Pozemky na Liberecku

Dobrý den, asi rok sháníme pozemek s dobrým dojezdem do Liberce (příp. Jablonce) a příležitostným do Prahy (tedy lépe jih od Liberce, ale není nezbytně nutné). Můj ideál je 20-30 minut do Liberce autem s možností dojíždět busem či vlakem (vlak se ale zdá, že je v dnešní době luxus). Hledáme větší pozemek (3000 metrů ideál), blízko do přírody, kde je klid. Ideálně, aby byl v obci chodník, po kterém by děti mohly dojít domů z autobusu (do/ze školy). Případně nějaké zázemí pro rodiny s dětmi (rodinné centrum, hřiště). Menší obchod na akutní nákupy stačí. Ale spíš vyžití pro děti a aby se nemuselo po silnici všude. Nechci se přestěhovat do vesnice, kterou vede hlavní silnice a po stranách jsou domy a jen vylezu z domu (byť sebeúžasnějšího), tak stojím na hlavní silnici. A teď mi řekněte, je to utopie? Viděla jsem taková místa (když projíždíme třeba v Podkrkonoší nebo Pard. krajem), z požadavků neustále ustupujeme, a tohle už je nezbytné minimum. Existuje vůbec taková obec na Liberecku? Nejdříve jsme se dívali na kraj Turnova na menší pozemky, pak okolí Turnova, Jeřmanice, Dalešice, apod. Ale nikde nic nenacházíme. Problém je, že na Liberecku nebydlíme, takže to tam tolik neznáme. Tedy prosím o rady - neznáte takovou obec, kterou jsem popsala, nebo něco, co by se jí blížilo? A nevíte o prodeji pozemků v této lokalitě? Hledáme přes realitky a přijde mi, že je to tam již všechno probrané. Všude jsou jen Jeřmanice, a ty jsou na můj vkus příliš blízko dálnice (byli jsme se tam podívat) a cena 2000 Kč za metr už je přece jen taky dost. Ale i když pominu cenu, tak jsem zatím nenašla vůbec nic, co by stálo za úvahu 😞. Už jsem z toho mírně zoufalá, hledáme přes rok a nějak se nedaří 🙂. Tak mi tu třeba někdo poradí, vřelé díky! Jakékoli rady jsou vítány, určitě nejsem jediná, kdo řeší podobnou věc.
Odpovědět
@elisjane s těmi požadavky co tam máte je to skutečně utopie. U lesa, ale s chodníkem pro děti.... I v okolních městech (mimo Liberec) jsou ceny za dobře dostupné pozemky přes 2.000,-. A zároveň i ve velikosti až 3000 m, tak to asi není nic. Nechci Vás zklamat, ale asi se dost načekáte, než takový najdete.
Odpovědět
Profilova fotka
Zkuste projít přímo stránky jednotlivých obcí... bydlíme v Jablonci a občas město něco nabídne, v poslední době třeba proluky (a to i na pěkných místech pár minut MHD od centra).. https://m.mestojablonec.cz/cs/magistr...
Odpovědět
Pod zamkem Sychrov jsou stavebni parcely, obec Radimovice.
Odpovědět
@petros4 já si taky původně myslela, že je to utopie, ale pak jsem na několik takových míst narazila. Bohužel žádné na Liberecku 😞 tak jsem si říkala, že třeba jen to dost neznám..
Odpovědět
@sabutoma mockrát děkuji za tip. Nevíte, kdo pozemky prodává? Jestli město nebo soukromník? Nějak je nemohu dohledat.
Odpovědět
@kuldacz snažím se dívat i na obecní parcely, ale je tam příliš mnoho obcí, takže to není úplně efektivní 🙂 díky za tip
Odpovědět
@elisjane to presne nevim, ale ty na zacatku spadaji pod obce Čtverin a ty na druhe strane vesnice pod Radimovice. Zkuste nahlednout do katastru.
Odpovědět
@sabutoma v katastru jsem právě hledala, ale nějak jsem nic vhodného neviděla. Jestli je to ale Čtveřín, tak tam něco je, ale zdá se, že prodané a jsou to všechno malé parcely 😞 ale škoda, ta obec vypadá moc pěkně. Třeba se tam bude prodávat i něco většího, díky za tip. Pokud je to tedy ono 🙂
Odpovědět
@elisjane já jsem taky myslel liberecko. Pokud chcete dostupnost Jbc, Lbc, dálnice a obec s nějakou vybaveností a rozumnou dostupností busem (kde bus jede víc než 2x za den) na jih od Liberce, připadá v úvahu tak Č.Dub, Hodkovice, možná Světlá pod Ještědem. V Hodkovicích není prakticky nic a ani nejspíš nebude, Dub teď nějaké parcely prodával, koukněte na jejich stránky, ale většinou to města parcelují po cca 1000m, možná ve Světlé se občas něco objeví. Možná Osečná (do Lbc 25min, bus jezdí každou chvilku) Přesto v tom vidím téměř nadlidský úkol.
Odpovědět
Profilova fotka
@elisjane holka, myslím, že sis dala těžký úkol. Pozemky se občas objeví, a jsou-li malé, můžeš koupit 2 nebo 3, jenom při dnešních cenách by ses nedoplatila. Možná by ses mohla podívat na staré domy v realitkách, které mají velké pozemky, dům pak zbourat a postavit si nový. Nebo si připravit 5 - 7 mega na koupi pozemku. Takové jsem viděla v Lbc na rozhraní Hanychova a Karlinek, je tam nově postavená ulice a kiosky u jednotlivých parcel, nic se zatím neoplocuje, nikde se nehrabe
Odpovědět
Bydlím 3 km vedle Jablonce, ve vesnici. Pozemek máme třetinový než chcete vy, je tu škola, školka, pošta, OÚ. Lékař ne. A malý obchůdek ano. Autobus jezdí pravidelně, vlka je dál. Bohužel, chodníky ne ... nevím co si představujete pod pojmem vyžití pro děti ... dětské hřiště tu je ... a sem tam pořádá něco samotná obec. Myslím, že vaše požadavky budete muset krapet pozměnit. Takhle velké pozemky, už se tu moc nevyskytují. Pokud ano, tak spíše od soukromníka ...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, budu prodávat pozemek v Radimovicích u Sychrova. Velikost parcely 2200m, mírně svažitý terén, umístěný téměř u lesa. V současné době se na pozemku budují sítě a přijezdová cesta. Ve větší části vesnice chodníky vybudované jsou, vzdálenost pozemku od autobusové zastávky je asi 120m. Dojezdová doba do Lbc cca 20 minut, jezdím to často 🙂 Pokud máte zájem, mohu vám na sebe dát kontakt a poskytnout bližší informace.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 měsících
jo, rozumím, taky tu sháníme větší pozemek nebo dům s takovým pozemkem za jakžtakž odpovídající cenu pokud potřebuje rekonstrukci na klidném místě a je to problém a to tu žijeme dlouho a známe to tu.hledáme taky necelý rok.
Odpovědět
@skodis13 je to stále aktuální?
Odpovědět
@zerog Dobrý den, ano je.
Odpovědět
@skodis13 psala jsem SZ
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
My sháníme pozemek ideálně ve Vratislavicích a to je tak 1000m za 3-4mil :/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?