Pozemek rozděleni

24. lis 201980

Dobrý den. Chtěla bych vědět, zda máte někdo zkušenosti. Máme možnost koupit pozemek. Nyní čekáme na schválení územního plánu. Který má být po novém roce. Pozemek je dost veliký a tak jsme chtěli pouze polovinu, ale bylo nám řečeno že pozemek rozdělit nelze. Na stavebním úřadě problém s rozdělením nemají. Ale paní, která má na starosti územní plánování ano. Prý by byla druhá polovina nevyužitá. V územním plánu který teď mají schválit, je na celý pozemek zakreslen pouze jen Rd. Rozměrově pozemek odpovídá dvěma stavbám. Jak tuto situaci řešit? Poradi mi někdo? Děkuji Jana

 • Zeptejte se paní na uzemním plánování, v čem je problém.
  Pokud to chcete rozdělit před koupí, tak to bude zařizovat prodávající.
  Vy s tím neuděláte nic, z pozice budoucího kupujícího.

 • @vladimirsvorba  děkuji za odpověď. Tam jsme byli a paní nám řekla, že by ta druhá půlka pozemku byla nevyužitelna. Což jsem nepochopila. Je přeci možné časem druhou půlku zanest do územního plánu. Už nevíme na koho se obrátit aby nám pomohl. Nebo co dělat. Pan majitel samozřejmě není proti rozdělení, my zjišťujeme informace. Ještě jednou děkuji.

 • Tak ať pán majitel zažádá o rozdělení, nějak to dopadne, když dobře, tak je to vyřešené, když špatně, tak asi budou možné nějaké opravné prostředky, třeba odvolání....

 • Sponzor fóra
 • @jendurka  Jaký rozměr má ten pozemek? Když byste chtěli rozdělit pozemek na dva, tak musíte počítat s komunikací min. 3 m k tomu zadnímu domu.

  Obec může mít regulativa jako je minimální velikost pozemku, uliční čára atd. a s tím toho moc neuděláte.

 • @edcbubu  děkuji to vše víme a je to v pořádku. Pozemek má 2200m čtv. Vše odpovídá jak velikosti tak vzdálenosti všeho co je psané. Proto nechápu, proč to nelze. Paní tvrdí, kvůli nevyužitelnosti druhého pozemku.

 • @vladimirsvorba  děkuji určitě něco podnikneme.

 • @jendurka  známa si taky nedávno chtěla koupit pozemek s tím že by jej rozdělila. Prvně jo to půjde, pak zjistili že to nejde.
  Na zadním pozemku by nebyla cesta, která by se sice mohla udělat. To by ale soused za tím nemohl mít zešikma pozemek tak blbě, že cesta na průjezd auta v dané šířce se udělat nejde. Takže možna je tam fakt nějaký problém, který na první moment není vidět

 • @smajlik345  děkuji. Za pozemkem je už jen pole. Příjezdová cesta by asi nebyla problém. Tak uvidím, co ještě zjistím.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Na co nezapomenout při stavbě plotu
  Jak zajistit doma čerstvý vzduch i optimální vlhkost po celý rok?
  Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
  Archiv článků od partnerů