Sleva u úzkého pozemku

Profilova fotka
Zdravím, jsme před významným životním rozhodnutím - koupě pozemku. Chtěl bych poprosit o názory, cokoliv. Pozemek je lichoběžníkový - uliční šíře na jedné straně je 8m a pak se mírně zvyšuje až na 20m. Nicméně předběžně jsem se bavil s OÚP že by nás pustili do 25m hloubky, kde se dostáváme na cca 11m šíře. Myslíte, že dá v "nudli" 7-8m důstojně žít bez nějakých významných kompromisů? Těch 7-8m se opírá o to, že by nám soused dovolil stavět 2m od hranice pozemku a z druhé strany je pak pozemek obecní, kde starosta říká totéž(2m). Jedna věc je nudlovitý domek, ale pak další - poskytují ty 2m aspoň nějaké soukromí? A dále, z druhé strany, na obecním pozemku, je dětské hřiště. Šli byste do toho? Vůbec si nedovedu představit, jaký by to představovalo hluk. Přes den jsme v práci, tak by to snad tolik nevadilo. Chápu, že všechno je otázka ceny a tady je právě ta potíž. Pozemek se při přepočtu na m2 v podstatě pohybuje na cenách obvyklých v té lokalitě, tak by mě zajímalo, do jaké míry by se výše zmíněné "slabiny" pozemku(úzký, hřiště vedle) mělo promítnout do ceny? Máme zkusit slevu 10%, 20%? děkuji za jakýkoliv názor
Odpovědět
@jan_marecek No ve slevě možná to uhrát, ale tak přesto to je blbost, to si tam postavíte leda maringotku a to si srandu nedělám
Odpovědět
Ty 2 metry odstup je za predpokladu, ze z tech boku nebudete mit okna obytnych mistnosti. Je to pro vas prijatelne?
Odpovědět
Profilova fotka
a platí to, i když v protější stěně žádná okna nejsou? Ono totiž kdybychom začali stavět až v 25m hloubky pozemku, tak tam mají sousedi jen bazén, tak jsem myslel, že tam tam podmínka neplatí(když tam žádná stěna není). Protože třeba sousedovi to evidentně klaplo. Na té straně, kterou má i on 2m od "našeho" pozemku, totiž okna má
Odpovědět
@jan_marecek A kdy stavel? Vy jste prisli posledni, takze bohuzel mate nejhorsi podminky. Pocita se to proste jako nejkratsi vzdalenost od okolnich domu.
Odpovědět
Nechci Vás od toho zrazovat, ale promyslete si to opravdu pořádně. Je to opravdu úzký pozemek a dva metry odstupové nejsou fakt nic moc. Navíc berte v potaz i to dětské hřiště - nepíšete, jestli je to hřiště kam je omezený vstup např. jen v době provozu školky, školy, ale pokud je tam volný vstup odpoledne, i o víkendech... Přijdete z práce, budete se chtít sednout na terasu, udělat kávu - čaj, prostě trochu toho klidu a vedle si budou třeba děti kopat míčem. Já za sebe bych do toho nešel. Ale vemte si papír - udělejte si tam dvě kolonky - plus a mínus a pište, pak vyhodnoťte a uvidíte co Vám vyjde. Jestliže píšete, že pozemek je za cenu obvyklou, tak nevím, to by musela být fakt výrazně dobrá koupě aby do toho člověk šel...
Odpovědět
Tak pokud je to pozemek v Praze a sleva bude 3 mio se stavbou za 4 mio, tak by se o tom dalo uvažovat. V jiném případě by sleva z obvykle ceny v řádu stotisicu u stavby za několik mio postradala význam.
Odpovědět
@martin_s to je logika, takže třeba sleva 100tis je nanic? 😉
Odpovědět
Máme patrový dům široký 7m a necítíme se nijak omezeně, ani jako v maringotce. Nicméně nepíšeš, jak je celkově ten pozemek velký. Totiž 2m od souseda není zrovna moc. To jsou dva větší kroky.....Takže pokud je to větší pozemek a je se kde "schovat" na zahradě a dům situovat tak, že vás soused nebude mít pořád na dlani, proč ne. Asi taky záleží, jak moc jste na tohle citliví. Někdo má potřebu být totálně neviditelný a to tady asi nepůjde. Dětské hřiště určitě nebude využívané jen dopoledne o šedním dnu. Předpokládám i o víkendech. A zase záleží, jak to máte nastavené. Slevu můžete zkusit ukecat vždycky, ale taky jde o to, jak je to s pozemky v místě. Jestli má ten člověk víc možností prodat, nic vám nesleví, naopak, jestli se mu to dlouhodobě nedaří, třeba bude rád, že se toho zbaví.
