Zpevnění příjezdové cesty - budoucí zámková dlažba

7. lis 201930

Dobrý den, na jaře plánujeme začít se stavbou RD. K domu vede nezpevněná polní cesta (cca 200m), jejímž jsme částečným majitelem. Výhledově, za cca 2r, máme v plánu udělat na cestě zámkovou dlažbu. Na jaře ovšem bude k našemu pozemku jezdit těžká technika a proto jí chceme nyní nějak, co nejlevněji, zpevnit, aby bylo možné v budoucnu co nejjednodušším způsobem přestavět cestu na zámkovku. Máte tip co použít za materiál?

 • řešili jsme něco podobného a příjezdovku vysypali štěrkem. Nám šlo teda o sjezd z cesty na pozemek, který jsme potřebovali zpevnit, ale i srovnat (byl tam ,,hrb,,). Když u nás byl bagr, poprosili jsme bagristu, aby toto místo párkrát projel a uhutnil ho tak. Mixy to přežilo.

 • @6miska4 Pro úplnost musím dodat, že standardně stavební úřad vyžaduje vzdálenost stavby (nikoli hnacice pozemku) od zpevněné cesty max. 50 metrů a tak nevím jestli už máme povoleno, těch 200m by mohl být problém i z tohoto důvodu. 200m nezpevněné cesty je na zámkovku pořádný kus. Pokud by měla být široká cca 3m, je to 600m2 a šílená cena. Každopádně nejlepší, nejlevnější řešení je vytýčit trasu podle budoucí zámkovky, nechat na ní strhnout ornici a navozit cca 30 cm kameniva nebo strusky (levnější a stejně účinná varianta) frakce 16/32 nebo 32/64. Pod zámkovku by jste v budoudnu ten podklad stejně museli dát. Bude to pár aut a při té délce práce pro bagr se stržením a rozhrnutím na celý den a možná i víc. Auta vám to pak v průběhu stavby ujezdí, zhutní a máte prakticky připraveno.

 • @jiri_1477  Děkuji za tip. Asi to tak bude nejlepší. Ornici na cestě máme strhnutou, udělal to bagrista když pro celou ulici dělal IS. Info o vzdálenosti domu od cesty znám. U nás stačí mít pouze Územní rozhodnutí na cestu a pak Vám povolí stavbu RD. To jsem všechno letos zajistila sama. Na cestu je naštěstí 7 podílníků, takže to neplatíme samy. Zámkovku bohužel máme v regulačním plánu a je u nás ve vesnici u všech novostaveb. Hotovou cestu potřebujeme až ke kolaudaci domu. Nechceme dělat zámkovku hned, aby jí neponičila těžká technika. 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
  Cihly HELUZ zvyšují akustický komfort v bytech i kancelářích
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Archiv článků od partnerů