Pozemek před svatbou dům po svatbě

Zobraz úvodní příspěvek
Než jsme se s manželem vzali,koupil pozemek.Po svatbě jsme si vzali překlenovací úvěr a částečně doplatili hotovostí.Nyní jsem se dozvěděla,že i dům musí mít stejného vlastníka jako má pozemek.Jsem docela nešťastná,protože jsem veškeré vybavení v domě koupila,ze svých peněz před svatbou a nyní přispívám i na úvěr.Bohužel jsme nyní na rozvod.Řekl,ať odejdu a vezmu si všechny své věci,co jsem si koupila.Dala jsem plno peněz do úprav zahrady a rostlin,nemluvě o starost o zahradu.Hraje si na majitele všeho.Dům má teď těsně před kolaudací a to se snaží taky oddálit.Vím,že kde mám domácnost mne nesmí vyhazovat,ale jak je to teda s tím domem,kde mu přispívám a on má být zapsán do katastru jako majitel? A určitě ho v této situaci nepřesvědčím abych byla spoluvlastník.Co mám dělat?Dokážete mi někdo poradit?
Odpovědět
Nám před stavbou (začátek 2016) řekla známá - právnička, že protože je pozemek manželův (kupoval před svatbou a za svoje peníze) a dům by byl napůl, tak že musí být pozemek napůl taky, protože já nemůžu stavět na "cizím" pozemku.Tím pádem v případě rozvodu jedeme všecko napůl (i když já bych si třeba nenárokovala půlku ceny pozemku, nejsem mrcha). Nicméně doufám, že tohle nebudeme muset nikdy řešit :-)
Odpovědět
Jsem z toho zmatená....do teď já i manžel,jak říká,že to neví,jsem myslela,že úvěr je na něj.Našla jsem tedy papíry a je tam můj podpis.Jelikož úvěr dělal jeho syn,tak je asi další problém na obzoru....
Odpovědět
@ledecka jestli to dobre chapu, tak zfalsovali tvuj podpis? :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@ledecka teda jako bych to vše psala já. jen my teda máme děti spolu a to malé :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jirinasen teda vůbec by mě nenapadlo, že tolik lidí sledovalo průběžně "náš/můj" život :-N není drzost se ptát. ono takové otázky napadnou každého jako první. kéž bych tak věděla proč! :-( ale když se nemluví, nic se ten druhý nedozvím. nebo co přesně a od kdy je vlastně špatně. teda vím to z mé strany, ale vědma nejsem a od druhého se nic nedozvím. o to víc se v tom člověk vlastně plácá. jen spekuluje, trápí se, nejde to jen tak uzavřít, jako když se vše vyjasní a nějak domluví, ukončí nebo řeší. moc mě mrzí jestli prožíváte doma nějaký ten druh pekla. já mám pocit, že po posledních letech už snad musím jít rovnou do nebe a to nejsem věřící :-N
Odpovědět
@annabell92 No,ale vypadá jako můj,,teď najednou mi chce manžel dát peníze na domácnost,nemám z toho dobrý pocit,nevím proč....
Odpovědět
Profilova fotka
@ledecka jestli jsi si jistá, žes to nepodepsala, tak je na tom vykoupej. Dneska jsou dobrý techniky, nedávno mi kolegyně v práci ukazovala, jak mě někde podepsala pro FÚ, protože to bylo nutný hned a já měla dovolenou. Koukala jsem na to a nevěřila svým očím, můj podpis jak vyšitý. Pak mi ukázala, jak to udělala.... Možná i proto manžel otáčí, je si vědom, že pokud bys to nahlásila v bance a na policii jako úvěrový podvod, tak to už je nejen o tom, že je úvěr jen jeho a ještě ti dluží peníze, co jsi do toho dala, ale ještě má na krku kriminál
Odpovědět
@slabici Vůbec to nechápu a ještě to je trochu protlačený z druhé strany.jako bych snad měla sklerózu,ale i manžel mluvil,že jsem nic nepodepisovala,to musel udělat ten jeho syn.Nevím,co mám dělat.Asi bych musela do té banky a zeptat se.No uvidim.jsem totálně rozhozená a manžel si ještě hraje na frajera a dělá,že ho baví život...
Odpovědět
Profilova fotka
@ledecka proer to s právníkem, nebo se fakt necháš oškubat? Tohle je nádherná možnost, jak z nich vydolovat přesně to, co chceš. Budou zticha a splní ti každý přání. Ale musí vidět, že to nenecháš plavat. Dopis od právníka by jim oběma hodně prospěl ;-)
Odpovědět
Určitě se nenechám..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ledecka Dobrý večer, mohu se zeptat, jaká je u Vás po týdnu situace? Posun k lepšímu?
Odpovědět
Trochu uklidnila,dela jako kdyz se nic nedeje,ale ve mne to je.. .
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
@ledecka Jak Vám to dopadlo? Po roce...
Odpovědět
@kaaacaaatkooo Dobrý den.Dala jsem to k soudu na začátku léta a soud měl být teď 27.9. a bylo to odrocene.Manzeluv advokát nemohl a tak se musím psychicky připravit na 25.9. Ale manžel je přesvědčen o své pravdě a ať to rozhodne soud.Tak musím počkat....
Odpovědět
@ledecka Držím palce... hrozně se to táhne, co? :(
Odpovědět
@kaaacaaatkooo no právě ,už to docela graduje,teď mi sem nepustil tetu,která přijela z Kanady ,která už možná nikdy nepřijede.Je jí 72 let a cesta je náročná,jelikož je s přestupem.Jen za výměnu,že mám uzavřít smír s jeho synem.Myslím,že se obává,že ho použiju u soudu.Všechno začal vlastně on.Nejsem blázen.Je to smutné....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@ledecka Jak to dopadlo nakonec?
Odpovědět
zalezi jestli si neco podepisovala pred svatbou to znamena ,jestli rucis za dluhy take :jestli jsi predem nebo ted pracovala
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?