Odpovědět
To záleží jaký hřiště. Něco jiného je hřiště řekněme dál od centra, kam chodí pár maminek dopoledne a od šesti je tam klid. Něco jiného je hřiště v hustší zástavbě, kde je hluk celý den a po večerech tam vysedávaj puboši. Ale přiznám se, že by mě to asi samo o sobě úplně neodradilo. Pozemek - zkonzultovala bych s architektem, jestli se tam dá něco vymyslet a co, než bych koupila. Na takhle neobvyklý pozemek opravdu počítejte s architektem, aby se něco kloudného vymyslelo.
Odpovědět
To dětský hřiště bude opruz (dá se ale asi zvyknout), nevím co se jiného nabízí, ale pokud je něco jinde, tak tohle bych nekupovala. Mluvím z vlastní zkušenosti... pozemek máme asi 50m od volejbalového hřiště a je to slyšet, navíc je tam i tenis 3 kurty a multifunčkní kde hrajou třeba nohejbal nebo si kluci kopou na bránu. Vzhledem k současným cenám a nabídce (praha) ale zůstaneme, pozemek je jinak na velmi hezkém až by se dalo říct luxusním místě.
Odpovědět
Profilova fotka
@jan_marecek Pokud vám můžu poradit, hledejte dál. Pozemky ve tvaru nudle se na výstavbu normálního domu nehodí.
Odpovědět
Je hřiště a hřiště, nedaleko nás na hřišti většinou ani noha, zato ze tří stran zahrady s bazény a dětičky školního věku, to byl zvlášť letos mazec. Ale u vás bych se spíš obávala co na to soused pokud se posunete dozadu na úroveň jeho zahrady a soukromí, okna na jeho stranu sotva přijme s nadšením.
Odpovědět
Článek se načítá
@iveta_89 samozřejmě je sleva 100 tis na nic. Postavíte tam dům za x mio a tímto místem je to úplně degradovano, tudíž je 100 tis sleva směšná částka.
Odpovědět
Profilova fotka
Počkat počkat, on mi může soused zakázat mít okna směrem do jeho zahrady(což je JV - tedy nejlepší orientace), když mi OúP dovolí stavět až tam, kde končí jeho barák? Pak přece naproti oknům nebude žádná zeď, tak je mi divné, že by mi mohl mluvit do oken. Jinak pozemek je lichoběžník 95m dlouhý 7,5m na jedné straně a 20m na druhé straně široký. Kdybych tam, kde končí jeho barák začal nějakou technickou místností/garáží nebo tak něco(bez oken) a pak na to napojil hlavní stavbu, tak bych se dostal s tou hlavní stavbou na nějakých 8m šířky. Jednou větou - když má soused někde na jeho pozemku libovolný "cíp" baráku s okny namířený směrem k nám ve vzdálenosti 2m od hranice pozemku, tak to pak znamená, že nemůžeme mít nikde na baráku okna tím směrem? A nebo to platí jen po konec jeho baráku a pak už je to jedno? původně jsem to tady nechtěl dávat, ale ať to máte všechno. Pozemek je tady https://mapy.cz/s/konejohoge od sousedova plotu až po ty stromy vpravo. Momentálně za to chtějí 5,2 mio(4100kč/m2) což je samozřejmě blbost, ale kdybychom se dostali někde na 3000kč/m2, což je s provizí 4 mio, tak by to pro nás začalo být zajímavé. Kolem Brna se nikde na podobnou cenu nemáme šanci dostat
Odpovědět
@jan_marecek Rajhradice znám, v Rajhradě a pak Brně jsem asi 5 let bydlel služebně cca 2012-2017, docela masakr ceny, já tam i chtěl zůstat a měl vyhlídnutej jeden pozemek, koukám dodnes ho majitel drží 🙂 Myslím si že ten odstup se dá v tomto případě vysvětlit jako kružnice 7 m od jeho rohového okna, v tom prostoru by nemělo být okno od vás. Já to našel za 5mil https://www.sreality.cz/detail/prodej...
Odpovědět
tohle je masakr https://www.sreality.cz/detail/prodej...
