Pozemek 446m2 - stačí na stavbu domu?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, v merku mám pozemek 446m2, zajímalo by mě, zdali na tomto pozemku lze postavit domeček na patro (kostka)viz obrázek pozemku, děkuji moc za odpovědi. (Zastavěnost plochy 30%) :-)
Odpovědět
1
2
@smrt28 ale tam pak jsou omezení, že nesmí být okna z obytných místností.
Odpovědět
@adelkav staci 2m a jeden centimetr a muzou byt okna :-D
Odpovědět
@iveta_89 to je zákon na palici, ještě, že tak :-)
Odpovědět
@lenakal to si dělám srandu, samozřejmě to bude že okna z obytných místností nemůžou být od 2 do 3,5metrů ale jde o to kde stavíte, v praze jsou ještě i odstupové úhly
Odpovědět
@iveta_89 co jsou odstupove uhly? S tím jsem se nesetkala.
Odpovědět
@iveta_89 :-) a já skočím na všechno :-) naštěstí.v.Praze ne,to by jsme nekoupili ani pozemek ;-) ,v Olomouci
Odpovědět
@lenakal stavět v Praze je fakt sranda, hlavně když chceš udělat přípojky v silnici spravované magistrátem. Snad to budete mít v Olomouci jednodušší.
Odpovědět
Profilova fotka
dostacujici to asi je, otazkou zustava, zda v tom clovek chce bydlet.....jezdime se tady k nam divat na novou zastavbu, kde jsou pozemky od 600 m, je to nahnacany na sobe, kazdej pes jina ves, vsichni vsem vsude vidi, protoze 2m vysokej plot si tam proste nepostavite....zadny soukromi. Nejsem zahradkar, nemame 5 aut, neplanujeme detsky hriste ani nic takovyho, ale jsem rada, ze mame soukromy prostor k zivotu. Pro me je 446m malo, ale je to jen muj subjektivni nazor, jak rikam, postavit se na tom urcite da...
Odpovědět
@mr_falko Taky jezdím kolem jednoho šmoulíkova, kde jsou takhle malý pozemky a tam se s tím ty lidi nemažou a ty dvoumetrový betonový zdi tam fakt mají. Ale tam mi přijde, že lidé nemají soudnost, na těhlech malých pozemcích staví obrovský baráky a každej jinej styl (asi tam nemají 30 procentní zastavěnost) a pak to vypadá fakt blbě. Pokud je zastavěnost 30 % a barák se navrhne citlivě, tak to zase tak šílený není. Ale chce to dobrýho architekta a ne stavět typový baráky.
Odpovědět
Profilova fotka
@adelkav urcite souhlasim, ted zrovna koukam na sreality a to je fakt silenost - mkrni na tuhle soliterni vilku, je to sice rohovej pozemek, ale vedle nich jsou hned bytovky s predzahradkama z druhy strany sice dal, ale taky baraky...v tom videu vidis tu silenost, na kterou maji vyhled... https://www.sreality.cz/detail/prodej...
Odpovědět
Koupili jsme dum na pozemku 459 m. Mame dvoupodlazni, celkova plocha 170 m a garaz. Neplanujeme mit uzitkovou zahradu, takze nam to staci bohate. Se soukromim je to horsi,ale ceny jsou tady tak vysoke, ze i tahle velikost je v dnesni dobe nadstandard.
Odpovědět
@mr_falko jj, to je fakt psycho. Ale zase je to u Berouna a tam ty pozemky buď nejsou nebo jsou šíleně drahý a pokud je tam dobrá občanská vybavenost, tak je to pro hodně lidí přijatelnější bydlení než jít někam na pole, kde ani nedají děti do školy. My tohle rozhodování měli jednodušší, manžel chtěl do bytu, takže pozemek 450 metrů jsem ještě ukecala, že náš dům vlastně bude byt s předzahrádkou a parkovacími místy :-) Ale cena 7000 za m2 přesvědčila i mě, že opravdu nepotřebujeme velkou parcelu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@adelkav jsem rada, ze na to ma nekdo podobny pohled....byt s predzahradkou je dle me super volba :-) Ono to neni Beroun, ten je 5 km po dalnici, na tom kopci kde stoji ten dum je sice skolka a zastavka busu, ale jinak tam neni ani obchudek, kdyz si zapomenes koupit mliko...furt musis autem nekde, to mi prijde taky na palici...
