Prodloužení vodovodního a kanalizačního řádu

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti s prodloužením vodovodního a kanalizačního řádu (ne pouze vybudování přípojky). Na stávající řády se již nemohu připojit a je tedy nutné prodloužení o 52m. Zajímá mne hlavně cena, co lze udělat svépomocí a jestli vůbec.... Zda do toho vůbec jít, jelikož jsem pochopil, že hradit to musím asi celé sám. Kvůli územnímu rozhodnutí nemohu mít vlastní studnu a ČOV... Moc díky za jakékoliv informace.
Odpovědět
Profilova fotka
asi takhle - prodlužovali jsme vodovodní řád 90m a bylo to horší než celá anabáze s domem. Oba jsme se shodli, že vědět dopředu co to obnáší, tak se na to vykašleme. Navíc SČVK je taky kapitola sama o sobě, ale to by se vás asi netýkalo. Svépomocí bysme to sice asi udělali, ale už těžko zkolaudovali, protože je k tomu potřeba zase milion papírů a navíc ta spolupráce mezi firmama a vodárnama asi probíhá snáz. Časově 2015 projekt, 2016 stavební povolení, 2018 realizace (2017 nestíhali a pak přišla zima) a 2019 kolaudace...věřim, že někdo to zvládne za polovinu času a ušetří si polovinu nervů, ale bohužel jsme měli smůlu skoro na všechno. S kanalizací neporadim, máme ČOV
Odpovědět
@xhex A mohu se zeptat, nakolik Vás těch 90m vyšlo? Jinak časově je to tedy hrůza, to jsem si myslel, že do roka mám hotovo😞 díky
Odpovědět
Profilova fotka
Vyšlo nás to skoro na 200 tisíc, ale měli jsme v tý ceně ještě přípojku 40m s pojezdovou šachtou, takže nedokážu říct kolik byl jen ten řád. Třeba to zvládnete rychleji, ale spousta vyjádření a povolení na sebe navazuje, každej na to má měsíční lhůtu, když už se k tomu někdo dostane, tak to vrátí s tím, že chybí jinej papír na kterej se zase čeká měsíc...jo a ještě perlička - nevím jak je to u vás, SČVK na to nepřispívá, ale vodu nepustil, dokud jsme to nepředali do jejich majetku
Odpovědět
My vyřizovaly doklady na prodloužení vodovodního řadu od řijna 2019 a 10.2.20 jsme získali stavební povolení. Cenu zatím neumím říct - nemáme hotovo , ale začínáme na začátku března. Výkopy bude dělat jeden a pokládku, proplachy, zkoušky atd. firma která se zabývá vodou..... nejvíce se bojím prací v blízkosti vedení ostatních sítí. Uvidíme jak to půjde. Prodlužujeme 25 mb.
Odpovědět
Hrůza a děs,my máme prodloužení kanalizačního řadu vody i kanalizace,musí být projekt,sám si můžete udělat jen max výkop,páč řád je na stavební povolení a musí ho dělat autorizovana firma,taky hodně záleží,z čeho budou chtít aby to bylo (sklolaminát je nejdražší) povolení se protáhne o dost ( řady musí projít i radou města....)
Odpovědět
Začínám z toho mít trochu obavy🙂 Asi prozkoumám ještě možnosti ČOV a vrtané studny... Jestli by mě to teda nevyšlo finančně skoro stejně..
Odpovědět
@dali10 No tak ČOV a studna vás vyjde určitě násobně líp. Problém, je, že pokud je dostupná kanalizace, tak vám ČOVku nebudou chtít povolit. Voda je každému buřt. U ČOVky, by jste musel prokázat, že cena prodloužení řádu je naprosto nesmyslná oproti ČOVce. Ale to je velký a v některých městech i marný boj.
Odpovědět
@petros4 Toho se právě obávám, a proto zjišťuji, kolik by stálo těch 52m vodovodu i kanalizace . Nechce se mi nechat dělat projekt, pokud nebudu mít aspoň hrubý odhad, kolik to bude stát.
