Zarovnání pozemku, Svažitý terén

Dobrý den, vlastníme pozemek o rozloze 700 m2 (30x20), který je situován do svahu. Máme v plánu postavit si RD a proto musíme nejprve pozemek upravit. Premysleli jsme o možnosti jít o metr až metr a půl do hloubky okolo sousedovic plotu (30 m), kde použijeme betonové zdivo, které by mělo půdu udržet. poté část hlíny převést na druhou stranu pozemku a část odvést. Nutno dodat, ze zemina je víceméně kamenitá (poblíž lomu). Bohužel jsem v dané problematice úplný amatér a neumím ani malinko odhadnout cenu. Je mi jasné že dle mé charakteristiky nemůže nikdo říci přesnou cenu, ale alespoň orientační. Děkuji za všechny případně komentáře.
Odpovědět
@nika9656 Mám bagristu, který bagruje o víkendech mimo svou pracovní dobu a loni chtěl 600 Kč/h. Před stavbou domu jsem si nechal seškrábnout plochu cca 15 x 20, kterou převáželi tatrovkou vedle na pozemek. Celkové jim to trvalo cca 6 - 7 hodin (seškrábnul ještě prijezdovku 40m a parkovací stání), celkově i s Tatrou mě to stálo cca 7000. Záleží jak výkonný je bagr a šikovný bagrista. Máme zeminu také sterkopisek a občas vytáhl balvany velikosti pračky.
Odpovědět
Hezký den, u nás letos bagrista chtěl za menší bagr a auto s vleckou kterou to pak odvážel na druhou stranu pozemku cca 950 Kč za hodinu. Poptávala jsem i dalšího v okolí a cena byla stejná. Teď řeším převoz hlíny pryč z pozemku a Tatra s větším bagrem tak 1500 na hodinu.
Odpovědět
@specnaz84 děkuji za info i za foto, zarovnání to bude na větší ploše, ale podle všeho bychom se tedy mohli do 20 tisic vejít.
Odpovědět
A co na to soused a jeho plot? A počítáte i s cenou opěrných zdí?
Odpovědět
@jiri_1477 soused je naštěstí moje máma, takže doufám, že v rámci mého štěstí nebude mít nic proti. 😀 a opěrné zdi samozřejmě do ceny 20 tisíc nepočítám. Předpokládám, ze opěrné zdi do výše cca 1 metr a šířky 30 metrů, vyjdou na 30 tisíc (alespoň doufám).
Odpovědět
@nika9656 Záleží jak se udělá, jestli na sucho bez základového pasu, svisle nebo uskočená patra, odvod vody, hydroizolace atd. Pak ta cena muže být 30, ale i 70
Odpovědět
@specnaz84 samozřejmě přesně nevím, co bude potřeba a co nikoli, ale spíše by se jednalo a opěrnou zeď v celku bez pater či uskoceni. Zda bude potřeba odvod vody či hydroizolace vůbec nevím, ale jelikož se jedná pouze o jedem metr výšky, tak doufám, že bude cena blíže těm 30.
Odpovědět
😊😊🙊 tak to mě rozesmálo, pardon. Teď vážně, my máme svažitý pozemek, na něm postavený bungalov. Rozhodli jsme se jít s domem po běžnou úroveň terénu, dům je níže cca o 1,5m. Aby svah nezkoušel prvni jsme odkopali zeminu, cca 50 Tater, následně postavili 20m dlouhou a 2,20m vysokou 40cm širokou opěrnou zeď že 7000kg železa, která svah drží. Komplet ji odizolovali od vody a následně z druhé strany opět navrhli kameni a zeminu. Celá tato sranda stála 800 000. A to podotýkám, že nám stavěla firma od známého a měli výrazné slevy. Samozřejmě jsme mohli postavit tak, že zásypem svah a dům postavíme na náspu, ale chtěli jsme něco, co budeme mít jen my a co bude zapadat do prostředí. Držím pěsti, ať se aspoň trošičku přiblížit vaší očekávané sumě.
Odpovědět
Profilova fotka
@nika9656 Asi bych začal u projektanta, který provede nějaký smysluplný návrh jak by to celé mohlo vypadat se zohledněním všech aspektů ( výšky, odvod vody, statika atd.) a pak se dá něco plánovat. Z vašeho popisu není bohužel vůbec jasné co si představit pod pojmem svah atd.
Odpovědět
@nika9656 Máte svah, ani neuvažujte o tom že byste za opěrnou stěnu nedal štěrkový drenážní pás pro odvod vody a trubku pod patu stěny Jinak vám to za deset roků mrazy a sucha posunou. Pokud to bude svépomocí, tipnul bych si že se dostanete někam k 50K, dodavatelsky neumím odhadnout přesně, ale nástřel tak 80-100. Něco můžete ušetřít na betonových blocích pokud to nebude pohledové a použijete obyčejné ZB, ale ten vzhled je vesměs nevábný.
Odpovědět
Všem děkuji za odpovědi a rady, uvidíme, jak to dopadne.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@specnaz84 Dobrý den, můžu poprosit o kontakt na pana bagristu? Děkuji!
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?