Pripojky a cesta na pozemek

Ahoj. Mam dotaz, co vsechno a v jakem poradi musim udelat. Vlastnim pozemek, je to zahrada, v uzemnim planu vedena jako zastavene/zastavitelne uzemi. Parcela zahrady je na kopci, z vetsi casti v mirnem svahu, ale neni k ni prijezdova cesta. Vzadu sousedi s lesem, po stranach jsou pozemky sousedu. Soused vlevo ma pres ni vedenou kanalizaci/vodu, z teto strany je taky svah nejnizsi. Po cele jedne delce je pred ni prudsi svah, byvaly lom na kamen, ktery mi take patri. Z jedne (leve) strany cca 3-4 metry svah/prevyseni, kde sousedi s ostatni plochou/tou je prijezdova cesta na vedlejsi pozemky, ktere patri bratrovi. Za touto cestou je antonicek. Z teto strany by nejspis sla vest prijezdova cesta, ale musela by se delat vratkou, protoze by byla v protismeru. Anebo alespon schody na pozemek, tech by bylo par. A z teto strany predpokladam se potahne pod cestou elektrina, cesta je jen sterkova. Prostredek svahu sousedi se silnici a na prave strane je u paty svahu zase ostatni plocha, male parkoviste a garaz, ktera mi take patri. Z prave strany by musela cesta vest pozvolneji podel svahu, coz nevim, nakolik je to proveditelne, ve svahu rostou ruzne kere a stromky, letos jsme cast pokaceli. I kdyz ted neni prijezdova cesta, tak dole je garaz a svahem se da po takove uzounke cesticce vysypane hlinou ted projit. A ted resim, mozna bych na pozemku stavela sama, ackoli ne nijak brzo, spis v horizontu par let, pripadne bych ho prodala, protoze v okoli stavebni pozemky nejsou a zajem o ne je, lec bez pripojeni a cesty to bude horsi. Ale na druhou stranu je tam klid a nadherny vyhled, kousek od mesta. Bratr by chtel sousedni pozemky s cestou casem prodat, proto resim ted, abych pripadne vecne bremeno bych vyresila jeste s nim a ne s budoucim majitelem. A ted co a v jakem poradi resit, na koho se obratit? Plyn tam nevede, takze jen el. a voda. A kolik se plati treba rocne, pokud tam budu mit kabel v zemi napojeny na el., ale nebudu ho vyuzivat, jde to vybec? Musim predtim nejak prevadet pozemek, resit dokumentaci, nebo staci nabehnout na CEZ s vypisem z katastru? Dekuji za pripadne odpovedi a rady, snad jsem to popsala srozumitelne....Na obrazku jsem naznacila svah i kde je antonicek.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@coud17 Potrebuji vysvetlit, jak zridit pripojku elektriky, zda je nutne resit vecne bremeno na pozemku, ktery mi nepatri kvuli podkopani soukrome cesty...Fotku pozemku nemam, nebydlim tam. Jen obrazek z katastru nemovitosti, jedna se o modrou parcelu uprostred, prilehle parcely k ni take patri, pokud tam neni napsano nic jineho....Zda muze mit clovek pripojku, kterou nevyuziva a zda za ni plati. A zda ma smysl do svahu tahnout cestu nebo ne kvuli zvyseni ceny pozemku a v tom pripade se to resi jak? Se stavebni firmou, uradem, katastrem, oborem komunikaci.....Fakt nevim, od ceho zacit a kde se odpichnout pro dalsi postup.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?