Zaměření pozemku. Jak na to? A cca cena?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte všichni mohli byste mi někdo prosím poradit? Koupili jsme pozemek a chceme si ho nechat nejdříve zaměřit. Nemáte někdo zkušenosti s cenou? Děkuji za každé info. :-N
Odpovědět
1
2
Dobrý den, trochu jsem brouzdal po internetu, našel jsem na toto téma zajímavý článek, viz. odkaz níže. Vůbec bych se ale nebál kontaktovat s těmito dotazy přímo geodeta, určitě rád poskytne bezplatné průvodní informace. Nevím, zda se také pohybujete na severní Moravě, jako jedna z diskutujících, každopádně z této oblasti mohu doporučit třeba http://www.geohs.cz/kontakt.php článek: http://www.ceskestavby.cz/clanky/kdy-...
Odpovědět
Profilova fotka
@romelu clanek OK jen rozestavene stavby uz do katastru zapisovat nelze
Odpovědět
zdravím,koupili jsme pozemek 2000m2 a chceme do budoucna stavět.Volal mi geotet a zaměření pozemku na plot nás bude stát 2800,-.Teplice Ustecký kraj
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
tak geodet nakonec stal 2000,kč.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@ivanka4444 mohla byste mi poslat kontakt, prosím? Do IP.
Odpovědět
@barakara Pokud se jedná "jen" o zaměření na plot, tak bych se zkusil obejít bez geodeta. Stejně jeho služeb i později ještě minimálně 2x využijete (a zaplatíte). Zkuste si na mapě v katastru na netu najít váš pozemek a na jeho hranicích pak budou jistě vyznačeny nějaké body, které by v terénu měly odpovídat nějakým fyzickým značkám. Ničení a poškozování značek je trestné a tak by tam měly být. Udělejte si výpravu na svůj pozemek a z hledání značek třeba hru na hledání kešek. :-) A za ušetřené peníze …
Odpovědět
@jiri_1477 @barakara my si nechali hranice pozemku zamerit pri finalnim zamerovani stavby pro katastr. S geometrickym planem nas to dohromady vyjde na 5tis
Odpovědět
@jiri_1477 tak to si myslim co píšete, je to totální blbost. Zrovna kdyz bude potřebovat vymerit pozemek na plot, tak práve proto jej potřebuju vymerit presne, abych nemusela plot bourat. V dnesni dobe nejsou geometricke sluzby tak extra drahe, myslim ze tyto výdaje, jsou v porovnani s ostatnimi polozkami na stavbe, ty nejmensi. Pisi to z vlastni zkusenosti, manzel je geodet a obcas s nim chodim merit.
Odpovědět
@sarus87 Nu, souhlasím, za tyto služby to opravdu žádný "ranec" nebývá, ale na druhou stranu je při stavbě každá koruna dobrá. A vidíte, já se tou totální blbostí řídil už na třech pozemcích a zatím jsem žádný z postavených plotů bourat nemusel. A pokud máte doma geodeta, tak jistě víte, že značky v terénu jsou docela běžná a přesná záležitost, kterou i ten geodet při měřeních jistě využívá/kontroluje.
Odpovědět
Profilova fotka
@jiri_1477 jo jo nekdy je ta presnost i lepsi nez 3 metry :-)
Odpovědět
Zdravím všechny, jen si zde odložím informaci pro budoucí tazatele. Kolik stojí geodet? Sháněl jsem geodeta pro výškopis a polohopis na budoucí stavbu, pozemek cca 15 km od Brna, výměra 800 m2, džungle ve svahu. Jeden geodet si řekl 5.500 Kč, druhý 4.500 bez DPH. Nakonec se mi ozvali i dva za 2.500 Kč, takže tolik asi k cenám.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobry den, můžete mi prosím poradit. Chceme na rekreačním objektu přistavovat koupelnu. Malý prostor cca 2*4 m. Musím mít zaměření od geodeta? děkuji
Odpovědět
Dobrý den, pokud nepřesáhne vaše stávajicí chata 25m2, včetně té koupelny tak mit nemusíte. A jestli je to více metru,tak už se musí počítat se stavebním povolením. Ale to se zajděte zeptat na stavební úřad kam spadáte. Nebo emajlem pošlete dotaz a oni do 30 dnů musí odpovědet. V dnešní době maj drony které mapují terén a kdo má na černo stavbu, nebo na pevno něco přistavené tak se platí velké pokuty. 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Zdravím, může mi někdo poradit prosím. Máme pozemek a barák. Vedle manžela má pozemek teta. Teď to prodávají a není to oplocené my chceme pro kontrolu nechat příměřít nás pozemek at náhodou nedojde k tomu, že prodají kousek našeho pozemku. Kolik stojí vyměření pro kontrolu našeho pozemku ať máme jistotu, že je to vše v pořádku. A dále si kolem plot nebo kolíky. Děkuji Lenka
