Sjezd k pozemku a věcné břemeno

Profilova fotka
Dobrý den, řešil jste prosím někdo s obcí věcné břemeno na sjezd na pozemek? Máme od obce povolení k vybudování sjezdu z komunikace k našemu pozemku. Sjezd (cca 10 m.) vybudujeme na obecním pozemku(travní porost). Pro čerpání hypotéky však po nás banka vyžaduje zapsání věcného břemene na sjezd. Řešil prosím někdo tento problém s obcí? Děkuji.
Odpovědět
@chumovic Dobry den, asi jiz pisi pozde, ale zaciname resit stejny problem v Praze Uhrinevsi. Vyjezd na komunikaci pres pas obecniho pozemku. Chteji po nas geometricky vymer a znalecky odhad pro sepsani smlouvy na kazastr. Budu rada za jakekoli informace.
Odpovědět
@manovo72 Tak my máme vjezd na pozemek taky přes obecní pozemek (cca 2m) a jediný, co jsem řešil, byl souhlas obce s vybudováním vjezdu. Banka po nás nic nechtěla.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, možná už píši pozdě, ale my jsme to kvůli bance řešili též. Některá banka to chce, jiná ne. Sousedi to např. nepotřebovali. Ale nebyl s tím problém. Náš přístup je na soukromé cestě, takže se udělala smlouva, podepsal majitel (u Vás obec) a my. A odneslo se na katastr. Tak to bude asi stejne. Je to už delší dobu, ale na katastru se asi platila 1000 a podpisy se ověřily na OU.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Řeším stejný problém - dle smlouvy o smlouvě budoucí chtějí geometrický plán a odhad věcného břemene. Na moje náklady. Mám kopii geometrického plánu z katastru nemovitostí z roku 2015, ze smlouvy sousedů, stejné břemeno, ale nelze použit. Mám na plánu jména, ale nejdou dohledat kontakty. Kolik jste za plán a odhad platili? díky
Odpovědět
@hankade Dobry den, jsme v pulce zarizovani. Geometricke zamereni bylo ca 7000 kc. Znalecky posudek je ve fazi zpracovavani, tak konecnou cenu jeste nevim. Predpokladam, ze bude podobna G. zamereni. Pro nas na tom bylo nejtezsi nekoho, kdo tyto veci zpracuje vubec sehnat..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?