhlas sousedních vlastníků pozemků. Hlavně si zjistěte co nejvíc informací o tom pozemku než vůbec začnete přemýšlet o stavbě. Může tam vést přivaděč, kanalizace, cokoliv a to nikde v katastru nenajdete. Já to měla taky tak a stejně jsme nakonec překopli el.kabel od O2, který nebyl nikde zakreslený., takže na to fakt bacha.
Odpovědět
Profilova fotka
@kkaccullka No já tam byla jen jednou o víkendu, takže provoz nevím, ale prý skoro celý rok fouká západní vítr, takže jakoby přes pozemek na silnici a pak na baráky naproti. Břemeno není problém, pozemek a dům je momentálně dohromady a kupovali bysme ho od majitele (příbuzný) který sám to břemeno navrhnul, dům vedle je momentálně pouze v pronájmu. Jediný problém by mohli být druzí sousedi, kteří prý před pár lety chtěli koupit 2m té zahrady, aby měli kolem domu víc místa a dostali se autem dozadu, ale majitel nesouhlasil, takže by mohli dělat drahoty. Na ty sítě se určitě poptám všude, to je důležité, ale netuším co bude stát napojení, aby se to pak pěkně nevyšplhalo, vím že jenom plynová přípojka z chodníku stála známé kolem 50 tisíc ... Jinak předpokládám že v pozemku nic není, protože za ním je sráz a všechno by mělo být v chodnících, ale samozřejmě spoléhat na to nemůžu, to se rozumí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta Taky bych se zamyslela nad tím, že jsi tady psala, jak by jsi chtěla mít kozy, ovce apod. Nebude ti to líto do budoucna, že to tam nebudeš moci mít? Nad tím bych se zamyslela, protože pokud ano, tak bych asi hledala dál :)
Odpovědět
Tak nějaký to zvířectvo se nechá. Slepice ne, protože rozhrabou a po... celou zahradu a nebo je zavřete do ohrádky a budou celoročně na hlíně, páč tam už nic nevyroste. Ale my máme kachny, indické běžce a s nima je sranda. Nenadělají tolik bordelu jako slepice a trávu neničí, jen ji přirozeně oštípávají, takže není třeba pomalu ani sekat :) A žerou všechny slimáky :) Kočky a psa ten pozemek taky zvládne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ladyseta jj přesně tak :-) koukni do alba :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?