Prodloužení vodovodního a kanalizačního řádu

1 den15

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti s prodloužením vodovodního a kanalizačního řádu (ne pouze vybudování přípojky). Na stávající řády se již nemohu připojit a je tedy nutné prodloužení o 52m. Zajímá mne hlavně cena, co lze udělat svépomocí a jestli vůbec.... Zda do toho vůbec jít, jelikož jsem pochopil, že hradit to musím asi celé sám. Kvůli územnímu rozhodnutí nemohu mít vlastní studnu a ČOV...
Moc díky za jakékoliv informace.

• asi takhle - prodlužovali jsme vodovodní řád 90m a bylo to horší než celá anabáze s domem. Oba jsme se shodli, že vědět dopředu co to obnáší, tak se na to vykašleme. Navíc SČVK je taky kapitola sama o sobě, ale to by se vás asi netýkalo. Svépomocí bysme to sice asi udělali, ale už těžko zkolaudovali, protože je k tomu potřeba zase milion papírů a navíc ta spolupráce mezi firmama a vodárnama asi probíhá snáz. Časově 2015 projekt, 2016 stavební povolení, 2018 realizace (2017 nestíhali a pak přišla zima) a 2019 kolaudace...věřim, že někdo to zvládne za polovinu času a ušetří si polovinu nervů, ale bohužel jsme měli smůlu skoro na všechno. S kanalizací neporadim, máme ČOV

• @xhex A mohu se zeptat, nakolik Vás těch 90m vyšlo? Jinak časově je to tedy hrůza, to jsem si myslel, že do roka mám hotovo😞 díky

• Vyšlo nás to skoro na 200 tisíc, ale měli jsme v tý ceně ještě přípojku 40m s pojezdovou šachtou, takže nedokážu říct kolik byl jen ten řád. Třeba to zvládnete rychleji, ale spousta vyjádření a povolení na sebe navazuje, každej na to má měsíční lhůtu, když už se k tomu někdo dostane, tak to vrátí s tím, že chybí jinej papír na kterej se zase čeká měsíc...jo a ještě perlička - nevím jak je to u vás, SČVK na to nepřispívá, ale vodu nepustil, dokud jsme to nepředali do jejich majetku

• Sponzor fóra
  • My vyřizovaly doklady na prodloužení vodovodního řadu od řijna 2019 a 10.2.20 jsme získali stavební povolení. Cenu zatím neumím říct - nemáme hotovo , ale začínáme na začátku března. Výkopy bude dělat jeden a pokládku, proplachy, zkoušky atd. firma která se zabývá vodou..... nejvíce se bojím prací v blízkosti vedení ostatních sítí. Uvidíme jak to půjde. Prodlužujeme 25 mb.

• Hrůza a děs,my máme prodloužení kanalizačního řadu vody i kanalizace,musí být projekt,sám si můžete udělat jen max výkop,páč řád je na stavební povolení a musí ho dělat autorizovana firma,taky hodně záleží,z čeho budou chtít aby to bylo (sklolaminát je nejdražší) povolení se protáhne o dost ( řady musí projít i radou města....)

• Začínám z toho mít trochu obavy🙂 Asi prozkoumám ještě možnosti ČOV a vrtané studny... Jestli by mě to teda nevyšlo finančně skoro stejně..

• @dali10  No tak ČOV a studna vás vyjde určitě násobně líp. Problém, je, že pokud je dostupná kanalizace, tak vám ČOVku nebudou chtít povolit. Voda je každému buřt. U ČOVky, by jste musel prokázat, že cena prodloužení řádu je naprosto nesmyslná oproti ČOVce. Ale to je velký a v některých městech i marný boj.

• @petros4 Toho se právě obávám, a proto zjišťuji, kolik by stálo těch 52m vodovodu i kanalizace . Nechce se mi nechat dělat projekt, pokud nebudu mít aspoň hrubý odhad, kolik to bude stát.

