Jsem tady nový - mdrska

Profilova fotka
Ahoj, Povím Vám příběh, který mě dovedl až sem. Se ženou plánujeme pořídit si bydlení. Pojem bydlení byl však dlouho nedefinovaný. Začali jsme klasicky tím způsobem, že jsme okolo Brna začaly objíždět klasické stavby na prodej. Po zhruba deseti návštěvách jsme došli k závěru, že domy, které se nabízí vyjdou po opravách na neuvěřitelné peníze. Na jedné z návštěv nám kamarád co stavbám rozumí poradil ať se zkusíme podívat kolik stojí nové stavby. Jaké bylo mé překvapení když jsem zjistil, že nová stavba vyjde defacto levněji a ještě bude podle mých představ. Začal jsem tedy se zjišťováním co to celé obnáší. Zde musím odbočit a představit Vám svou povahu. Vždy se snažím být maximálně připraven na všechny možné alternativy, které mohou přijít. Schodou okolností jsem najel na stránky, kde byly i ceny srubů. Co jsem, ale viděl mě neuvěřitelně zarazilo. Ceny uvedené byly kolem 500 tisíc až milion. Později jsem zjistil, že se jednalo oo hrubou stavbu a finální cena je vždy vyšší. To neodpovídalo mé představě, že dům tohoto typu stojí cca 5milionů. Stavba na klíč poté vycházela zhruba podobně jako u klasického domu. V rámci své bakalářské práce jsem zpracovával téma Atmosférických iontů a jejich vliv na člověka. Součástí byla i studie o tom proč se jezdí na ozdravné pobyty do jeskyní apod. Je tedy jasné, že jakmile jsem našel možnost bydlet mimo klasický dům v něčem o čem jsem přesvědčem, že má blahodárné účinky na zdraví tak jsem začal opět na internetu hledat už o něco konkrétnější téma. A našel jsem vlákno na tomto fóru a to konkrétně toto: http://www.modrastrecha.cz/diskuse/te.... Zatím jsem na stránce 28 ze 150 a každý den postupuji o velký kus kupředu. Toto vlákno mi dalo k dispozici informace, které jsem potřeboval. Zkušenosti lidí, kteří se do tohoto podniku vrhli. Nikoli povídání firem, ale povídání z druhé strany. Zatím se tedy nalézám ve fázi "feasibility study". Postupně si zpracovávám dokument, ve kterém vedu v patrnosti věci, které je třeba zařídit. Na co si dát pozor a na co nezapomenout. Obecně věci, které mi pomohou se dobře rozhodnout. Ten dokument už má zhruba 100 stran. Ale ruku na srdce, každý z nás si dá velký pozor kam a jak peníze vloží. Martin
Odpovědět
@mdrska Zdravím Martine, vítám meti "dřevupropadlými". Přidal jsem si tě mezi přátele, ač jinak tyhle vychytávky nijak neoblibuju (vlastně ani nevím jak třeba na faceb. fungují - nejsem tam a očividně nikomu nechybím). Ale v této "komunitě" to samozřejmě posuzuji jinak... Oceňuju Tvé představení a vysvětlení jak a čím se zabýváš, co tě sem přivedlo a na čem pracuješ. Obdivuji styl a metodu, který máš - jsem poměrně jiné povahy i rozhodovacího stylu. Nevím ovšem, jestli v takovém turbulentním procesu jako je stavba tvá systematičnost přežije (nebo tvůj zdravý rozum - po srážce s pár úřady... :-D). Taky mne zaujalo tvé téma iontů v jeskyních - táta se v mládí v mnoha plazil a i díky němu jsem se třeba tady u nás v Chýnovské jeskyni podíval kam ne všichni... Taky jsme lezkli po skalách a vůbec