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím má někdo tel číslo na geodeta který vymeri. Levně? Děkuji Ostrava Hrabová
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka_stuskova nepíšeš, odkud jsi, aby ten geodet nejezdil přes půl republiky. Seznam najdeš na internetu nebo se můžeš zeptat na nejbližším katastrálním úřadě. Vybereš si několik a poptáš cenu. My jsme (již dávno, kolem 20 let) nechávali vyměřit hranice o délce asi 400 metrů a stálo to asi 12 000,- Kč
Odpovědět
@lenka_stuskova pokud chcete přeměřit pouze pro vaši kontrolu bez oficiálního výstupu z měření tak to nebude nic drahého /jak se říká za flašku a cestu/, v rodině máme geodeta a vím, že takováto přeměření chodí dělat.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den,chtel bych vás poprosit o radu.Na obrázku jsou vyznačeny zelené mé 2 pozemky a červene jsou označeny pozemky,které odkupuji od obce (jedná se o štěrkovou obecní cestu). Dokupuji vlastně 2 kousky z jedné a té samé cesty, ale jeden kousek bude připsán k 1.memu pozemku a druhá část k druhému mému pozemku. Takže bych se jen rád zeptal,jestli to bude znamenat 2samostatné vklady do katastru?děkuji
Odpovědět
@tomas_kulhan na 100% neviem, ale ta prijazdova cesta sa bude musiet rozdelit na dalsie dve casti. kazda dostane unikatne parcelne cislo. dve nove parcelne cisla = dve vklady na kataster
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_kulhan jsem si jistý ze ano my jsme třeba teď řešily pozemek a jen za blby papír od hypoteční banky jsme vkládaly na katastr spolu s návrhem a za ten papír plus navrh se platily 2000,- takže jakoby jeden vklad 1000,- a další 1000,- takže počítejte s tím ze to bude na dvakrát. Je to smutný ale je to tak a to my jsme ještě vymazávaly zástavní právo ze staré banky takže to se taky platilo už ani nevím kolik ale mám za to ze snad kolem 6 možná 8 tisíc jsme platily jen než se přepsal nás pozemek na nás a vyřídily se zástavní práva. 🤦‍♂️
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 díky za radu,myslel jsem si to. A z toho jednoho budu také navíc rusit zástau 🙃
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_kulhan No vida a hned to máte o další litr navíc, když jsme vyřizovali stavební povolení tak jsem si připadal jak večerníček 😄 ale co stojí to za to za ten klid ve svém. 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Dobry den. Chtel bych se zeptat a porosit o radu. Koupili jsme dum se zahradou, na ktere stoji zdeny zahradni domek cca 6x4m na orné půdě. Potrebujeme jej nechat zaměřit geodety a nechat zapsat. Jak nejlepe postupovat a na kolik takove zaměření vyjde +/- ? Děkuji za odpovědi
Odpovědět
@radim_mikulec najdi si geodeta, zavolej mu, řekni, co potřebuješ a zeptej se kolik za to bude chtít... 😄 za můj rodinný dům (6 bodů) chtěl cca 3700,- , ale nějak mi zapomněl dát vědět, že to má hotový a když sem mu po měsíci volal, co se děje, tak mi řekl, že si myslel, že už to dávno mám a dal mi 1000,- slevu nakonec 😄 😄 😄
Odpovědět
@radim_mikulec Zjistete si na katastralnim urade, co k tomu budete potrebovat. Mozna budou chtit i pasport, overeny stavebnim uradem. Tak at vite vse predem.
Odpovědět
Ahoj všem 🙂 trochu zavedu konverzaci jiným směrem. Potřebujeme zaměřit pouze přípojku vody, bohužel se to musí udělat hned, když bude přípojka vidět, než se zahrne zeminou, tudíž nemůžeme najednou zaměřit i dům- nebo můžeme? Jde o to, dům stojí, střecha sedlová na 2/3 domů hotová, atika na 1/3 domu pouze nedodělaná, ale na půdorysu dodělání atiky nic nezmění. Máme ale v projektu přístřešek na auto, není to pevná stavba, pouze zídka a přístřešek ukotvený do stěny domu, ale není hotový, resp ze solidarity k sousedům aby měli manipulační prostor u jejich stavby na sousedním pozemku. Je potřeba pro zaměření přístřešek mít hotový? Je mi jasné, že dvojí zaměření bude dvojí cena a rádi bychom se tomu vyhli. Díky moc za postřehy! M
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?