Zamítnutí změny ÚZEMNÍHO PLÁNU jak dále postupovat

Profilova fotka
Dobrý den, ve skratce: 9.12.2020 jsem podal návrh na změnu územního plánu zkráceným postupem, dále (ÚP) jelikož můj pozemek je veden jako plocha zeleně ostatní a specifické a požadoval jsme změnu na stavební parcelu, rozloha pozemku je 1446m2, nový územní plán byl vypracován v roce 2019, zde moje plocha stanovena k bydlení není, tedy cca v roce 2023 bude vyhodnocení, podal jsem žádost na obec se všemi náležitostmi a stanoviskami příslušných úřadů dle § 55a, obec tuto žádost podstoupilo městu (uezmnímu plánování) jež vydalo stanovisko, že onu změnu nedoporučuje, vzhledem k tomu, že je dostatek zastavitelných ploch, ale jak víme obec se nemusí zřizovatele ÚP držet, avšak obec vydala stejné zamítavé stanovisko jako zřizovatel ÚP. Prosím jak bych měl dále postupovat, pokud by chyběly jakékoli informace pro vaši odpověd, neváhejte mě kontaktovat na 2005@seznam.cz. Předem děkuji za odpověd. S pozdravem J.P
Odpovědět
Profilova fotka
Zmena územního plánu není nároková, takže pokud na obci nechtějí změnu, nemusí ji schválit.
Odpovědět
Profilova fotka
Zkusit to v roce 2023 znovu. Třeba se to jednou podaří. 2022 budou obecní volby, tak ideálně založit stranu, vyhrát volby, ať máte v zastupitelstvu většinu a pak šance na úspěch o něco vzroste 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za rady, nic co bych nevěděl, ale něco co by opravdu mohlo zabrat? Nebo je to opravdu takováto byrokracie, že prostě přeze rozhodnutí obce vlak nejede? 😄 Díky
Odpovědět
Bohužel vždy záleží na rozhodnutí úřadu o změně územního plánu. A přes to bohužel vlak nejede. Nám už 3xzamítli změnu z orné půdy na trvalé travnatý porost. Jednalo se nám o sceleni pozemku ohledně oplocení, stavbu hospodářské budovy atd.Znova čekáme jestli to projde. Nezbývá než pořád dokola podávat žádost a čekat že se to změní. Snad se vám to podaří.
Odpovědět
Naše obec měla nadbytek stavebních míst a z toho titulu chtěli zamítnout změnu ÚP. Argumentovali jsme tím že stavební místa jsou, ale nepřipravuje se na nich žádná činnost - většina jich byla zakoupena spekulativně - a vypadá to že projde změna s tím že vzniknou nová stavební místa, na úkor těch starých, která se změní na zahrady. Bylo nás ale více a podávali jsme návrh na změnu ÚPD společně. Celé řízení se teď tedy zastavilo kvůli kovidu, ale vypadá to že nakonec to nějak dopadne. Urychlit ani protlačit to ale nejde, je potřeba dobře vycházet s městskou radou a zastupitelstvem.
Odpovědět
Profilova fotka
tady nezbyde asi nic jiného, než se začít kamarádit se zastupiteli obce, zásobovat je pravidelně domácí pálenkou/vínem apod. A v 2023 to pak vyjde 😉 Znám lidi, kteří přesně takhle nakonec změnu územního plánu prosadili a to asi 2 roky po nově vydaném územním plánu v místě, kde se to dělá jednou za 10 let.
Odpovědět
Profilova fotka
😄 každá rada dobrá, moc vám děkuji lidičky a čekám na další.. super web
Odpovědět
Profilova fotka
V podstatě je jasné jak musím postupovat dále.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?