Odpovědět
@mr_falko to ja osobně bych nedala. Pořád něco zapominam, takže jsem v obchodě 3x denně. Ale ten dům je boží, to bych mu i ten výhled odpustila 😁
Odpovědět
@lenakal O2, Telefonica, atd... seznam co by tam mohlo být by Vám měli dát na stavebním úřadě. Nevím jak kde, ale jsou i napojeni na mapy, kde to vidí, taky to ví podle vyjadřovaček sousedních pozemků. Takže až budete na SÚ zeptejte se kde všude máte žádat o vyjadřovačky a co kolem pozemku vede za sítě.
Odpovědět
@lenakal Někdo tu psal ještě o těch úhlech. Asi měl na mysli požární vzdálenosti od oken a dveří - tyto nesmí zasahovat na sousední pozemek, neboť ho znehodnocují. Nedá se to ani vyřešit jen podpisem či souhlasem, muselo by být věsné břemeno a SÚ toto nepovolují. Požární vzdálenosti Vám počítá projektant v požární zprávě, jinak se to dá najít obecně na internetu, jsou na to vzorce, ale fakt jen obecně pro představu. Já mám např. od balkonových dveří 2,4 m.
Odpovědět
@kkaccullka jj o těch vím, ale ty musí být respektovány všude nejen v Praze.
Odpovědět
Profilova fotka
@adelkav ja bych si tam nejradsi tu vecerku otevrela :-) ale maji v regulativu, ze se to nesmi
Odpovědět
Doporučuji se cestou na stavební zastavit u jejich kolegů z územního plánování (tedy pokud spadáte pod stavební úřad obce s rozšířenou působností, jinak zvlášt k nim :-) a poptat se jich zda a jak se dá na pozemku stavět (zda je vůbec dostatečně veliký pro stavbu dle úp apod...) protože stejně teď dle novely stavebního zákona musí územní plánování ke každému záměru psát závazné stanovisko a to ne vždy souhlasí s názorem hlavně menších stavebních úřadů (ale "bohužel"přes nesouhlas územního plánování nejde vlak :-( )
Odpovědět
@mr_falko to je ještě zlatý! Za to by vám tady v Praze urvali ruce 😂 tady se prodává jen tohle a podobný a ještě za takový prachy... Hned za domem panelák! https://reality.idnes.cz/detail/prode...
Odpovědět
Profilova fotka
@aleatha jjjooo, 800m v Praze je zlatych. Jenze ono od nas do Prahy to trva stejne nebo i kratsi dobu nez dojedes z Zizkova na Cernak a komfort neporovnatelnej
Odpovědět
@mr_falko Pokud tam máš úplnou občanskou vybavenost, tak je to super. My jsme sice v Praze, v centru jsem za 20 minut, ale když nechci, nevytáhnu odsud paty třeba měsíc. Máme jak obchody, školu, školku, kino, doktory, koupaliště, fitko a určitě spoustu dalšího. Ale kdybych odtud měla jet třeba na Zličín, tak to mám na hodinu, ať jedu autem nebo MHD. Do středu města bych se asi ani s domem nehrnula, vyhovuje mi být pražský vesničan :-)
Odpovědět
@mr_falko teď koukám, že to nebylo na mě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@adelkav tipuju Cernej most a okoli? Dolni Pocernice, Újezd nebo tam nekde?
Odpovědět
@mr_falko přesně tam někde 😁
Odpovědět
@mr_falko ten dům je pěkný,ale ten výhled :-D ,fakt hrůza,nevím jak můžou povolit něco takového v takové zástavbě
Odpovědět
@adelkav 7000,- za metr?tak to je palba :-|
Odpovědět
Profilova fotka
my máme pozemek ve svahu 584m, zastavěnou plochu máme cca 120m včetně dvojgaráže a pořád máme dost místa.Opravdu hodně záleží jaké jsou tam regulativa, nám situaci podepisovali sousedi s tím že vše jsem doložil a stavební úřad nám dovolil postavit na hranici pozemku méně než 3m, z obou stran.
Odpovědět
Zdravím, ono je to vše o domluvě já stavím a mám rozestup od každého souseda 1,2 m. Ale já stavím na konci jejich zahrad takže je to v ničem omezovat nebude :) Navíc mám bungalov a řekl jsem jim pokud se jim to nebude líbit tak půjdu na patro a zastíním jim půlku zahrady. 8-). Což se jim už vůbec nelíbilo.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?