Příliš malý pozemek (350m2) na stavbu domu

Ahoj všem, stavěli jste někdo na takto malý pomezek? Prosím o vaše názory a zkušenosti. Pozemek je cca11mx34m. Předem děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
my máme 360m a stavíme pidi domeček. když víc není, tak to musí stačit. ale víc bychom rozhodně ocenili
Odpovědět
Profilova fotka
Máme 378m2(12*35) a bohatě nám to bude stačit,je to v centru Kroměříže,z jedné strany přilepení na sousedy. Rozměr domu 10x11m, 5m od chodníku, přízemí a podkroví. Pěstovat nic nehodláme tak nám těch 200m2 za domem na terasu, bylinky a výběh pro špunta vyhovuje. Každému ale sedí něco jiného, někdo rád vesnici a široko daleko nic.
Odpovědět
Důležité je, zda je obklopen sousedy a zda je případně možné dát dům na kraj plotu - pokud má být okolo domu "ulička" tak to pozemek dost zmenší - ale neříkám, že by to nešlo. No a další parametrem je maximální zastavěnost pozemku - při např. 30ti procentech vám už moc místa nezbyde (pokud například chcete i garáž apod., ale s tím se dá pak kouzlit...)
Odpovědět
Já myslím, že to není úplně malý. Malý pozemek je podle mě třeba 200 m2 a míň, což třeba tady u nás na brněnsku jsou poměrně častý parcely a taky na nich lidi staví...záleží hodně, co budete od toho pozemku chtít - mít na zahradě trávník a trampolínu, nebo mít menší "hospodářství"? To je právě to, na co si každý musí odpovědět...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to mám v tom pripade haciendu. 584m a dum 6x11m 😁
Odpovědět
656m², 7,7x11m
Odpovědět
Profilova fotka
@s_he zalezi, co vam povoli stavebni urad - odstupy od sousedu, pripadne vyjimky, atd + zeptat se na zastavenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@standa777 přesně. je rozdíl dvojdomek, řadový a nebo samostatně stojící. my máme samostatně stojící a mohli jsme stavět max. 8x9m, něco jako garáž a jiné lahůdky jsou nám zapovězeny :-(
Odpovědět
Ale to víš, že to lze, mám domek 9 x 6,8; ovšem třípodlažní, podkrovní se suterénem, ten suterén nabízí možností... Jsem v hrbu, a tak se to tak i nabízelo, není to zlé, také to jde. Vchod hlavní do chalupy z jedné úrovně, východ ze suterénu níž. Já jsem zase zápasil s místem z jiného důvodu.
Odpovědět
Profilova fotka
@ondra_cha ten sklep zavidim.nam bude desne chybet.
Odpovědět
Mam 270m a bude stacit. Uvitala bych jeste tak 100-150 navic, ale na posezeni a na to, abych tam dala deckam klouzacku a trampolinu a v lete mensi bazenek to stacit bude. Vyhodou bylo, ze je to proluka mezi domy, tak jsem mohla jit az na hranici pozemku a nalepit se na souseda. Zbyl mi tim prave vetsi kus zahrady vcelku. Nejsem zadna zahradnice, i kdybych mela pozemek vetsi, tak bych nic pestovat nechtela, takze v podstate je to ok.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Myslíte že by se dal postavit dům na pozemku 200 m2?
Odpovědět
Článek se načítá
@marcelinad neni 200m jako 200m. Pokud to buds 2x100m tak ne ;-) . Taky mohou byt regulace ze SU.
Odpovědět
@bamak děkuji
Odpovědět
@marcelinad no nemate zac, trochu jsem cekala, ze treba upresnite informace ;-)
Odpovědět
@bamak moc toho o pozemku zatím nevíme, je to neudržovaná zahrada s malou garáží, vastní to nějaká paní která netuším kde bydlí, nejdřívě musíme zjistit kdo je a kde bydlí a zda by to vůbec chtěla prodat a zjistit na stavebním úřadě zda by tam vůbec stavba šla, vedle je o hodně větší a krásný pozemek, ale vzhledem k lokalitě, to bude opravdu hodně drahé a hlavně pozemek je udržovaný, stále je posekaná tráva, takže myslíme že tam do budoucna někdo stavbu ještě plánuje, také chceme vyzjistit, cenu a nebo kdyby nám třeba 100 m2 prodali, bylo by to fajn, ale zatím jen dumáme, manžel by chtěl spíš koupit starší bytový dům ale do toho se mi nechce, chtěla bych nový domek
Odpovědět
@marcelinad aha, z vlastni zkusenosti je garaz hodnotnejsi nez obytny prostor, tak bych se moc divila, kdyby to prodala...no uvidite.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?