Odpovědět
Profilova fotka
@dali10 ono těžko říct, protože zase bez projektu se budou firmy kroutit udělat nabídku. Ale třeba u nás byly další nabídky od firem i o 150 tisíc dražší...hodně taky záleží, jestli ten řád budete prodlužovat přes svůj pozemek, obecní nebo jinýho soukromníka. A ještě poslední věc - záleží na konkrétním pozemku. Pokud je možnost, že se kolem vás v budoucnu připojí víc parcel, tak vám skoro určitě nepovolí malou světlost, ale budete muset udělat prodloužení s kapacitou třeba pro 10 domů, což je samozřejmě zase dražší
Odpovědět
@xhex Mělo by to být přes pozemek města(ostatní komunikace), pouze vyježděná cesta v hlíně. A právě problém je v tom, že někdo mi řekne, že to bude strašně drahé(v řádu milionů) a někdo zase že je to "prkotina" a pouze silnější trubky než u přípojky, bagr dva dny a tak...hrozně rozlišné názory. V původním projektu města jsem našel i to, jaký je navrhovaný materiál(voda PEHD PVC110x10 a kanalizace DN250), což jsem na internetu našel, že za 50m taky není žádná hrozná částka..asi 50tis. za oboje. Takže kdybych se vešel do 200tis komplet, byl bych spokojený🙂
Odpovědět
@dali10 2016 jsem zacal s projektem a naslednym stavebnim povolenim, ktere se tahlo diky pripominkam souseda. 2018 komplet hotovo a zkolaudovano. Delali jsme prodlouzeny rad pro 3 rodinne domy a bagr s materialem zajistoval jeden ze sousedu ktery ma stavebni firmu diky cemu jsme neco usetrili. Napojeni na hlavni rad v ulici delali pracovnici vodaren. Celkem nas 75m vyslo na 105000kc.
Odpovědět
@petros4 Hm, podle toho, co mi říkali lidi, kteří dělali řád, tak po nich chtěli kameninu a stálo je to ve statisících. Vedle mě je soubor 10 pozemků (cca po 1000m2) a dělali si ISka, tedy vodu, kanaldu a veřejné osvětlení za své. K vodě ještě museli dát posilovačku, protože je to na kopci a je malý tlak a komplet je to sálo 4,5 míče. Zakopáno v ulici dlouhé 140m. Když jsem se tam chtěl připojit, bylo to v jejich pozemku a chtěli odstupné, protože to dělali za své. Za kanaldu 250tis a za vodu 150 tis. jen za to, že mě tam odkejvou dopojení. Plus bych musel platit ještě 50m přípojky. Tak jsem je poslal do pr... Udělal si za 50 ČOVku a za 120 hodně hlubokou studnu.
Odpovědět
Článek se načítá
@pepa89 a to jste dělali jenom vodovodní řád nebo i kanalizační? Co jsem tak slyšel, tak kanalizační řád je trochu složitější....Díky
Odpovědět
@dali10 Dobre vecer ano jen vodovodni.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme museli udělat "obchvat", na kanalizaci bychom museli mít čerpadlo, což se nám nelíbilo z hlediska nutnosti údržby, takže jsme udělali nové vedení po spádu spodem kolem sousedního pozemku a připojili se v jiném místě. Nechali jsme si zpracovat projekt (projektant to nazval jako přípojka kanalizace) v délce cca 90 metrů. Museli jsme mít souhlas majitelů pozemku, kudy vedení procházelo (město) a sousedů, protože potrubí vede hned vedle jejich hranice. Vyjádření sítí jsme si vyžádali online, na ŽP jsme byli osobně (povodí se vyjadřovat nemuselo, ale to jsme nevěděli a vše se o cca 4 týdny zpozdilo). Na stavebním úřadě schváleno za cca 14 dnů přes územní souhlas. Ale bylo to v době, kdy dům byl skoro celý hotový a chyběl jen tento detail.... Práci pak provedla stavební firma (výkop, položení trubek, vypodložení a zasypání), která nám s domkem pomáhala už od začátku. Před prací ještě "musel" přijet technik od kanalizace na vyznačení čehosi u kanálu, kde jsme se měli napojit, ale nic neudělal a peníze si naúčtovali, tak nvm... Cenově to vyšlo na cca 120 000,-. Projektanta ale nedoporučím, stavebníci říkali, že tam má chyby a museli jít hlouběji, protože si projektant nezajistil stav terénu...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@xhex Dobrý den, nemohla byste mi prosím poradit, co všechno je potřeba - za jaké souhlasy, co všechno k vyřízení k prodloužení vodovodního řadu? V brzké době nás to čeká a bohužel se nemohu dopátrat detailních informací. Zatím víme jen to, že projekt musí dělat někdo z čkait a musíme mít společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Ale nemohu se dopátrat, co všechno to obsahuje. Moc Vám děkuji za jakoukoli pomoc a přeji hezký den Jana
Odpovědět
@dali10 my jsme prodlužovali vodovod a kanalizaci 80m. Vyřízení stavebního povolení trvalo s projektem asi rok a půl. Upřímně, svépomocí si to fakt nedokážu představit... Jak píši ostatní, je zapotřebí i spousta papírů a zkoušek ke kolaudaci, a přestože jsme měli vše, tak s tím vodárny u kolaudace dělaly caviku... Finančně to vyšlo na cca 240 000kč, s tím že obec zaplatila materiál na kanalizaci, a protože se zasitovavaly i další tři parcely s nama, tak se ta částka rozpocitala mezi nas čtyři, tak nas to vyšlo na cca 65 000 i s projektem.
