Pozemek kompromis?

Profilova fotka
Hrozně teď řešíme pozemky, je jich málo a drahé (aspoň u nás na liberecku). Bydlíme teď v obci, kde mají děti (8 a 3roky) kamarády a i my tu máme známé. Prodávají tu pěkný pozemek za 3,5mil - jako pěkný, ale ty prachy...nevím, zda by nám vůbec zbylo na dům? A pak je tu pozemek cca 10km dál mimo obec v lese za 2mil. Hezký, ale je to teda hodně o kompromisech hlavně kvůli dětem a tak. Co byste volili? Dá se vůbec postavit dům 5kk za 5mil?děkuji za jakoukoli radu či názor
Odpovědět
Ten za obcí, v lese, bych tedy nevolila ani náhodou. (mám 5 a 9 roků), moje děti by to tam s jejich povahou (bez hromady jiných dětí) nenáviděly. Ten pozemek za 3,5 milionu bych koupila, pokud bych vedela, ze mne hypotéka treba 7 milionu nezruinuje. (3,5 pozemek + třeba 3,5 milionu dům). Pokud by to byla pro nás finanční katastrofa, hledala bych dál a to v okolních obcích. Děti si rychle udělají kamarády kdekoliv. Pokud byste měli pozemek a na samotnou stavbu domu 5 milionů, tak jste naprosto v klidu. 5milionů na 5+kk opravdu stačí.
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 Volil bych co nejmíň dojíždění, takže ten pozemek s lepší občanskou vybaveností v obci. Za 5 mil Kč se to dá postavit, ale nesmí to celé stavět firma.
Odpovědět
Také bych volila pozemek v místě, které preferuji za cenu vyšší pořizovací ceny. Lokalita je u nemovitosti to nejcennější. 5 mil na dům záleží. Vše jde neustále nahoru. Před 5ti lety to bylo celkem jistota, v roce 2024 třeba nereálné.
Odpovědět
V jaké obci bydlíte? Občas se v okolí Liberce objeví i nějaký levnější, ale to pak člověk přemýšlí, co je s pozemkem špatně..
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 za 3,5 mega je to dost drahý pozemek. Nevím, kde to je, ale za takové peníze, myslím, se dá sehnat i pozemek přímo v Lbc - samozřejmě, pokud nemáte nějaké přehnané nároky - třeba 3000 m2 nebo tak
Odpovědět
Tak hlavně nepíšete kolik má ten pozemek metrů. Za 5 Mega postavíte, ale bez pozemku.
Odpovědět
@esmeralda2 vy asi v Liberci nebydlíte, že? 😄 Přímo v Liberci jsou pozemky třeba za +-6 milionů.. Za poslední rok šly ceny pořádně nahoru..
Odpovědět
@blondys24 Volila bych dražší pozemek, pokud to jen trochu jde. Bydlení zejména s dětmi je hodně o lokalitě. Jak jednou postavíte, stěhovat se už prostě asi nebudete.
Odpovědět
My s manzelem bychom urcite vybrali ten odlehlejsi. Zijeme ted v centru obce s 500 obyvateli, kde stejne neni skolka, obchod, ani lekar. Vyrostla jsem tu a ted tu ziju s rodinou, mame 2 deti. Jsme zvykli vse obstarat autem (nejblizsi mesto je 15 minut), takze pro nas by to rozdil nebyl. Deti jsou zvykle byt v prirode a soukromi by pro nas bylo prioritou, to nam tady na vesnici chybi. 3,5 milionu za pozemek bych nikdy nedala, i 2 miliony uz je dost.
