Stavební pozemek do 12m

Zdravím Vás, chtěl bych postavit RD na zahradě mých rodičů, šířka pozemku je 11,9m. Jednalo by se nejspíše o dřevostavbu s podkrovím. Ideální šířka 7,5m. Na levé straně pozemku má postaven rodinný dům (dřevostavbu) soused. Rok výstavby 2012. Je postaven cca 1,8m od hranice pozemku u jednoho výčnělku domu je to pouze 1m od hranice pozemku. Okna na straně ke mě nemá. Druhá strana je v katastru vedena jako zahrada kde je umístěno pole (vlastní ho soused), které má pronajato místní družstvo. Jsem schopen se se sousedy domluvit na 2m odstupech zamýšleného RD, tudíž mi vychází šířka RD 7,9m. To by mohlo být tak akorát. Tolik moje teorie. Je vůbec reálné takový RD postavit? Nebude po mě chtít stavební úřad odstupy 3,5m od hranice pozemku? Nenaskytne se problém, pokud má soused část výčnělku domu cca 1m od hranice pozemku? Rozestup obou domů by byl v tomto případě jen 3m. Budu smět umístit okna na stranu k poli, pokud bude odstup jen 2m? Díky za vaše tipy a rady
Odpovědět
@toms22 Jak je ten pozemek parc. c. 225 vedeny v uzemnim planu? Ma vas pozemek parc. c. 224 v uzemnim planu nejake podminky zastavenosti?
Odpovědět
Je to možné po domluvě se sousedem. Nechápu proč se ptáš lidí tu a nezajdes si na SÚ a zeptám se souseda. Tu to nikdo za Tebe nevyřeší.
Odpovědět
@puhelin Teď se na to dívám, ani jeden pozemek není umístěn v územním plánu jako zastavěné/zastavitelné plochy, ale jako plochy zeleně soukromé a vyhrazené. Tudíž bude nutná změna územního plánu.
Odpovědět
@toms22 Stacil by ten rodicu 224. Ten sousedni 225 je naopak vyhodnejsi, ze pro bydleni neni. Nemusite brat ohled na budouciho obyvatele a okna si tam date klidne francouzska pro vyhled 🙂 Ale zmenu pocitejte tak ve vyhledu 5 let 😞
Odpovědět
No a co stanovený rozestup domů od sebe - tzn. 7,5 m, což je vyžadováno s ohledem na požární předpisy. To bude při rozestupu od hranice pozemku s domem souseda dodrženo ? Jinak rozměrové šířka domu by šla - budeme stavět dvoj RD - celkový rozměr domu 14 x 10 m, tudíž jeden dům je rozměru 7 x 10. Dům je patrový a rozměrově nám to bohatě postačí.
Odpovědět
@franti_p No právě že nebude, proto se tu ptám. V extrémním případě to budou jen 3 metry, protože má výklenek domu 1m od hranice pozemku.
Odpovědět
@toms22 Muzete mit minimalne 4 metry (oba domy na te strane musi byt bez oken obytnych mistnosti).
Odpovědět
@franti_p Je to 7 metrů 4 metry v případě, ze oba domy tam nemají okna obytných místnosti. Jsou tam možné výjimky, ale pokud stavíte na "zelené louce",nepočítal bych s nimi.
Odpovědět
@mp77 Kdyby vedle byla plocha nestavebni, pak se tak blizko umoznuje. Neni nutny brat ohled na neco, co nevime, jestli vubec bude.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?