• @dali10  ono těžko říct, protože zase bez projektu se budou firmy kroutit udělat nabídku. Ale třeba u nás byly další nabídky od firem i o 150 tisíc dražší...hodně taky záleží, jestli ten řád budete prodlužovat přes svůj pozemek, obecní nebo jinýho soukromníka. A ještě poslední věc - záleží na konkrétním pozemku. Pokud je možnost, že se kolem vás v budoucnu připojí víc parcel, tak vám skoro určitě nepovolí malou světlost, ale budete muset udělat prodloužení s kapacitou třeba pro 10 domů, což je samozřejmě zase dražší

• @xhex Mělo by to být přes pozemek města(ostatní komunikace), pouze vyježděná cesta v hlíně. A právě problém je v tom, že někdo mi řekne, že to bude strašně drahé(v řádu milionů) a někdo zase že je to "prkotina" a pouze silnější trubky než u přípojky, bagr dva dny a tak...hrozně rozlišné názory. V původním projektu města jsem našel i to, jaký je navrhovaný materiál(voda PEHD PVC110x10 a kanalizace DN250), což jsem na internetu našel, že za 50m taky není žádná hrozná částka..asi 50tis. za oboje. Takže kdybych se vešel do 200tis komplet, byl bych spokojený🙂

• @dali10
    2016 jsem zacal s projektem a naslednym stavebnim povolenim, ktere se tahlo diky pripominkam souseda. 2018 komplet hotovo a zkolaudovano. Delali jsme prodlouzeny rad pro 3 rodinne domy a bagr s materialem zajistoval jeden ze sousedu ktery ma stavebni firmu diky cemu jsme neco usetrili. Napojeni na hlavni rad v ulici delali pracovnici vodaren. Celkem nas 75m vyslo na 105000kc.

• @petros4  Hm, podle toho, co mi říkali lidi, kteří dělali řád, tak po nich chtěli kameninu a stálo je to ve statisících. Vedle mě je soubor 10 pozemků (cca po 1000m2) a dělali si ISka, tedy vodu, kanaldu a veřejné osvětlení za své. K vodě ještě museli dát posilovačku, protože je to na kopci a je malý tlak a komplet je to sálo 4,5 míče. Zakopáno v ulici dlouhé 140m. Když jsem se tam chtěl připojit, bylo to v jejich pozemku a chtěli odstupné, protože to dělali za své. Za kanaldu 250tis a za vodu 150 tis. jen za to, že mě tam odkejvou dopojení. Plus bych musel platit ještě 50m přípojky. Tak jsem je poslal do pr... Udělal si za 50 ČOVku a za 120 hodně hlubokou studnu.

• @pepa89 a to jste dělali jenom vodovodní řád nebo i kanalizační? Co jsem tak slyšel, tak kanalizační řád je trochu složitější....Díky

• @dali10  Dobre vecer ano jen vodovodni.

• My jsme museli udělat "obchvat", na kanalizaci bychom museli mít čerpadlo, což se nám nelíbilo z hlediska nutnosti údržby, takže jsme udělali nové vedení po spádu spodem kolem sousedního pozemku a připojili se v jiném místě.
    Nechali jsme si zpracovat projekt (projektant to nazval jako přípojka kanalizace) v délce cca 90 metrů.
    Museli jsme mít souhlas majitelů pozemku, kudy vedení procházelo (město) a sousedů, protože potrubí vede hned vedle jejich hranice. Vyjádření sítí jsme si vyžádali online, na ŽP jsme byli osobně (povodí se vyjadřovat nemuselo, ale to jsme nevěděli a vše se o cca 4 týdny zpozdilo). Na stavebním úřadě schváleno za cca 14 dnů přes územní souhlas. Ale bylo to v době, kdy dům byl skoro celý hotový a chyběl jen tento detail....

Práci pak provedla stavební firma (výkop, položení trubek, vypodložení a zasypání), která nám s domkem pomáhala už od začátku. Před prací ještě "musel" přijet technik od kanalizace na vyznačení čehosi u kanálu, kde jsme se měli napojit, ale nic neudělal a peníze si naúčtovali, tak nvm...

Cenově to vyšlo na cca 120 000,-.
    Projektanta ale nedoporučím, stavebníci říkali, že tam má chyby a museli jít hlouběji, protože si projektant nezajistil stav terénu...

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?