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 Na tuhle otázku vám nikdo neodpoví lépe než vy. Je to o konkrétní rodině, o každém z nich i o společném fungování, prioritách, o tom jaké jsou konkrétní pozemky, o tom co si můžete a chcete dovolit. Byli jsme v HK, na stavbu jsme automatem začali hledat pozemky v okolí. Nabídky pozemků o velikosti prerostle terasy, vyhlídka toho, že soused ze své ložnice mává na náš záchod, za cenu doživotniho dluhu....nic pro nás. Okolí města pořád nesplnovalo poměr ceny a výkony. Jsme nakonec na minivesnici, ze které jsme v rozmezí 10-20 minut v pěti městech, z toho dvou okresních. To je poloviční doba, co jsem jezdila v HK z prvního podnájmu do práce. V pátek nechodime do restaurace, ale do místní hospůdky. Děti tu mají super grupu. A když jsou sami, většinu času jsou venku, lezou po stromech, rachaji se v potoce. Pak dalších 100 super věcí. Pak i nějaká negativa. Pro nás. Pro jiného třeba 100 negativ a jen pár pozitiv. Nejlépe tady nacerpejte oblasti, které je potřeba zvážit a vyhodnoťte si to vklidu doma v rodině.
Odpovědět
Profilova fotka
@deli_lah vidím, že pozemky šly opravdu nahoru, ale když se podíváš třeba na sreality, tak pozemků ve městě pod 2,5 mega je asi 10, a pokud bys byla ochotná jít mimo Lbc, tak třeba v Jeřmanicích jsem viděla pozemek 1835 metrů 1890000, mrkni na to
Odpovědět
Ono taky záleží jestli jsou u pozemku dostupné inženýrské sítě, zda je pozemek určený k zástavbě, nemá věcné břemeno, není v nějakém ochranném pásmu atd. Jinak v Brně a okolí slušný pozemek pod 5 Mega těžko seženete. Ty lepší 10 až 12 jen to hvízdá.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 to je jedinej pozemek v Jermanicich pod 2mega.je tam uz dlouho a je to hroznej krpal ten pozemek.byli jsme se tam sami juknout.dalsi pozemky v Jermanicich uz jsou jinde..hlavne treba v Jermanicich na vystavbu domu je podminka min.1800m2...
Odpovědět
Profilova fotka
@l_sekanina 5 micu jen za pozemek???pekna pecka😳
Odpovědět
Profilova fotka
@deli_lah jj,ty levnejsi jsou bud fakt uz nekde Chrastava,Hradek,Donin...muj manzel rika (ted at se nikdo neurazi),ze nechce bydlet v prdeli nebo v cika*ove,i kdyby to bylo zadarmo🤦🏼‍♀️Jinak ted jsme v Proseci nad Nisou a lokalne jsme spokojeni,ale v byte teda no
Odpovědět
Profilova fotka
@deli_lah jj,pod 3mega sehnat 1000m2 je uz stesti
Odpovědět
@blondys24 Ano. Bohužel je to tak. Brno a Praha včetně blízkého okolí jsou cenově úplně někde jinde než zbytek republiky.
Odpovědět
Profilova fotka
@l_sekanina Plzeň a blízké okolí běžná cena 5-6tis/m2.. pokud se ještě něco vůbec sežene. A tohle viz foto je taky jedna z nabídek..
Odpovědět
@esmeralda2 no ale u toho pozemku v Jeřmanicích je právě jedna důležitá podmínka, což je jedno z mnoha velkých ale, kdy si raději připlatím.. No pozemku v takové ceně jsem neviděla, maximálně louky nebo nějaký pozemek pro garáže.. a pak ještě nějaké, které se prodávají přes dražbu a tam se konečná cena vyšplhá nahoru 😞
Odpovědět
@blondys24 My bydlíme ve Vratislavicích také v bytě, takže by mi nevadilo zůstat v oblasti... jinak jsem z vesnice, takže podobné bydlení už nepřichází v úvahu 😄 O víkendu nejezdil autobus a to byla hrůza... nechci aby to museli zažívat naše děti. Hlavně když vidím, jaké peníze chtějí za skoro nepoužitelný pozemek (tak na chatu a možná někdy dům), je to teď šílené a hledání už mě nebaví :/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?