Odpovědět
Profilova fotka
@thea2b jo jo, to je on. Já to tady nechtěl dávat přímo. S provizí je to 5,2. Ale to je nonsense.. zadal jsem to odhadci, tak jsem zvědav, kolik řekne. a.d. 7m kružnice - to jsem si právě taky říkal, že by to tak nějak mělo být. No zkusím zavolat na stavební úřad
Odpovědět
Nemyslím si, že je to nutné tady vypálit ty stránky, když autor nechtěl. Honzo, to si musíte ujasnit. Vy už máte děti? Třeba když je žena na mateřské, uspává děti, venku mohou vřískat děti z hřiště - co to je za hřiště? Mi by asi vadilo, že tam může být "provoz", lidi sedí, čumí. Ale každý to máme jinak, dá se dá plot samozřejmě, pak už jen ten hluk a jestli Vám nevadí. Vše je o kompromisech, jestli tam jde umístit dům, který se vám líbí, tak proč ne 🙂 Ty ceny tam jsou šílené a jestli hledáte dlouho. My šli taky do kompromisu, i když ostatní to nechápou.
Odpovědět
Já bych se té šířky nebála, to spíše toho hřiště. Vím, jaké problémy má naše vesnice s dětským hřištěm. Kamarádka bydlející hned vedle je nešťastná:ve dne řeší, že jí děti hází kamení přes plot na zahradu a čůrají na plot, večer řeší ožralé puberťáky, co se tam chodí,, pobavit". Pokud byste se ale dostali na tu cenu, o které píšete, pak bych já o tom pozemku rozhodně uvažovala. S pomocí architekta by to mohlo být fajn. Za plnou, nyní požadovanou cenu bych to nechala někomu jinému a zkusila počkat.
Odpovědět
@thea2b Ano, je to kruznice.
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji všem.. děti ještě nemáme, ale jsou v procesu 🙂 no, uvidíme, jestli nám nějak s cenou cuknou. V dnešní době tržní situace úplně nenahrává kupujícím
Odpovědět
Ta vysoká cena je daná množstvím metrů čtverečních (asi 1250 m2). Jenže tak velká plocha stejně nemá v tomto případě ten efekt a užitek, jak bych si u velkého pozemku představoval. Pokud najdete pozemek, který bude tvarově i místem lepším, tak Vám může stačit 800m2 a užitek, soukromí bude lepší. Cena pak může být o 1/3 nižší.
Odpovědět
@martin_s ideální pozemek jak na to koukám, pak cena bude tak 2nasobna a vice za m2...
Odpovědět
Profilova fotka
A trochu mimo téma - nemáte náhodou kontakt na rozumného projektanta, který by v rámci placené konzultace byl schopen říct: "ale jo, něco bychom tady i vymysleli, případně nevymysleli"? Jsme z toho docela unavení. Chvíli jsme pro, chvíli zase proti. Zlatý byt teda
Odpovědět
@jan_marecek takovej roztomilej architekt z Brna je Svatopluk Sládeček http://www.newwork.cz/
Odpovědět
Já bych do toho osobně nešel. Pozemek je něco, co s Vámi zůstane desítky let a zrovna tento má těch nevýhod mraky (sousedův dům blízko, omezení ze dvou stran, zužování směrem k příjezdu, cena...). Fakt si to dobře rozmyslete a nenechte se rozkývat tím, že byste museli zase hledat od začátku. Dvakrát měř, jednou řež. My to řešili před časem, vzdali jsme se blízkosti Brna a stěhujem se ke Zlínu (před časem jsem to psal někde tady v jiném vlákně). Fakt radši za stejnou cenu skoro vilu ve Zlíně s velkým pozemkem, než tuhle nudli u Brna 🙂 Ty brněnské ceny jsou opravdu ohromující ve srovnání třeba s pár náhodnými co jsem teď našel https://www.dum1.cz/o/14ivpozw
Odpovědět
Profilova fotka
@vlasach no je to tak.. navíc jsme byli za sousedy a ti se vyjádřili, že nám povolí jen to, co jim nebude stínit na jejich dům. Což je trochu těžké, když libovolná stavba chtě nechtě zaclánět bude. Takže jsme se na ten pozemek opravdu vykašlali a jsme zase na začátku. Nikdy by mě nenapadlo, že budeme rok hledat jen pozemek
Odpovědět
Profilova fotka
@jan_marecek Já osobně jsem hledal pro nás vhodný pozemek dva roky, časem se něco najde :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?