Rozdělení a darování pozemku

Dobrý den, prosím o radu. Otec chce darovat na polovinu pozemek mně a mé sestře. Já bych ale ráda darovala svou polovinu již nyní synovi a jeho ženě. Je tedy správný postup a pořadí kroků? 1) Nejprve zažádat na stavebním úřadě o souhlas s rozdělením pozemku - musí otec (= vlastník pozemku) nebo mohu já? 2) Nechat udělat geodetem geometrický plán - musí otec (= vlastník) nebo mohu já? Nebo je nejprve třeba mít geom. plán a ten se předloží st. úřadu? 3) Sepsat darovací smlouvu - může otec rovnou darovat 1/2 sestře a "mou" polovinu mému synovi a jeho ženě = SJM nebo podílové vlastnictví (tak, aby mohli žádat společně o hypotéku na budoucí stavbu na pozemku). Pokud to jde, co je lepší? 4) Dát návrh na vklad do katastru s doložením geometrického plánu a darovací smlouvy - mohu já? Moc děkuji za pomoc.
Odpovědět
Já nechal vypracovat a ověřit geometrický plán, smlouvu o převodu vlastnictví. Poté jsem potřeboval potvrzení obce o příjezdových cestách na dělené pozemky. Všechny tyto dokumenty spolu s žádostí o dělení pozemků jsem podal na stavební úřad. Stavební úřad má 30 denní lhůtu na vyjádření. Po obdržení souhlasného stanoviska jsem tedy podal na katastru návrh na vklad ( je třeba doložit návrh na vklad, geometrický plán, úředně ověřenou darovací smlouvu, souhlas stavebního úřadu a 2000kč).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?