Odpovědět
Profilova fotka
@janany zdravím, povolení jsme řešili v roce 2016. Vím, že jsme dostali info od stavebního úřadu, ale nejspíš na papíře, nemůžu dohledat v elektronické podobě. Zjednodušeně - v podstatě to samé co pro povolení na dům plus ještě něco navíc. U nás to kromě povolení síťařů byla věcná břemena a smlouvy + smlouvy budoucí majitelů pozemků přes který to šlo. Souhlasný stanoviska od hasičů, hygieny, životního prostředí, smlouva se SČVK... Samotná kolaudace byla taky lahůdka. Povolení i kolaudaci jsme řešili sami, ale zpětně bych to asi nechala na firmě, co nám to realizovala
Odpovědět
@xhex A mohla bych se prosím zeptat, jak dlouho vám trvalo to vyřizování?
Odpovědět
Profilova fotka
Já už jsem to psala výše - Časově 2015 projekt, 2016 stavební povolení cca půl roku, 2018 realizace cca za týden hotovo (2017 nestíhali, soused se nemohl rozhodnout jestli chce taky přípojku a pak přišla zima) a 2019 kolaudace (kterou jsme aktivně řešili půl roku) @janany
Odpovědět
@xhex moc děkuji 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@aksile88 mate už prosím hotovo? Kolik vás to ve výsledku stalo? Budu rada, za jakékoli info. Ať mam představu. Také nás to čeká.
Odpovědět
To je šílené! 🙈🤦🏻‍♀️ Termíny, částky, komunikace s dotčenými institucemi .... My bychom potřebovali k napojení tak 250-300m! No snad bude paní úřednice trochu soudná a dostaneme povolení na studnu i ČOV. 🙏
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme vybudování kanalizace, vodovodního řádu a cesty řešili s městem, samozřejmě spousta schůzek, pak to muselo projít přes radu, 2 měsíce na vývěsce, pak se řešili námitky, no samotné schválení trvalo docela dlouho. Museli jsme zaplatit projektanta, který spolupracuje s městem, projekt se vším všudy 130 tis. (r. 2019). Část kanalizace a vody dělalo město na své náklady, my museli dodělat zbylých cca 80 m. Realizovala firma (tuším, že kvůli šachtě by to ani jinak nešlo), cena celkem 420 tis. (r. 2021) i s vyřízením všech papírů, výstavba trvala 2-3 týdny. Bylo nám řečeno, ať nepočítáme s tím, že nám za měsíc poteče voda, že to prostě hned nepustí. Na úřadech se ale domluvili a prý problémy dělat nebudou... Jsme na to naštěstí 3 stavebníci, takže výsledná cena není tak hrozná, ještě ale budeme dělat cestu 😞 Jako samostatný stavebník bych do toho z finančního hlediska rozhodně nešla. Nedovedu si ani představit vyřizovat všechny potřebné dokumenty jak k realizaci, tak ke kolaudaci, jsem ráda, že to za nás udělala firma.
Odpovědět
@venouska 😢😢😢 definitivně zamítnuta ČOV i studna. V tuto chvíli jsou kolem nás sice pozemky, kde by do budoucna mohly být domy, ale aktuálně jsme na to sami. Nakonec by byla vzdálenost cca něco přes 200m. Ale ve chvíli, kdy jsme si stanovili rozpočet na stavbu, studnu a ČOV tak, abychom to zvládli, nás jedna nerudná bába brutálně srazila na kolena. Potřebovala bych nějaký tip na zázrak jak z toho elegantně ven. 😞
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, chtel jsem se zeptat, zda má někdo nějakou firmu na doporučení ohledně inženýrských sítí? ( VODA,KANALIZACE, DEŠŤOVÁ VODA) chceme udělat prodloužení řadu cca 50-60m a zasíťovat 3 Pozemky ale ty ceny co se ke mě dostali jsou šílené 😄 jedna firma 800.000Kč další 500.000Kč A obec pomoc nechce údajně proto že parcely jsou za cedulí Obce Vysočina-Dobronín Děkuji za rady/doporučení 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?