jsem víceméně vyrůstal víc na venkově, a tak při výběru domu nám bylo bližší dřevo než všechny ty vaty a plasty ze kterých se dneska staví ty prefabrikované hrůzy plné plísní a prachu... Pokud bys měl nějaké bližší otázky, jsem k dispozici, ale neslibuju rychlou odpověď, jsa se ženou zaměstnán jedním odrostlejším a jedním zcela čerstvým potomkem. Kdybyste měli cestu na jih Čech, rádi vás uvítáme. Včera tu zrovna byl MaťoVorel z diskuze.... Tak mnoho zdaru! :-D Petr
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Také zdravím, Přátelé jsem tu pochopil jako možnost sdružit si lidičky, o kterých vím, že jsou ochotni poradit a jejich rady mají pro mě velkou cenu. Rozhodně souhlasím s tím, že reálný proces je něco jiného než studie. Zase na druhou stranu být určitým způsobem připraven je pro mě důležité, prostě z toho důvodu, že v dnešní době je nepřipravený člověk velmi často následně také smutný člověk. Prostě ho někdo obere. Zní to cynicky, ale stačí se kouknout občas na televizi. Zase na druhou stranu není mou ambici vystudovat stavařinu, jen kvůli tomu, že bych rád bydlel dobře a kvalitně. Jsem před koupí pozemku a čekám problémy s úřady. Ze slov lidí v diskusi, ale vím, že to nutně není pravidlem. Dále nás se ženou čeká rozhodnutí ohledně materiálu srubu / roubenky. Můj favorit je jasný. Pravěpodobně kolem něj denně chodíš. Cedr. Vím, že tam je ale vyšší cena. Nicméně nerad bych si pak vyčítal, že jsem si raději nepůjčil o par set tisíc víc a mohl jsem bydlet v tom co jsem chtěl. Vlastnosti toho dřeva jsou opravdu zajímavé. Narovinu. Nabízenou návštěvu jistě v budoucnu rádi využijeme neboť je pro mě naprosto klíčové vidět reálné funkční projekty a povídání od lidí, kteří tam bydlí. Pohádkám obchodníků se hrozně špatně věří. Martin
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Ahoj Peťo He, je to náhoda, ale když jsem tě viděl na živo, hlavou se mi mihlo - to je horolezec... 8-) Nechci ani domýšlet co si lidi myslí o mě, navíc je to ztráta času. Díky za exkurzi, můžu zodpovědně říct, že jsem značně nalomený co se týče podobného řešení vytápění, trochu jsem včera ještě plachtil a doplachtil jsem k ceně pana Vernera, hm. Pokud do toho nakonec půjdem, tak soláry asi budou muset chvíli počkat :-S. Budu muset sledovat dotační akce, jestli nějaké ještě budou, stejně se mi toto řešení pozdává nejvíc. ;-) Ještě jednou díky a pozdravuj rodinku. Ahoj
Odpovědět
Profilova fotka
Také bych rád přikombinoval soláry, ale podobně jako @vorelmato budou až v budoucnu. Ale rozhodně je asi dobré s nimi počítat už při vytváření projektu. Dotace jdou zatím úplně mimo mě a zdá se, že to je asi chyba. Nastuduji....
Odpovědět
@mdrska Ahoj Martin, vitam te na nasich strankach kde najdes urcite co potrebujes. Tvuj pribeh je velice zaujimavy tak se tesim na dalsi postup a samozrejme i na nejake tie albumy. Ak by si neco potreboval tak se mi ozvi do IP :)
Odpovědět
Profilova fotka
Všechno bude, všechno bude. Zatím bych však mohl fotit pouze obrazovku notebooku a knihy vedle něj. Počkám až budu mít zajímavější obrázky.
Odpovědět
@vorelmato Lessu zdar! Bývávalo, bývávalo... dneska už jen tak tak dolezu ke kamnům ... sakra lae že už k nim musím na začátku října ... inu glob, oteplování a jeho důsledky jsou tu! Co si lidé myslí o tobě ... no aniž bych viděl auto a někde početl co děláš, tak jsem tě posadil do lesa .... Ale znáš poučku: netrap se tím, co si o tobě myslí jiní, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty! 8-) My také měli soláry později -ale je dobré aspoň na ně mít natažené trubky po komínu (flexi nerez !) Kde žiješ, dotace ...... Měj se a ať ti to řeže! :-N PF
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska Zdarec, vítej ve světě srubolidí 8-) , musím opět říct, že už jsem tu někde říkal něco jako že nejlepší je jezdit po domečcích, mluvit s lidma, zajet sem tam do firmy kde to staví a následně studovat věci co tě zaujmou. Já též nemám 2x rád překvápka, ale zároveň jsem zvyklý řešit věci za pochodu (to není úchylka, ale nutnost), no momentálně ještě nestavíme a čekáme na projekt, tak je relativně čas rozmýšlet si co a jak - no a potom narazíš na lidi jako Petr a máš pocit, že nevíš nic :-D :-o he . On sice píše, že je jiné povahy a rozhodovacího stylu :-N , ale kecá - všechno to měl spočítané :-D :-D 8-) . No nic ve zlém chlapi, věřte že já jsem proti Vám pokus-omyl, no a proto sem píšu a už se nemůžu dočkat až budu moct řešit něco konkrétního s váma všema:-o Držte se plantážníci
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za přivítání. V životě jsem se naučil, že nemusíš umět všechno, ale musíš vědět, kde se zeptáš na to co nevíš. Důležité je vědět na co se zeptat a že se máš zeptat :). To je i důvod proč sepisuji tu svou beletrii. Vesměs je to kompilace všech konkrétních informací, které se nejen zde dozvídám. Kdo to nemá spočítané a jde stavět tak dle mého riskuje poměrně hodně. Rozhodně se těším, že sem postnu své úspěchy, ale i problémy, se kterými mi tu ledaskdo poradí. Nebojte i já jsem si vědom toho, že jakmile vypadnu ze svého vesmíru, kde jsem středobodem pouze já a budu muset komunikovat s ostatními, tak se mi moje plánování trošku posune. Otázka je jak moc a kam. Martin P.S. Mimochodem už jsem na stránce 36. Jde to teď už rychleji. Základní pojmy už jsem nastudoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@mdrska ještě jednou, krásně jsi se popsal :) a také jsme nejdříve byli na domečcích pro rekonstrukci a jak píšeš, je to mazec,,, asi se lidi zbláznili,,, ale také to potvrzuje, z čeho se dnes staví, když jsou domečky tak levné a pak plné divných pachů, jak píše PF :) Máš pravdu, ano, je duležité vědět, kde se zeptat,,, a zapiš si nás, že jsme tedy do toho šli, aniž bychom to měli nějak zvlášt spočítané, nebot muj přítel dobře věděl, že spousty věcí si bude dělat sám :) to je asi ten důvod,,, dali jsme si limit na SKELET, který bych k dnešnímu dni uměla sehnat o dost levněji, ale jinak je to všechno totální inspirace,,, je to neskutečné, jak si to vymýšlíme za chůze a za chodu stavby :) U nás se také mužeš klidně zastavit, cíp republiky - polskoslovenksočesko pohraničí :))) @vorelmato pokus omyl - to je nám blízké :) jo a dotace - \HAHAHAHA,,, podfuk století! na který naletělo mnoho lidí :) u solárů to možná malinko malinko pomohlo, ale ani tady nevěřím :)... :) papa dřevomilci !! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenkčusík :) mohu dotaz? už dlouho jsem ho na TEBE neměla :) copak je to za terminus technikus :) flexinerez??? to jsem tedy neviděla :), děkuji :)
Odpovědět
@kasha Ahoj Karin, to víš že můžeš ... To je takové nerezové potrubí, které má na sobě jakoby vlnky, čili jde zahnout kam libo (skoro).... Nám jím solárista nahradil původní neflexibilní /ale krásné!/ měděné trubky které jsme měli na komíně svedené z půdy až k Akunádrži. Když jsem viděl pak následnou montáž je jasný, že se to musí dát zkroutit. Fotky neslibuju, neboť slipy chypy a nechci být považovám za nespolehlivého, nebo snad dokonce nepřizpůsobivého .... pěkné ráno (zařezávám od 5:45!!!!! chápete to? já ne ...) PF
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hoj hoj :) Petře :) to jsi mne velice překvapil a ještě více to možná překvapí Jiřího :) ale děkuji,,, no a fotečky zajisté potěší :) slipy neslipy,,, hod je sem :) nebo si o TOBE budeme myslet že jen slibuješ :))), no a děláš tak brzičko? kojíš? :)))))) nebo jsi se nechal zaměstnat? :) krásný večer :)kk
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Profilova fotka
@petrfrenk :)) AHOJKY Petře,,, a co Ty fotky, ani po roce? :)) krásný den kk
Odpovědět
@kasha Haj Karin, vždyť už tam nejmíň měsíc jsou - teda pár nových - anoncoval jsem to v diskusi... He...???? PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk tož tož, to mi tedy nějak uniklo, PROSIM prosím :) krásný den kk ... no a hodila jsem oko a tyto fotečky jsem ze začátku září viděla, ale tady TADY jsi mi malinko malilinko slíbil fotky potrubíčka :)))
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?